Francia földön tudott nyerni a Sopron

Nyerni tudott a franciaországi Tarbes-ban az Uniqa Euroleasing Sopron, az UNI Seat Győr viszont a várakozásnak megfelelően kikapott Valenciában a női Euroliga 8. fordulójában. Kassán Ujhelyi Petra és a vendég Wisla Krakkó örülhetett, amely nagy csatában 3 ponttal legyőzte a Németh Bernadettel felálló Good Angels Kosice csapatát. A játéknap, sőt talán az egész eddigi sorozat legnagyobb - nekünk kissé kellemetlen - meglepetése Vajda Nusiék, azaz a címvédő Avenida Salamanca hazai veresége az eddig gyengélkedő lengyel Polkowice együttese ellen.

Ros Casares Valencia - UNI Seat Győr 80-43 (29-7, 23-15, 15-13, 13-8)

Pillanatok alatt megugrott 8-0-ra a Valencia, ám a győriek hamar felzárkóztak Laklóth triplájával 8-5-re. Ettől kezdve azonban a spanyol együttes megpróbálta egyértelműen a Győr tudtára adni, nem lesz sok keresnivalója. A hazai játékosok egymást múlták felül, miközben a győriek elég megilletődötten próbálkoztak - kevés sikerrel.

A második szakasz elején a hazaiaknál Honti Kata is pályára lépett. Hollingsoworth kosaraival próbálta kiegyenlítetté tenni a partit a tetemes hátrányban lévő Győr. Ez a szakasz első felében sikerült is, a negyed második felében tovább növelte előnyét a Ros Casares. A győri csapatban pályára került, s eredményes is volt a 16 esztendős Nagy Dóra.

A második félidőt olyan ötössel kezdte a Valencia, amelyben egyszerre volt fent Jackson, Wauters és Lytttle, azaz három 190 centi fölötti klasszis. Ennek ellenére ez a szakasz kiegyenlített volt, Honti Kata is mozgathatta ezt a magas egységet. Gond nélkül őrizte az első negyedben megszerzett tetemes előnyét a Valencia, a győriektől néhány ügyes felvillanásra futotta elsősorban Hollingsworth-től és Simontól. Honti Kata 21 percet játszott, volt 2 rossz dupla, s egy triplakísérlete, viszont 4 büntetőjéből 3 jó volt. Emellett leszedett 4 lepattanót, s kiosztott 5 gólpasszt társainak.

Érdekességek a statisztikából.

Valencia: Wauters (18 p., 9/11 dupla, 6 lep.), Palau (12p., 3/5 dupla, 1/2 tripla, 3/4 büntető, 5 lep., 5 gp.), Lyttle (12 p., 4/7 dupla, 4/4 büntető, 5 lep.,3 gp.).

Győr: Hollingsworth (13 p., 5/11 dupla , 3/4 büntető, 7 lep.), Simon (10 p., 5/10 dupla, 0/1 tripla, 5 lep., 2 gp., 7 ea.)

Az USK Praha a visszatérők meccsén, immáron DeLisha Milton Jones-szal a soraiban hatalmas csatában verte a sérüléséből felépült Celine Dumerc-kel felálló Bourges-t (73-69). A VICI Aistes Galatasaray (66-84), valamint a Jekatyerinburg - Gdynia (79-56) mérkőzéseken, a valenciai találkozóhoz hasonlóan a papírforma érvényesült.

Tarbes GB - Uniqa Euroleasing Sopron 67-79  (20-22,19-21, 12-16, 14-19)

Tarbes-ban jól kezdett a Sopron, amely a 4. percben Kuraszova eredményessége révén 11-6-ra vezetett. A negyed közepe egyértelműen a nyeretlen francia együttesé volt, amely egy 12-2-es rohanással fordított. A szakasz hajrájában Fűrész triplája adott lendületet a magyar bajnoknak, amely a negyed végén Fegyverneky és Krnjics kosaraival visszaszerezte a vezetést.

A második negyed elején váltott vezetéssel haladtak a felek, El Gargatit nem tudták tartani Székely Norbert tanítványai. A negyed második felében szűk, pár pontos vezetést állandósított a Tarbes, többek között az ex-soproni, de a Tarbes-ban Sopronban nem szereplő szerb Maja Miljkovics eredményessége révén. A magyar bajnok Horti vezetésével próbálta tartani a lépést a hazaiakkal, s a félidő végén ismét Kuraszova vette vállaira a csapatot, amely szünetig kiegyenlített.

Zavecz révén a Sopron szerzett vezetést szünet után, majd Krnjics eredményessége révén újra elléptek 4 ponttal a vendégek. A Tarbes futott a magyar bajnok után, s részben azzal tudott tapadni a soproni együttesre, hogy jópár lepattanót visszaszereztek játékosai a magyar csapat palánkja alatt. A szakasz második felében egységes, szervezett csapatjátékkal 8 ponttal megugrott az Uniqa Euroleasing, ám az utolsó bő fél percben, talán nem is feltétlenül szükséges személyi hibák utáni értékesített büntetőkkel megfelezte hátrányát, s szorossá tette a meccset a Tarbes. A záró szakasz elején 4-6 pontos előnyt állandósított a Sopron. A negyed közepén Kuraszova beemelt egy hármast, 8-ra "hizlalva" a magyar bajnok előnyét. Innen már nem volt visszaút, a hajrában higgadtan, s pontosan játszva volt, hogy tíz pont fölé nőtt is a soproni csapat előnye, amely a vártnál biztosabban szerzett igen fontos idegenbeli győzelmet.

Tarbes: El Gargati (14 p 5/8 dupla, 4/4 lepattanó., 5 lep.), A. Montgomery (14 p., 6/14 dupla, 2/2 büntető, 6 lep.), Miljkovics (10 p., 4/8 dupla, 0/3 tripla, 2/2 büntető, 2 lep., 3. gp.)

Sopron: Kuraszova (20 p., 6/9 dupla, 2/3 tripla, 2/2 büntető), Krnjics (13 p., 5/10 dupla, 3/4 büntető, 7 lep.), Horti (12 p., 6/10 dupla, 0/1 tripla, 6 lep.), Zavecz (11 p. 3/4 dupla, 5/6 büntető,, 4 lep., 3 gp.)

Vajda Anna együttese, a Perfumerias Avenida érdekes meccse játszott a lengyel Polkowice ellen. A magas színvonalú pontgazdag első szakasz után a második elején egész egyszerűen leblokkolt a címvédő, a szakasz első 6 percét 17-4-re nyerte a Polkowice
az extázisban kosarazó, az első 20 percben 23 pontig jutó, 6-ból 5 triplát beemelő, Eb MVP-hez (2009) méltó játékot nyújtó görög Malci vezetésével.

Szünet után próbált faragni hátrányán a címvédő, ám a harmadik tíz percben túl sokat nem tudott, s ezért a lengyel csapat részéről az ekkor már többet vállaló Zoll és Perovanovics voltak "felelősök". A záró szakaszban tíz pontos hátrányt próbált ledolgozni a Salamanca, s a hajrára magára talált a rengeteget rontó Bonner. Másfél perccel a vége előtt 2-re jött föl a Salamanca. Ezzel azonban el is lőtte puskaporát, Perovanovics előbb egy büntetőt értékesített, majd az elsietett hazai támadás után duplát dobott, s ezzel eldőlt a meccs. Megszületett a sorozat eddigi legnagyobb meglepetése, az eddig semmi extrát nem mutató Polkowice Salamancában verte meg a címvédőt, méghozzá 85-78-ra.

Az első körben, Lengyelországban 74-52-re nyert a Salamanca, az ezúttal 28 ponttal záró Malci eddigi átlaga írd és mondd 9 pont volt. A lengyel együttes bravúrja nagyon nem jött jól a Sopronnak...Vajda Nusi bő 4 percet játszott, volt egy-egy rossz dupla és triplakísérlete, s leszedett 2 lepattanót.

A C-csoport magyaros (nem csak azért, mert a kassai és a krakkói együttes csapott össze egymással, a vendég Wisla játékosai - köztük Ujhelyi Petra -örülhettek 72-69-es győzelmüknek, Nélmeth Bernadett a Good Angels Kosice csapatával fájó hazai vereséget könyvelhetett el. A mérkőzés nagyobb részében az első negyed után 27-19-re vezető Wisla akarata érvényesült. A záró szakasz közepén 65-63-ra feljött a hazai együttes, ám fordítani már nem volt elég ereje.

Betty 14 percet játszott. Ezalatt volt egy sikertelen dupla, s egy sikeres triplakísérlete, s mindkét büntetőjét értékesítette volt 1-1 lepattanója, gólpassza és eladott labdája. Petra 31 percet töltött a pályán, 3 kétpontos kísérlete közül 1 volt sikeres, s ő is értékesítette mindkét büntetőjét. A 4 pontja mellé 4 lepattanót is megszerzett.

A csoportban ma született egy olyan eredmény, amelynek vélhetően mind Némethék, mind Ujhelyiék örültek: a horvát Gospic megverte a gyenge napot kifogó spanyol Rivas Ecopolist (67-52), az orosz  Szpartak Moszkva pedig átgázolt a cseh Brno csapatán (97-62).

Fotó: telesport.hu