Fergeteges Fradi rajt, győri győzelem

Szombaton a Baja-ZTE, vasárnap pedig a Ferencváros-Győr meccs számított a női bajnokság rangadójának, mindkét összecsapáson a forduló előtt veretlen együttesek csaptak össze Érdekes presztízscsatának ígérkezett ez utóbbi találkozó, már csak azért is, mert a Ferencváros csapatában Englert, Kovács, Süle és Vida személyében négy korábbi győri játékos is található

Ferencváros-UNI SEAT Győr 67-79 (24-9, 17-22, 9-22, 17-26)

A győriek egy hősies, hosszabbításos csatában kivívott történelmi Euroliga-diadallal a hátuk mögött - és a lábukban - érkeztek a Népligetbe, a Fradi pályára. A hazaiaknál Vida Annára, a vádlijában bekövetkezett izomsérülés miatt nem számíthatott Farkas Sándor, és várhatóan a következő nehéz meccseken vagy három hétig még nem is számíthat.

Ennek ellenére a kiváló szakember egész héten erre az összecsapásra készülő tanítványai alaposan nekiestek az érezhetően tompa, fásult győri együttesnek, és szebbnél szebb akciókat vezetve az első negyedben közel 20 (!!) pontos előnyt szereztek, a 7. percben 23-4-re vezetett az FTC. A második negyedben szigorított védekezésén a Győr, s szünetig 10 pontra jött föl, Fűzy Ákos nem igazán akarta kockáztatni az Euroligában a nem egészséges térdével is remeklő Hollingsworth szerepeltetését.

A harmadik negyedet a vendégek kezdték huszáros rohamokkal, Montgomery labdaszerzései és Őri remek dobóformája révén megfordították a meccset.

Farkas Sándor a Fradi edzője egyet aludva a történtekre azt fejtegette a meccs kapcsán: "Nagyon jól kezdtünk, így a második szakaszban a Győrnek váltania kellett a védekezésén, amely sokkal agresszívabbá vált. Az Euroligában három játékosuk pontozódott ki, egyikük alig több, két másik pedig kevesebb, mint húsz perc alatt. Itt azonban a játékvezetői felfogás az ő stílusuknak kedvezett, pedig úgy érzem, ha Euroliga-szigorúságú lett volna a bíráskodás, akár a második negyedben el is dönthettük volna a meccset. A történtek azonban megzavarták a csapatomat, amely utána már többet hibázott. Sok labdát eladtunk, tiszta ziccerek maradtak ki, így aztán Montgomery labdaszerzései és, Őri kitűnő dobóformája révén fordítani tudott ellenfelünk."

Fűzy Ákos, a győriek mestere így látta az összecsapást: "Sejtettem, hogy a meccs elején tompák leszünk, de hogy ennyire, azt azért nem hittem volna. Egész egyszerűen nem védekeztünk, a Fradi könnyen végigjátszhatta és kosarakkal fejezhette be akcióit. Ha pedig az ellenfél sorra kosarakat szerez, akkor nincs indítás, nincs könnyű kosár, támadásban nem volt ritmus, a könnyű dobások is kimaradtak. A második negyedben kezdtünk éledezni, határozottabban védekezni, s ez elsősorban a kispadról érkező Simon-Laklóth-Őri hármasnak volt köszönhető. Kevesebbet játszottak csütörtökön, frissebbek voltak, sikerült nyomást gyakorolni a Fradi két remekül kezdő kisemeberére, Englertre és Rujákra, s szünetig tíz pontra feljöttünk. A második félidőben három perc alatt megfordítottuk a meccset, 41-31-es Fradi vezetésről lett 44-43 a javunkra. A Fradi hét perc alatt elért 23-4-ére 16 perc alatt egy 40-20-szal tudtunk felelni. Összeállt a védekezés, Őrinek pedig sült a keze, így sikerült fordítani. Úgy is nyertünk, hogy Hollingsworth alig, Ciglar pedig igen gyengén játszott, de ezért csapat a csapat, hogy az ilyen nehézségeket is leküzdje."

Érdekességek a statisztikából.

Ferencváros: Ruják (14 p., 4/9 dupla, 1/3 tripla, 9 lepattanó, 7 eladott labda, 3 gólpassz), Englert (13 p., 2/4 dupla, 2/4 tripla, 3/4 büntető, 2 lepattanó, 2 szerzett, 3 eladott labda, 7 gólpassz), Kovács K. (11 p. 1/2 dupla, 2/2 tripla, 3/4 büntető, 2 lepattanó), Túróczi (11 p. 4/6 dupla, 1/1 tripla, 6 epattanó, 3 szerzett, 1 eladott labda), Russai (9 p., 3/4 dupla, 1/3 tripla, 3 lepattanó)

Győr: Nagy-Bujdosó (20 p., 6/10 dupla, 0/1 tripla, 8/8 büntető, 8 lepattanó, 4 szerzett, 3 eladott labda, 2 gólpassz), Montogmery (18 p., 7/12 dupla, 0/4 tripla, 4/4 büntető, 2 lepattanó, 5 szerzett, 2 eladott labda, 7 gólpassz) Őri (17 p 1/4 dupla, 5/6 tripla, 6 lepattanó, 2 szerzett, 4 eladott labda), Laklóth (7 p., 1/1 dupla, 1/1 tripla, 2/2 büntető, 4 lepattanó)