Elődöntőben a Diósgyőr!

Az elődöntőbe jutásért vívott párharc miskolci „odavágóján” nagyon fordulatos, jó mérkőzést játszott egymással a DVTK és a ZTE. A zalaiak szinte vert helyzetből álltak fel, ám a végén a Diósgyőr örülhetett – ezúttal a zalaiak esélyeik életben tartásáért küzdöttek.

ZTE NKK – Work Force DVTK Miskolc 65-81 (16-22, 22-15, 15-21, 12-23)

Zalaegerszeg, rájátszás, 2. mérkőzés.

Ezúttal is a Diósgyőr kezdte sokkal jobban a találkozót, Fürtös hármasa után 11-4-re léptek meg. Ezt az előnyét a palánkok alatt tarthatatlan Sanford révén őrizte is a DVTK, ráadásul Peresztegi Nagy Ákos harcba küldte a hosszú ideje maródi Ravent is, aki rögvest egy triplával jelentkezett (12-20). A negyed végén Szélesy közelebb hozta övéit, így 16-22-vel zárult a tíz perc.

A folytatásban lassan közelített a ZTE, olyannyira, hogy a 13. percben Vida triplájával 27-25-re jöttek fel. Bár Raven úgy tűnt ismét régi tempójában játszik, ezek a percek inkább a zalaiak kedve szerint teltek, Szélesy révén a vezetést is átvették 33-31-nél. A félidő előtti percekben megint fordított a DVTK, de Vida hármasával így is ZTE előnnyel zárult a félidő (38-37).

A második félidőt, akárcsak az elsőt a Diósgyőr kezdte eredményesebben: Raven újabb hármast dobott, így 44-38-ra vezettek. Zalai részről ezúttal Czank volt többször is eredményes, de aminek korábban oly’ sokszor örülhettek a ZTE-drukkerek, annak most kevésbé: Bukovszki két hármast is dobott. A DVTK pedig már-már tetemes, 9 pontos előnybe került (47-56). A negyed végén viszont ismét Szélesy fújt riadót és tartotta látótávolságon belül csapatát (53-58).

Az utolsó negyedben viszont a 32. percben Skorics büntetőivel először a meccsen tízre nőtt a távolság (55-65). Mindent egy lapra feltéve küzdött a ZTE, a negyed derekán viszont felzárkózásuk közben Bukovszki dobott gyilkos hármast (59-68). Folytatódott Szélesy és Bukovszki dobópárbaja, utóbbi ötödik hármasa megint nem engedte közelebb a ZTE-t. A végjátékba érkezve pedig büntetőkkel biztosította győzelmét a Diósgyőr – Peresztegi Nagy Ákos csapata 2-0-val jutott az elődöntőbe és játszhat a Győrrel a fináléba kerülésért.

ZTE: Szalay 6, Gensler 2, Szélesy 20, Varga Zs. 2, Horváth Zs. 8. Csere: Ambrus 6, Vida 8/6, Czank 13.

Diósgyőr: Bukovszki 19/15, Fürtös 3/3, Skorics 14, Szabó P. 2, Sanford 17. Csere: Dubei 4, Raven 20/12, Bozóki.

A két győzelemig tartó párharc végeredménye: 2-0 a Diósgyőrnek.

Fotó: Tóth Zsombor