Győr: törekvő törökverő társaság

Végig magabiztosan vezetve megverte a világsztárokkal felálló török Tarsus-t a magyar bajnok Hat Agro UNI Győr, s tett egy újabb lépést a továbbjutás felé.

Hat Agro UNI Győr - Tarsus 81-72 (23-16, 21-17, 14-14, 23-25)

Elég idegesen kezdtek a csapatok, több  kihagyott közeli helyzettel. Hurst hármasával 7-2-re megugrottak a győriek, szerencsére a Tarsus két sztárjának Valdemoronak és Miltonnak nem ment. A negyed közepén a pontok helyett a személyi hibákat gyűjtögették a hazaiak, Robinson és Can révén 1 pontra feljöttek a vendégek. Zónára állt át a Tarsus, Hurst köszönte, dobott egy triplát. A nem éppen acélos török zóna ellen ügyesen alakítottak ki tiszta ziccereket a hazaiak, akik  a negyed hajrájában még nagyobb előnyt is szerezhettek volna, ha Nagy-Bujdosó nem ront el 3 büntetőt. A szakasz végén Rasheed és Doron dobópárbaját láthatták a nézők.

Kublina kosarára Milton felelt, visszaállt emberfogásra a Tarsus. Percekig állt 25-18-as győri vezetés a táblán, Laklóth hamar összeszedett 3 személyit. Kublina kosara egy 9-2-es győri roham kezdetét jelentette, s ebben volt egy ügyesen végigjátszott támadás végén egy gyönyörű Rasheed hármas. Valdemoro villant egy hármas erejéig, ám Shegog remek centerjátékával növelni tudta előnyét a Győr.  A félidő végén érkezett egy hullámvölgy több győri eladott labdával. Valdemoro vezéreltével egy 6-0 -s rohamot mutatott be a Tarsus. A török mester "sietett" a győriek segítségére, egy támadó hibát vitatott - technikaiért. Szünetben 11 ponttal vezetett a Győr, amely a félidő végén eladott labdáival engedte visszajönni a meccsbe.

Szünet után lendületben maradt a Tarsus, az"öltözőben" a Győr. Valdemoro megrázta magát, gyorsan feljött 7-re a Tarsus. Kublina beállásával folyamatossá vált a magyar bajnok játéka, az ő és Nagy-Bujdosó eredményessége révén a negyed végére visszaállt a szünetbeli különbség. A záró szakasz elején Rasheed újabb hármasával 15 pontra nőtt a győri előny. Sűrűn potyogtak a kosarak, Kublina és Nagy-Bujdosó eredményessége révén a negyed közepéig tartotta 10 és 15 pont közötti előnyét a Győr. Ekkor a Valdemoro és Robinson vezette Tarsus 10-en belülre került. Két és fél perccel a vége előtt 72-64-nél Hurst dobott "gyilkos" triplát, végképp visszaverve a Tarsus felzárkózási kísérletét.