Egyesült Államok: magabiztosan az elődöntőbe

A várakozásnak megfelelően a címvédő amerikai együttes fölényesen nyert Kanada ellen, és az első negyeddöntőn aratott magabiztos győzelemmel gond nélkül jutott az elődöntőbe

Egyesült Államok - Kanada 91-48 (19-8, 23-13, 26-10, 23-17)

Ld: Taurasi 15/3, Fowles, Parker 12-12. Moore 11/3, McCoughtry 11 ill. Smith 13/9, Aubry 10, Pilypaitis 6/6

Az ezen a szinten nem kiemelkedő tudású játékosok alkotta ám roppant egységes és szívós kanadai csapat ellen nem bízott semmit a véletlenre a címvédő. Taurasi 3 jó büntetőjével indult a negyeddöntő. A védekezésre nagyon figyelő amerikaiak 4 perc elteltével már 8-2-re vezettek, a 7. perc végén pedig már több, mint 10 pont volt a felek között, 15-4-re vezettek az amerikaiak, sőt volt már 19-4 is. A negyed vége a kanadaiaké volt, 10 pont közelébe küzdötték fel magukat.

Két Catchings duplával indult a második negyed, de a szakasz elején büntetőkkel tartotta a lépést a címvédővel Kanada. A félidő hajrájában  Parker vezetésével egy 9-0-s futást bemutatva 20 pont föl "hizlalta előnyét az amerikai együttes. A harmadik negyed első  felében ügyes megoldásokkal kiegyenlítetté tette a játékot a kanadai csapat az ekkor Taurasi vezette amerikaiakkal szemben, ám a negyed közepén, 50-28-nál megállt támadásban a juharlevelesek tudománya, egy 16-0-s amerikai rohamot láthattak a nézők,amelynek a negyed végén Pilypaitis triplája vetett véget.A záró szakaszban már nem ügyeltek annyira a védekezésre az amerikaiak, mint tették az első 30 percben, de ezt a játékrészt is megnyerték s összességében a várakozásnak megfelelően biztos győzelemmel jutottak az elődöntőbe.