Életben maradt a Sopron, nagy siker Kassán

A Sopron mai Euroliga-mérkőzése után bőven maradtak még nyitott kérdések mind a Székely-hölgykoszorú tagjait érintően, mind pedig hazánk külföldön légióskodó 'honleányait" tekintve, s jelentjük, elég szépen alakult ez az este magyar szemszögből, hiszen egy egypontos mérkőzés után eldőlt, hogy az utolsó fordulóban szabadnapos Sopron még továbbjuthat, a két magyar válogatott játékos vezette Kassa pedig a bombaerős Fenerbahcét győzte le hazai környezetben. Krakkóban magyar-magyar derbit rendeztek, s Horti Dóra Wislája jobbnak bizonyult Honti Kata Rivasánál. Nézzük a részleteket!

A B-csoportban, ahol a Sopron is érdekelt, az volt a tétje az Arras - Targoviste derbinek, hogy képes-e nyerni a román gárda vendégként és ezzel elvenni a soproni hölgyek maradék továbblépési esélyeit is, vagy pedig a saját közönségük előtt küzdő franciák megteszik-e azt a szívességet Fegyverneiky-éknek, hogy legyűrik a Targovstét és így az utolsó fordulóra marad a döntés. A románok végül nem értek célba, pedig nagyot küzdöttek, volt már 6 pontos előnyük is a negyedik etapban, de Gomis triplájával végül nyert az Arras (67 - 66), mely egyébként 15 ponttal ment a félidőben. A hatalmas hullámzásból tehát a franciák mellett a soproniak is jól jöttek ki, így amennyiben a jövőhéten szabadnapos magyar ezüstérmes román vetélytársa nem diadalmaskodik a Kassa ellen, úgy továbbmennek Székely Norbert lányai!

Ha már Kassa, akkor a szlovák bajnok két magyar válogatottal a fedélzeten nagyon nagy meccsen verte a török Fenerbahcét, méghozzá hazánk büszkesége, Krivacsevics Tijana 12 pontos, 6 lepattanós, 1 blokkos, 1 labdaszerzéses produkciójával a főszerepben. A magyar-amerikai kettős-állampolgárságú Alexandria Quigley pedig hozta a szokásos sokoldalú játékát (7 pont, 6 lepattanó, 2 gólpassz, 1 szerzett labda, 4 eladott labda), így mindkét válogatottunk vastagon benne volt a 66 - 63-as győzelemben, amit a 12-őt szóró, 9 lepattanót begyűjtő Angel McCoughtry vezette Fener ellen ért el a Kassa. A szlovák bajnok ezennel át is vette a vezetést ebben a hetesben, éppen törököktől.

Az A-csoportban Horti Dóra kezdőként szállt harcba a hazai Wisla Krakkó színeiben és a maga 6 pontos, 6 lepattanós, 1 gólpasszos, 1 labdaszerzéses performanszával a jobbak közé tartozott a lengyeleknél, viszont idő előtt befejeződött számára a találkozó, hiszen 22 játékperc után kipontozódott, igaz, 4 faultot is kiharcolt a 74 - 66-os Wisla-győzelemmel végződő derbin, melyet egy másik honfitársunk, Honti Kata vesztesként élt meg a spanyol Rivas Ecopolis profijaként. Kata szintén kezdőként bizalmat kapva 7 pontig, 5 lepattanóig, 1 gólpasszig, 1 labdaszerzésig, valamint 3 kiharcolt faultig jutott, habár volt 5 eladott labdája is. Az ex-soproni Kuraszova 15 ponttal terhelte egyébként a lengyelek gyűrűjét, de mindhiába, a 22 pontos Tina Charles, illetve a 16-ot dobó Alana Beard bevitték a célba a Wislát, mely maradt a Győr előtti negyedik helyen ebben a hetes fogatban. A Rivas újabb veresége ellenére is biztos második.