Folytatódott a brazilok vesszőfutása

Úgy fest, mély válságban van Brazíliában a női szakág. A nagy generáció kiöregedése után a maiak nagyon messze vannak a korábbi olimpiai dobogós elődöktől. Nagyon úgy tűnik, sőt szinte biztos: ahogy Pekingben, Londonban sem tudnak a nyolc közé, a negyeddöntőbe jutni. Most a náluk gyengébbeknek tartott kanadai csapat bizonyult jobbnak Erikánál és társainál. A törökök jókora meglepetésre szinte kiütötték a három játéknap után még veretlen kínai együttest.

Brazília - Kanada 73-79 (8-18, 17-21, 28-16, 20-24)

Ld: Erika 22, Clarissa 21, ill. Pilypaitis, Smith 14/6-14/6, T. Tatham 13

Az angolai-horvát meccshez hasonlóan itt is a csoport két nyeretlen együttese találkozott. A nyitó negyed második fele egyértelműen a vesztenivaló nélkül kosarazó kanadai csapaté volt. A nyitó szakasz közepén még 8-8 volt az állás, ám ezt követően a juharlevelesek szinte állva hagyták a roppant görcsös, a helyzeteit rosszul megválasztó éppen ezért gyengén dobó brazilokat. Bár brazil hármassal indult a második negyed, a hátrányban lévők elszántan vették üldözőbe riválisukat. Kétszer is felküzdötték magukat 4 pontra, ám a kanadaiak mindig tudtak újítani. A félidő hajrájának koreográfiája kísértetiesen emlékeztetett az első negyed végén történtekre:ez a szakasz is 10-0-s kanadai futással zárult.

Szünet után a brazilok nagyon pontosan, koncentráltan játszottak támadásban. Erika és Clarissa jóvoltából szinte minden támadást kosárral fejeztek be. A harmadik negyedben csupán egyetlen ponttal dobtak kevesebbet, mint az egész első félidőben - fel is jöttek 2 pontra a 4. negyed előtt.

Ennek elején Clarissa kosár plusz büntetős akciójával átvette a vezetést Brazília. Kifejezetten izgalmas játék mellett fej-fej mellett haladtak a csapatok A szakasz közepén aztán 64-63-as kanadai vezetésnél előbb Pilypaitis, majd Thorburn dobott triplát és ez döntőnek bizonyult. Hiába tett le Erika az asztalra egy igen "izmos" dupla duplát (22 pont, 12 pattanó), meglepetésre Kanada legyőzte Brazíliát.

Törökország - Kína 82-55 (26-13, 13-14, 20-16, 22-12)

Ld: Yilmaz 16, Tuncluer 12/3, Alben 11/9, Hollingworth 10 ill. Csen In 19

A meccs előtt veretlen kínai együttesnek alaposan nekiesett a török csapat. Szédületesen kezdtek a "félholdasok" a nyitó szakaszban gyors, szellemes játékukkal szinte állva hagyták ázsiai riválisukat. A remek kezdéssel a törökök megalapozták a magabiztos győzelmüket. Hogy semmi kétség ne legyen afelől, melyik válogatott is a jobb, a két kiegyenlített középső szakasz után a befejező negyedben Yilmazék még egy lapáttal rátett és végül meglepően nagyarányú, szinte kiütéses győzelmet aratva fosztották meg veretlenségüktől a kínaiakat. A Győrrel idén magyar bajnokságot nyerő Quanitra Hollingsworth 10 pontos és 11 lepattanós dupla-duplával járult hozzá a fölényes török sikerhez.