Csak a végén hengereltek az amerikaiak

Három negyeden át messze erőn felül teljesítve remekül tartotta magát a horvát női csapat a toronymagas esélyes amerikai együttes ellen, ám a záró szakaszra az amerikai fizikai fölény felőrölte a helyenként igen ügyesen játszó szomszédainkat. Végeredményben a papírformának megfelelő sima amerikai siker született, ám ez azért nem volt túl egyszerű.

Közel másfél perc eszetlen és eszelős rohangálás után Charles egy gyönyörű horoggal az amerikaiaknak szerzett vezetést. A "női Dream Team" sem sziporkázott kezdetben de a horvátok számára szinte "bedeszkázták" a londoni kosáraréna gyűrűjét. A nyitó szakasz közepén az is állhatott volna a táblán: Charles-Horvátország 4-0... 8 perc elteltével 9-0-s amerikai vezetésnél ügyes leválás után Vrsaljko szerezte a horvát női válogatott történetének első olimpiai pontjait, majd rögtön újra betalált, szorossá téve a meccset a kapkodó,sokat rontó amerikaiak ellen. Lindsay Whalen dudaszóra dobott kosarával a gyengécske első negyed után 7 ponttal vezettek az amerikaiak.

A második szakasz elején felpörgött a játék,  két remek Charles-centerkosár között az ex-pécsi Ivezic illesztett egy mutatós triplát. Belelendültek szomszédaink Ivezic újabb, majd Ivankovic és Mandir is beemelt egy-egy hármast - ekkor az ex-győri Iva Ciglar irányított szomszédainknál - és 1 pontra jöttek föl, jött is az amerikai időkérés. Hihetetlen fordulat állt be a meccsen, Ciglar büntetőjével egyenlített, majd Ivankovic ziccerével fordított Horvátország a hibát hibára halmozó amerikaiak ellen. Vérszemet kaptak, jól játszottak s remekül is dobtak a horvátok, Ivezic vezetésével. 26-23-as vezetésüknél Taurasi szólt hozzá először érdemben a partihoz egy tripla formájában. Ez egy 8-0-s amerikai roham kezdetét jelentette, amelynek köszönhetően szünetben 3 ponttal vezettek az amerikaiak.

A második elején a távolról továbbra is remekül dobó Ivezic révén a folytatásban is tartotta a lépést Horvátország a palánk alatti játékot több-kevesebb sikerrel erőltető, ám eközben jópár labdát eladó amerikaiakkal.  Lelas révén a 3. negyed közepén ismét egyenlítettek. Újra az amerikaiak percei következtek, de azt nem nagyon gondolta volna ember a földön, hogy a horvátok a  negyed közepén egál körül állnak majd ellenük. A szakasz hajrájában az addig stílusosan, szellemesen játszó horvát csapat elrontotta a befejezéseket, és az ex-soproni McCoughtry pontjai révén 7 ponttal meglépett a címvédő. Ivezic és a (férfi) szemre is tetszetős Vrsaljko szemre is tetszetős akciók utáni kosarakkal azonban versenyben maradtak szomszédaink, a záró szakasz előtt mindössze 6 pont volt a hátrányuk.

Bár a 4. negyed Vrsaljko kosarával indult, újra jött McCoughtry, s két kosara egy 9-0-s amerikai roham kezdetét jelentette. A horvátok rossz dobásai után nemegyszer leindította őket a címvédő. Ekkor "sort" cserélt az Egyesült Államok csapata, Ciglarnak nem estek be a triplák, Catchings eredményessége révén tovább nőtt a különbség  összességében 13-0s futást mutatott be a Team USA.  Ivezic triplája 4 perces horvát kosárcsendet tört meg. A szakasz közepén 20 pontra nőtt a különbség, amikor Ciglar szerzett bravúros kosarat. A 4. negyed elejének rohamával döntötte el a meccset az Egyesült Államok az időnként kifejezetten stílusosan és csapatként szervezetten, szellemesen kosarazó, jó benyomást keltő horvát együttes ellen.

Egyesült Államok - Horvátország 81-56 (11-4, 20-24, 22-19, 28-9)

Ld: Charles 14, McCoughtry 13,  Parker 11, Catchings 10, ill. Ivezic 22/12, Vrsaljko 19.