"Elfogyott" a Sopron - fogyóban a remény

Fordulatos, váltakozó színvonalú meccsen kikapott az Uniqa Euroleasing Sopron a román bajnok Targovistétől. A vereség ellenére a közönség nagy tapssal jutalmazta a tartalékos, magából mindent kiadó s a végére szinte teljesen "elfogyó" soproni csapatot,amely a továbbjutás szempontjából fájó vereséget szenvedett, ám amelynek néhány ifjú játékosa most saját bőrén érezhette az európai elit iramát, keménységét.

Uniqa Euroleasing Sopron - Muncipal Targoviste 82-87 (16-19, 32-32, 19-14, 15-22)
Sopron női kosárlabda Euroliga mérkőzés 600  néző. V: Bayot (belga), Unsworth (angol), Rohacky (osztrák)

A két hete a kezére ráeső Zsovár Orsolyára ezen az összecsapáson sem számíthatott Székely Norbert.
17 másodperc elteltével mindkét csapat eladott 1-1 labdát. Milovanovics triplával a Sopronnak szerzett vezetést, Babkina betörés utáni kosárral  válaszolt. Váltott vezetéssel haladtak a csapatok, jórészt egymás hibáiból  éltek. Milovanovics újabb hármasa vitt szint a csapkodó játékba, a túloldalon Marginean igazolta egy ügyes betöréssel, miért is ő a Targoviste legeredményesebb játékosa. A negyed hajrájában az egész Euroliga legjobb dobója, Shenise Johnson is megvillant a csekély létszámú soproni publikum nagy örömére. A szakasz vége Marginean kosár plusz büntetős akciója s Tyihonyenko kosara révén a vendégeknek sikerült jobban.

Krnjics ügyes akció végén dobott kosarára Robbins erőszakosan a soproni gyűrű alatt szerzett lepattanót utáni duplával felelt. Krnjics belejött, kosár plusz büntetős akcióval egyenlített. Zónára állt át az Uniqa, Babkina átdobta egy triplával. Egy ütközés után Bjelica orr vére eredt el. Ki-kihagyott a koncentráció, Robbins rontott büntetői után Marginean 3 soproni közül kaparintotta meg a lepattanót - ő már bedobta a büntetőket. Fegyverneky támadó hibája után a népharag a belga-angol-osztrák biró-trióra zúdult, a román bajnok pedig egy 8-0-s rohammal ellépett. A hazai kosárcsendet Fegyverneky törte meg a, Johnson is elkezdett "termelni". A második negyed közepén Pál 4, Zavecz pedig 3 személyivel állt. A negyed közepén a magára találó Johnson 4 pontra felhozta a Sopront. Időt kért Dikeulakosz, s ezzel igazán Milovanovicsnak tett jót, aki a kis  szünet után két triplát is beemelt. A Targoviste két amerikai játékosa révén tartotta szűk előnyét, amelyet azt követően növelt 7 pontra, hogy Székely Norbert ellen egy hazai szabálytalanság után - igen szigorúan technikait ítéltek, Babkina pedig értékesítette a 4 büntetőt. A félidő hajrájában Bjelica akaszkodott össze Milovanoviccsal, s a két temperamentumos délvidéki lány külön harcából a soproni jött ki jobban sportszerűtlen hibát kapott Bjelica. A félidő végén Johnson kosaraival, majd a Targoviste zónája ellen hármast dobó Milovanovics kosarával 1 pontra jött föl a Sopron.

Milovanovics gyakorolhatta a büntetőket, mert előbb Marginean majd Babkina kapott technikait a vendégektől, 4-ből 3-at bedobott, egyenlített a Sopron. Eladott labdák és Robbins kosarai révén újra a Targoviste vezetett. A negyed közepén a Milovanovics-Johnson kettős parádéja révén átvette a vezetést a Sopron - rögtön utána Zavecz kipontozódott. Két kisemberrel remekül védekezett az Uniqa amelyben támadásban ekkor Krnjics és Fegyverneky is hozzátette a magáét, megléptek a hazaiak. A negyed végén soproni oldalon a Böröndy-Pál-Fegyverneky-Milovanovics-Licskai ötös játszott. Fegyveneky a 4. hibáját kapta meg majd Pál kipontozódott, Matic révén 2 pontra feljött a román bajnok.

Currie duplát majd triplát is szerzett, hamar fordított a Targoviste. A Margineant szünet után "eltüntető" Fegyverneky hármassal egalizált. A negyed közepén Robbins-t nem tudták tartani a hazaiak. Bő 3 perccel a vége előtt Bjelica is kipontozódott, bár ahogy játszott csak használt ezzel csapatának. Székely kényszerből magas szerkezetben volt kénytelen játszatni csapatát, mégis Tyihonyenko támadó pattanó után szerzett kosarat, 2 perccel a vége előtt 8-cal vezetett a Targoviste. Krnjics kosara után pedig Fegyverneky is kipontozódott.

alt

Sopron: Fegyverneky 11/3, Johnson 23, Zavecz 2, Milovanovics 30/15, Krnjics 15. Cs:Pál, Licskai, Böröndy 1, Weninger,

Targoviste:
Babkina 20/3, Currie 15/6, Marginean 26/3, Robbins  10, Matic 8. Cs: Tyihonyenko 5, Stoenescu 2 Bjelica, Miljkovics, Hutanu.

Székely Norbert: -
Extrém körülmények között zajlott a mérkőzés, ilyet egész edzői pályafutásom alatt nem láttam. Gratulálok a Targovistének, örülök, hogy csapatunk végig összetartott s remélem ez a jövőben is így marad.

George Dikeoulakosz: - Érdekes meccs volt, sok különleges tényezővel. Az első félidőben mindkét csapatban volt két-két játékos, aki nagyon eredményes volt és az sem mindennapi egy női meccsen, hogy egy negyed eredménye harminckettő-harminckettő legyen. A döntő az volt, hogy a negyedik negyedben már jól védekeztünk és a mi kispadunk hosszabbnak bizonyult, mint a Soproné.

Fotók: Tóth Zsombor