Egy negyed ellenállás orosz földön!

Az előzetes várakozásnak megfelelően simán alulmaradt a világsztárokkal teletűzdelt orosz Jekatyerinburg otthonában a kisebb sérüléssel bajlódó csapatkapitányát nélkülöző az UNI Seat Győr. A játéknap két másik oroszországi összecsapása váratlanul izgalmas, érdekes lett.

Jekatyerinburg - UNI Seat Győr 97-60 (31-16, 27-13, 18-23, 21-8)

Ha csak az előjeleket nézzük, el kell ismerni, minden adva volt egy kiadós "zakóhoz". Egy a legutóbbi Euroliga-veresége után mindenképpen javítani próbáló hazai sztárcsapat, egy a kisebb húzódás miatt csapatkapitányát, Nagy-Bujdosót nélkülöző  győri együttes. Ehhez járult még a magyar bioritmust alapul véve a  sportteljesítmény tekintetében finoman szólva nem a csúcs-periódusban, inkább az ebéd utáni szieszta idején - magyar idő szerint délután kettőkor - hely idő szerint 19 órakor - kezdődő mérkőzés.

Nem kezdett bátortalanul Jekatyerinburgban a Győr, az első percekben még vezettek is Fűzy Ákos tanítványai. A negyed második felében aztán beindult a Jekatyerinburg félelmetes támadó gépezete. Ennek nem igazán tudtak ellenállni a győriek, a hazai csapatból Parker és Jekabsone villogott, de a többiek is kitettek magukért, nem volt gyenge pontja az orosz sztárcsapatnak. Győri részről Ciglar és Hollingsworth termelte jórészt a pontokat, A félidőben kétszer annyinál járt a "Jeka",mint a győri együttes (58-29).

Térfélcsere után a vendég győri csapat dicséretére legyen mondva, mindent megtett a kiütéses vereség elkerüléséért, többek között Őri tripláira alapozva  meg is nyerte a harmadik szakaszt. A negyedik negyed közepén a 16 éves Nagy Dóra büntetőivel a 20 pontos határ közelébe küzdötte föl, vagy le - nézőpont kérdése - magát az UNI Seat. A hazaiak próbálgatták a különböző szerkezeti variációkat, volt,hogy három 190 centi fölötti játékos szerepelt a Jekatyerinburgnál. 80-57-es hazai vezetés után azért Sztyepanova és Pondexter vezetésével  még elővezetett egy 17-3-as utolsó 5 és fél percet a "Jeka", s a papírformának megfelelően fölényesen nyert. Ezért a végéért volt kár, ha ez nincs, tisztes eredményt érhetett volna el a Győr.
Az orosz sztárgárda erejét jelzi, nem kevesebb,mint hét játékosa szerzett 10 vagy annál több pontot, a győrieknél sajnos - bár veszítenivaló nélkül játszhattak a győri lányok - nem igazán ment három meghatározó játékosnak, a Rasheed, Simon, Sujanová triónak, hárman együtt 15 pontot, s 7/31-es mezőnymutatót hoztak össze.

Érdekességek a statisztikából.

Jekatyerinburg: Parker (19 p., 7/8 dupla, 1/1 tripla, 2/4 büntető, 6 lepattanó), Jekabsone (15 p., 6/7 dupla, 1/3 tripla, 2 lepattanó, 2 gólpassz), Pondexter (13 p., 4/6 dupla, 1/3 tripla, 2/2 büntető, 2 lepattanó, 6 gólpassz), Sztyepanova (12 p., 4/7 dupla, 0/1 tripla, 4/6 büntető, 4-4 lepattanó és  gólpassz).

Győr: Hollingsworth (16 p., 7/10 dupla, 2/2 büntető, 5 lepattanó, 2 gólpassz), Ciglar (15 p., 7/14 dupla, 0/2 tripla, 1/3 büntető, 4 lepattanó, 2 gólpassz), Őri (9 p., 7 lepattanó)

A játéknap másik két "hajnali" oroszországi meccse közül a Sopron csoportjában,a B-jelűben a Nagyezsda Orenburg kis híján elszórakozta az első negyedben megszerzett magabiztos 14 pontos előnyét az ellen a lengyel Polkowice ellen, amelyet egy hete simán legyőztek Sopronban Székely Norbert tanítványai. A befejező negyedet 19-12-re elbukó orenburgi együttes végül nagy nehezen 74-71-re  győzött. "nagy hármasának" a Rebekkah Brunson (19 pont), Jelena Danyilocskina (17 benne 4-ből 3 tripla) és Katie Douglas (16) vezérletével.

Az előbb említett két találkozónál egy órával korábban,mégis eggyel később kezdődő - Moszkvában, helyi idő szerint 18, magyar szerint pedig 15 órakor kezdtek - Szpartak - Montpellier összecsapás némi meglepetésre végig igen kiélezett volt. Az Ujhelyi Petrát foglalkoztató Wisla Krakkó, és a Németh Bernadettel a soraiban felálló Good Angels Kosice csoportjában az utóbbi hetek javuló formája ellenére küszködött a Szpartak. Az első negyedet két ponttal  "el is vitte" a francia vendégcsapat,de a második negyedben nem utolsósorban az ex-soproni "Jeca" Milovanoivcs ponterős játékával  szünetre egalizált a Szpartak, amely a térfélcserét követő szakaszban 5 ponttal ellépett. A szívós Montpellier nem adta fel, s 51 másodperccel a befejezés előtt Mann triplájával 70-67-re vezetett. A Szpartak időkérése után megjátszotta a tripladobó-figurát, s a WNBA-döntő legértékesebb játékosa, Seimone Augusztus triplával azonnal egyenlített. A túloldalon a rutinos Edwige Lawson vállalta a felelősséget e kiélezett helyzetben, de hibázott. Aztán ugyanezt tette az egész francia védelem, mert Szonja Petrovics rossz dobása után engedte, hogy Candice Dupree szerezze meg a lepattanót. Vele szemben 2 másodperccel a vége előtt szabálytalankodtak a vendégek, ő pedig értékesítette a büntetőket, ezzel nyert nagy nehezen 72-70-re a Szpartak,