Győzelmet ért a győri hajrá

Utolsó negyedbeli remek teljesítményével a Győr nyerte az FTC elleni zöld-fehér rangadót. Nagy csatában nyert a Cegléd a Szekszárd ellen. A Sopron, a Pécs és a ZTE is magabiztosan nyert hazai pályán. Összefoglaló a forduló mérkőzéseiről.

ZTE NKK – Bajai NKK 94-66 (28-17, 24-12, 18-19, 24-18)

Az első negyedben sokáig haladtak fej-fej mellett a felek, aztán a 9. percben Zsovár öt pontjával meglépett a Zalaegerszeg (23-14). Ekkor már a pályán volt a hazaiaknál a friss igazolás Vida Anna is. A 12. percben Bozóki duplája egy 19-3-as ZTE „rohanást” zárt le, de Szalay Virágék ekkor már a húsz pontos határt ostromolták.  Ezt már a félidőre át is léptek (52-29), így tulajdonképpen húsz percnyi játékkal el is dőlt a találkozó. A folytatásban többször is igyekezett ugyan közelebb férkőzni a bajaiak, de a ZTE sima győzelmét így sem fenyegette veszély.

Érdekességek a statisztikából:
ZTE: Szalay
(19/3 pont, 7/7 kétpontos, 10 gólpassz, 5 lepattanó, 5 labdaszerz., 7 eladott labda), Szélesy (13 p., 5 lep., 2 blokk), Bukovszki (20/9 p., 3/4 tripla), Varga Zs. (14 p., 6 lep.).
Baja: Szepsi
(18/6 p., 7/9 mezőny, 4 gólp.), Bozóki (13/3 p., 4 lep.), Scsekics (12/6 p., 2/9 mezőny, 10 eladott labda (!), 5 fault).

Pécs 2010 – DKSK-MISI 90-43 (22-7, 20-20, 23-4, 25-12)

Volt egyszer egy rangadó – gondolhatták sokan a Pécs-Diósgyőr mérkőzés közben, ugyanis a hazai együttes jókora verést mért a DKSK-ra.
Óriási lendülettel kezdte a hazai csapat a mérkőzést, a vendégek pedig 8 percen át mindössze két büntetőt tudtak felmutatni Reiner révén. Aztán 11 rontott mezőnykísérlet után végül Hadzsovics betalált ugyan, de ekkor már jelentős volt a pécsiek előnye. A második játékrészben Lugosi triplájával tízen belülre jött a Diósgyőr, ám a nagyszünet után bedarálták őket a kiválóan védekező hazaiak. Quigley hármasával negyven fölé nőtt a felek közti különbség és a pécsiek – több jó egyéni teljesítménnyel tarkított (a fiatal Szamosi Amadea például dupla-dupláig jutott) – igazi örömkosárlabdát mutattak be.

Pécs: Horváth L.
(17/3 p., 6/9 mezőny, 9 lep.), Szamosi (14 p., 11 lep., 6 kiharc. fault), Quigley (19/3 p., 7/12 mezőny, 8 lep., 5 gólp.), Murphy (19/6 p., 2/2 tripla, 14 lep.).
DKSK: Budimir
(8 p., 4/14 mezőny, 17 lep.), Skorics (11 p., 3/15 mezőny, 5 elad. labda, 5 fault), Hadzsovics (6 p., 3/11 mezőny, 4 elad. labda, 3 gólp.).

UNIQA-Euroleasing Sopron – ELTE-BEAC Újbuda 92-49 (24-1, 22-16, 20-15, 26-17)

Bizonyára sokan tekintenek megrökönyödve az első negyed eredményére, és bizony a fővárosi fiatalok nem tudtak mezőnykosarat szerezni az első negyedben. A bajnok ezzel a kezdéssel meg is alapozta a mérkőzést, a folytatásban Székely Norbert bőven adhatott lehetőséget a fiatalok számára.

Sopron: Krnjics
(19 p., 7/7 büntető, 12 lep., 4 gólp.), Kuraszova (14 p., 7/10 mezőny, 8 lep.), Licskai (14/3 p., 5/10 mezőny, 5 lep.), Vágvölgyi (6 p., 6 lep., 2 blokk).
BEAC: Zsámár
(10 p., 3/6 mezőny, 2 lep., 4 eladott labda), Szász (6 p., 4 gólp.), Katona (9 p., 3/11 mezőny, 4 lep.).

Ceglédi EKK – Atomerőmű KSC-Szekszárd 66-62 (11-17, 14-21, 25-13, 16-11)

A feldobást követően magához ragadta a kezdeményezést a szekszárdi alakulat. A vendégek magabiztosan vezettek, a 13. percben Szemerédi kosarával például már 24-12-re. Sosnowska büntetői után pedig egy 8-0-ás rohamot produkáltak: Fejes hármasa után a 16. percben 32-14-re (!) mentek. A rengeteg labdát elszóró ceglédiek a félidőre nem is tudtak tíz ponton belülre zárkózni.
A nagyszünet után alapos fordulatot vett a mérkőzés képe. Bálint triplája után még 45-33-ra vezetett a Szekszárd, de Dobrowolska két hármasa visszahozta a meccsbe a Ceglédet. Egészen a 35. percig tartotta előnyét a KSC, de ekkor már fej-fej mellett haladtak a csapatok. Cymmer 2+1-es megmozdulásával 59-58-nál vette át a vezetést a CEKK – időt is kért Magyar Gergely. Az utolsó percek idegőrlő büntetőzést hoztak: Orbán Katinka pontjaival pedig végül megnyerte a mérkőzést a ceglédi együttes.

Cegléd: Orbán
(12/3 p., 4 lep., 9 kiharc. fault), Dobrowolska (12/12 p., 4/5 tripla), Serbán (13 p., 6 lep.), Cymmer (9 p., 4 lep., 4 gólp.).
Szekszárd: Medgyessy
(15/3 p., 7 gólp., 7 labdasz.), Szemerédi (10 p., 0/4 tripla, 6 kiharc. fault), Baksa (5 p., 5 kiharc. fault).

UNI SEAT Győr – FTC 75-58 (13-11, 13-21, 25-18, 24-8)

A Szlimák nélkül felálló FTC kezdte jobban a zöld-fehér csapatok csatáját: Ruják kosarával 6-2-re vezettek, ám a hazaiak Hollingsworth pontjaival fordítottak. Sokáig fej-fej mellett haladtak a felek, aztán a félidő előtti időszak ismét a Fradié volt, így vendég előnnyel fordulhattak a felek.
A 26. percig tartotta előnyét a Ferencváros, amikor Őri hármasával 39-38-nál átvette a vezetést a Győr. Englert két távolija jókor jött Fradi szempontból, sőt Tamás is betalált, így 30 perc után 51-50-re vezettek a hazaiak. Az utolsó negyedben Turóczi középtávolija után 58-56 állt az eredményjelzőn, ekkor azonban Ciglar kosara egy elképesztő, 17-0-ás hazai rohamot indított. A negyedből hátralevő csaknem öt perc alatt már nem született több mezőnykosár a vendégek részéről, a hazaiak pedig ezzel a szakasszal a maguk javára fordították a mérkőzést.

Győr: Hollingsworth
(20 p., 8/10 mezőny, 14 lep., 6 kiharc. fault, 6 elad. labda), Nagy-Bujdosó (15 p., 11 lep.), Ciglar (12/6 p., 14 gólp. (!), 6 elad. labda), Semsei (9/3 p., 4/5 mezőny).
FTC: Süle
(12 p., 6/9 mezőny, 5 labdaszerz., 5 kiharc. fault), Turóczi (12 p., 6/10 mezőny, 5 lep.), Englert (11/9 p., 4/13 mezőny, 4 gólp.), Russai (0 p., 0/3 mezőny, 3 lep.)

BSE-FCSM – Vasas Basket 50-58 (12-24, 9-10, 14-13, 15-11)

Ahogy az várható volt nehezen bírtak a hazaiak a palánkok alatt Anita Teilanével – a Vasas ezt jól kihasználva a hamar magához ragadta a kezdeményezést. A vendégek a 13. percben már 27-12-re vezettek és a félidőig tartották is megnyugtató előnyüket. A harmadik játékrészben már a húszpontos különbséget is elérte a Vasas (21-41). Hat perces gólcsendet tört meg ekkor a BSE, amely Károlyi Andrea pontjaival a záró szakasz derekára 50-45-re zárkózott. Az utolsó perchez közelítve a rutinos bedobó negyedik triplájával 53-50-ra vezetett csak a Vasas, de az utolsó percekben higgadt játékukkal végül biztosították győzelmüket.

BSE: Károlyi
(18/12 p., 4/5 tripla, 6 labdaszerz.), Szondy (12 p., 6/11 mezőny, 3 gólp.), Bagi (5 p., 2/7 mezőny, 5 lep.)
Vasas: Teilane
(12 p., 4/10 mezőny, 12 lep., 4 gólp.), Adamecz (13/3 p., 5/11 mezőny, 10 lep.), Pál (7 p., 2/10 mezőny, 6 labdaszerz.).

Kép (1.): mizopecsbasketball.hu
Kép (2.): fradikosar.hu