Hatalmas csatában nyert a DVTK!

Óriási csatában, hosszabbítást követően nagyszerű győzelmet aratott a Work Force-DVTK együttese a Pöstyén otthonában a magyar-szlovák középszakasz utolsó fordulójában!

Piestanske Cajky – Work Force-DVTK 76-83, hosszabbítás után (15-24, 17-15, 21-16, 17-15, 6-13)

Pöstyén, magyar-szlovák középszakasz, 8. forduló.

Kicsit megilletődötten és sajnos Raven nélkül kezdett a miskolci csapat, 5-0-ás hazai előny után aztán Bozóki kosarával sikerült fordítani a 4. percben. 11-8-nál megint egy kicsit a hazaiak kerültek előnybe, de ekkor remek szakaszba kezdett a DVTK. Előbb Sanford szerzett 2+1-et, majd Fürtös távolija után 16-11-re már a magyar csapat vezetett – időt is kértek a hazaiak. Ez sem törte meg a Diósgyőr lendületét, sőt, Fürtős újabb triplát süllyesztett el a gyűrűben (15-24). Sajnos a negyed végi dudaszó előtt még Simon hármasa palánkról beakadt, így 18-24-gyel zárult a játékrész.

A folytatásban közelített a Pöstyén. Az amerikai Simon újabb távolit dobott (23-26), a hazaiak folyamatosan látótávolságon belül voltak ebben a negyedben, aztán a 17. percben Skorics dobott bravúros 2+1-et (29-35). A félidő előtt először a meccsen már tíz is volt közte, végül 39-32-vel zárult a félidő.

A nagyszünet után is folytatta jó játékát a DVTK, ezúttal főleg védekezésben jeleskedtek Peresztegi Nagy Ákos tanítványai. Miközben közel 5 percig nem kaptak kosarat, Skorics nagy passza után Sanford kosarával 44-32-re vezettek. A hazaiak időkérése után a 27. percben már 15 ponttal is ment a Diósgyőr. A negyed végét viszont borzasztóan elrontotta a magyar csapat, olyannyira, hogy az utolsó percben 8 pontot kapva 55-53-ra jött fel a Pöstyén.

A záró szakasz Fürtös és Shells triplaváltásával indult, majd Simon labdalopása is ziccere után már egyenlő volt az állás… (60-60). Kapkodóvá vált a játék, amely nem a miskolciaknak kedvezett és a 38. percben Krc-Turbova kosarával az első percek után újra át is vette a vezetést a Pöstyén (68-66). Kereken egy perccel a vége előtt Sanford révén 70-68-ra ment a DVTK, de az egyenlítő kosár után Bukovszki nem tudta áthozni 8 másodperc alatt a labdát a félpályán, így 19 másodperccel a vége előtt 70-70-nél a hazaiak jöhettek. Ezt azonban sikerült kivédekezni, így jöhetett a hosszabbítás… ki gondolta volna ezt a harmadik negyed derekán.

A hosszabbításban Bukovszki a lehető legjobbkor dobta be első mezőnykosarát, triplájával 75-72-re vezetett a DVTK. Sajnos, Krc-Turbova továbbra is szó szerint tarthatatlan volt, így másfél perccel a lefújás előtt megint fordított a Pöstyén (76-75). Szabó hihetetlen fontos középtávolija után 19 másodperccel a vége előtt – miközben Fürtös érétkesített büntetőket – kétszer is sikerült labdát szerezni! 79-76-os magyar előny után pedig Fürtös és Reiner is mindkét büntetőjét bedobta, így joggal járhatott körtáncot a pályán a Diósgyőr!

Piestanske Cajky, ld.: Krc-Turbova 28/6, Simon 18/6, Shells 12.

Diósgyőr: Bukovszki 4/3, Dubei 1, Skorics 20, Bozóki 12/3, Sanford 20. Csere: Fürtös 17/9, Szabó P. 7, Reiner 2.

A DVTK ezzel és a PEAC somorjai vereségével a 3. helyet szerezte meg és így a ZTE NKK-val mérkőzik majd az elődöntőbe jutásért.