Egy jó negyed nem elég az Euroligában

alt

Hazai pályán maradt alul az Uniqa Euroleasing Sopron női együttese az Euroligában az olasz Famila Schio ellen. Egy negyed igazán jó játék kevés volt a higgadtabb, szervezettebb, tudatosabb Schio ellen, miként a Johnson és Milovanovics révén csupán két átlagon felüli egyéni teljesítmény is... Az sem segítette a soproniak dolgát, hogy a kispadról mindössze egyetlen pont érkezett segítségül.

Egyik oldalon "borítás" a másikon homály - nem éppen Euroliga szintű megoldásokkal indult a játék. Ezek után Milovanonics ügyesen végigjátszott támadások végén szerzett kosaraival, büntetőivel a Sopron vezetett, a Schio rendre egyenlített - a vendégeknél szépen megoszlottak a terhek. A negyed közepén akár az is állhatott volna a táblán: Milovanovics-Schio 11-8... A 7. percben Krnjics is feliratkozott a pontszerzők közé, mégis át-átvette a vezetést a Schio amelynek kezdőcsapatából a 7. percre már minden játékos "beköszönt" a Sopronnak. A negyed hajrájában "túlpörögtek", rossz helyzeteket vállaltak el a hazai játékosok, s a Schio ezt Masciadri vezérletével egy 8-0-s rohanással büntette. A negyed végén Johnson csökkentett a Sopron sebtében összeszedett hátrányán.

A második negyed úgy kezdődött, ahogy az első befejeződött - szép Johnson kosárral. Fegyverneky is eredményes volt, zónára váltva alaposan megzavarták az olasz együttest Székely Norbert tanítványai. Hamar fel is jöttek 1 pontra, ám túl gyorsan akartak fordítani - elsiették az akciók befejezését, az olaszok meg továbbra sem találták a soproni zóna ellenszerét. Ami akcióból nem sikerült "összejött" büntetőből, Fegyverneky dobásaival fordított, majd a második negyedben megállíthatatlan Johnson tempóival meg is ugrott az Uniqa,  miközben a rossz vendég dobások után Teilane kapkodta a lepattanókat. A szakasz első 6 percét 12-2-re hozta a Sopron, Nadalin igen hosszú olasz kosárcsendet tört meg. A félidő végén újra Milovanovics villogott, miközben a Schio  játéka szétesett. Szünetben, remek második negyede révén 10 ponttal vezetett a Sopron.

A második félidő elején Fegyverneky megkapta a 3. hibáját - az egész soproni csapat 6-nál járt ekkor összesen. 7-2-vel - indított a Schio, ám Johnson és Zavecz gyorsan visszaállította a szünetbelik különbséget. Milovanovics is begyűjtötte a harmadik személyijét. A negyed közepén Godin próbálta versenyben tartani a vendégeket, ekkor az Uniqa nem találta az olasz zóna ellenszerét, s a Schio 7-0-s rohama után 3 pontra csökkent a hazai előny, Székely Norbert pedig időt kért. Macchi büntetőivel 45-44-re jött föl a Schio. Milovanovics ugyan megtörte a hosszú hazai kosárcsendet, de Sottana és a szünet után "feltámadó" Godin réven a negyed végére ledolgozta hátrányát a Schio.

altA záró szakasz Nadalinnak hosszú idő után a Schio vezetését jelentő kosarával kezdődött. majd újra villant az olasz cserecenter, miközben a hazaiak nem tudtak tiszta helyzeteket kialakítani, vagy eladták a labdát - érthető olt Székely Norbert időkérése. Zavecz büntetőivel közelített ellenfeléhez a Sopron, a nem túl népes ám annál hangosabb szurkolótábor űzte-hajtotta a lányokat, akik a negyed közepén Johnson hármasával át is vették a vezetést. A kellemes állapot nem tartott túl sokáig, a hazai Nadalin majd Godin használta ki  hazai védekezési hibákat, Fegyverneky kosarára pedig Macchi felelt. Az utolsó 3 percre 3 pontos olasz vezetéssel mentek be a csapatok, Zsovár betörésénél ő és Milovanovics ütköztek össze, mindketten lent is maradtak - szerencsére előbbi tudta folytatni, a magyar válogatott bedobót le kellett támogatni. A 39. percre fordulva Macchi büntetőivel 5 pontra nőtt a soproni hátrány, a távolról próbálkozó soproniak kísérletei rendre sikertelenek voltak. Több, mint egy percig nem esett kosár, majd 54 másodperccel a vége előtt Johnson büntetőivel kezdtek éledni a hazai remények. Fegyverneky vállalta fel a gyors szabálytalankodást - kipontozódott, de úgy tűnt, megérte, hiszen Wambé kihagyta a büntetőket. A kulcsfontosságú lepattanót a vendégek szerezték meg, az akció végén Sottana büntetőzhetett, az ő keze nem remegett meg a vonalon. A kegyelemdöfést pedig Macchi biztos kézzel értékesített büntetői adták meg a Sopronnak.

Uniqa Euroleasing Sopron - Famila Schio 60-66 (17-22, 21-6, 10-20, 12-18)
Sopron 500 néző. V: Hickamnn (angol), Van den Heuvel (holland), Radojkovic (horvát)

Sopron: Fegyverneky 6, Johnson 21/3, Zavecz 6, Milovanovics 22/3, Krnjics 4. Cs: Zsovár, Pál, Teilane 1, Böröndy

Schio: Sottana 14/6 McCray 12, Macchi 13/3, Godin 12 Lavender 6. Cs: Nadalin 6, Masciadri 3/3, Wambe, Consolini.

Székely Norbert: - Az első gélidőben a mi taktikai repertoárunk erőssége dominált, szünet után az övéké, részben ezért voltak ellentétesek a félidők. Szünet után fizikálisan fölénk nőtt a Schio, gyakran csak kiszorított helyzetekből tudtunk kosárra dobni, a palánkok alatti játékunk pedig sok kívánni valót hagy maga után. Nem jó szimpatikus vesztesnek lenni, de összességében jó meccset játszottunk, azt pedig tudomásul kell venni: ez a mai Sopron.

Maurizio Lasi: - Az első élidőben gyengén, puhán védekeztünk, sok könnyű dobóhelyzetet és támadó lepattanót engedtünk a Sopronnak, ráadásul az edzőjük által okosan bevetett zóna ellen sem tudtunk mit tenni. Szünet után határozottabb, keményebb lett a védekezésünk és ettől támadójátékunk is jobb ritmusú lett.

Képek: Tóth Zsombor