Győri csoda: két vállon a Wisla Krakkó!!!

Igazi csapatként, helyenként roppant ötletesen, szellemesen játszva, remek dobóteljesítményt nyújtva és a Wisla amerikai sztárjait megfékezve bravúros, magabiztos győzelmet aratott a Győr a Wisla Krakkó ellen. Magyar szempontból kifejezetten jó összecsapás volt hiszen amellett, hogy nyert a Győr, a vesztes lengyel csapat egyik legjobbjának Horti Dóra bizonyult.

Hat Agro UNI-Győr - Wisla Krakkó 83-67
  (18-19, 22-19, 19-9, 24-20)

Nem a két amerikai sztár, hanem Zurowska szerezte az első krakkói kosarat, Rasheed büntetőkből egyenlített. Charles első dobásai kimaradtak, nem úgy Hurst ziccere betörés után. Nagy-Bujdosó triplát majd duplát dobott, jól kettőzték a hazaiak Charlest, Raksányi ziccerével 11-4-re  meglépett a Győr. Zurowska és De Mondt dobott triplát, a Győr pedig elkapkodott pár akciót s a tiszta helyzetek is kimaradtak. Zurowska vezérletével egy11-0-s futást mutatott be a Wisla. Raksányi kosara felrázta a győrieket, villant Kublina, majd a pályára lépő Horti Dóra talált be, de Hurst hármasával átvette a vezetést a Győr. A negyed végén Hortié, azaz a Krakkóé volt az utolsó szó, minimális Wisla-vezetéssel zárult a negyed.

Eredménytelen, közel másfél perces vágta után Simon villant, majd De Mondt hármasa után kétszer is Shegogot találták meg ügyesen s üresen a palánkok alatt, a szakasz közepén 6 ponttal ellépett a Győr. Krakkói időkérés után Beard villant, ám a zónára váltó Wisla ellen Laklóth dobott hármast, ám Kublina megkapta harmadik hibáját. A félidő végén meg-megvillant a Wisla két amerikai sztárja, ám Laklóth újabb triplát dobott, s ez új lendületet adott a magyar bajnoknak. A szakasz végén bosszantó hazai eladott labdák után Charles büntetőivel 2-re feljött a Wisla.

Színvonalas, élvezetes játékkal kezdődött a második 20 perc, két Hurst-tripla közé ékelődött be egy DeMondt-hármas, majd Shegog szerzett kosarat Charles-szal szemben. A negyed közepén 7 ponttal ellépett a Győr, Charles el is vesztette a fejét, Rasheed-et inzultálta. Kapkodó, eladott labdákkal tarkított időszak után Simon, majd ügyes, szellemes akciók végén kétszer Kublina volt eredményes, védekezésben pedig szervezetten, szépen szorították ki, zárták körbe a Wisla két, ekkortájt erőlködő amerikai sztárját. Újabb krakkói időkérés után Charles betalált, ám az ismét zónára váltó krakkóiak ellen ezúttal Raksányi dobott hármast 14 pontosra növelve a győri előnyt, s ebből 12 megmaradt a 3. negyed végéig.

A záró szakasz Nagy-Bujdosó távoli duplájával kezdődött, majd pozíciójátékból is eredményes volt. 16-ra nőtt a Győr előnye Horti próbálta ekkor versenyben tartani a krakkóiakat. Charles kosarával 12-re jött föl a Wisla, amikor Kublina dobott fontos hármast. Ami gondot jelentett, hogy Nagy-Bujdosó és Kublina is 4-4 hibával állt. Horti eredményesen játszott, ám agyőrieknél Hurst és az ismét ügyesen kiszolgált Shegog találata, majd Rasheed hármasa után kerek 20-szal vezetett a Győr.  A Wisla csapatát Horti és Zurowska próbálta versenyben tartani, ám mihelyst kicsit közelebb került a Krakkó, jött egy-két szenzációs megmozdulás Laklóthtól és Kublinától. Óriási bravúrt hajtott végre a Győr, hiszen megszakította az ebben az összetételben zsinórban 4 győzelmet arató Wisla remek sorozatát.

Fűzy Ákos: - Szinte hibátlanul játszottunk. A csapat tökéletesen betartotta a tervezett taktikát, működött Charles csapdázása az alsó poszton. A védekezés volt az alap, jó ritmust adott támadásainknak, több könnyű kosarat is szereztünk. Hurst tarthatatlan volt, Kublina is hozta magát, Laklóth óriási volt mindkét palánk alatt, csapatkapitányunk pedig a vérét adta a sikerért. Ahogy látták a lányok, hogy működik a tervezett taktika, úgy nőtt meg egyre inkább az önbizalmuk. Egyszerűen élvezték a játékot, én meg nézni őket.

Győr: Hurst 21/9, Raksányi 7/3, Rasheed 5/3, Nagy-Bujdosó 9/3, Shegog 8. Cs: Laklóth 12/6, Kublina 15/3, Simon 4, Őri 2.

Krakkó: Ouvinna 2, Beard 7, De Mondt 9/9, Zurowska 16/6, Charles 18. Cs: Horti 10, Pawlak, Krezel 5/3.

Fotó: gyorikosar.hu