Helytállt a Szekszárd Sopronban

Igazolva, hogy eddigi jó eredményei nem a véletlen műve, remek kezdésével ráijesztett a Szekszárd az Euroigára készülő Sopronra. Az Uniqa végül biztosan nyert, ám egyes időszakokban a tolnaiak kifejezetten ügyesen kosaraztak s végül 20 ponton belüli tisztes vereséget szenvedtek. A Sopronnak a jövő héten kezdődő Euroligában ennél jóval több kell.

Uniqa Euroleasing Sopron - Atomerőmű KSC Szekszád 79-60 (16-17, 22-9,20-15, 21-19)

Igazolva, hogy a zsinórban 3 győzelme nem a véletlen műve, ráijesztett a Szekszárd a felforgatott ötössel kezdő kupagyőztesre. Az ügyesen, szellemesen játszó tolnai társulat 7-0-ra vezetett a 4. perc elején. Székely Norbert kénytelen volt időt kérni s csatasorba küldeni Fegyvernekyt és Milovanovicsot. Velük a pontok is megérkeztek hazai részről, ám a negyed hajrájában Teilane 3 személyit is beütött, s büntetők révén minimális vendég előnnyel zárult az első negyed.

A második Scsekics hármasával kezdődött, sőt kisvártatva dobott még egyet a szekszárdi légiós, s a soproni palánk alatt több lepattanót is visszaszereztek a tolnaiak.A félidő hajrájában azonban, bár a helyzeteik megvoltak a vendégeknek, a Sopron Fegyverneky, Milovanovics és Zsovár lendületes, ponterős játéka révén egy 16-0-s rohammal elhúzott. A végén Theodorán dobott egy triplát, e negyedben a Szekszárd csak hárompontosból volt eredményes, azért ez is ritkaság.

Térfélcsere után Hajdu két távoli találata révén folytatta a triplagyártást a Szekszárd, ám Milovanovicsot és Fegyvernekyt nem tudták tartani a vendégek. Mégis amikor indításból is betaláltak Pap révén, Székely Norbert igen dühösen magyarázott tanítványainak. Fel is pörgette játékát a Sopron jó pár eladott labdára kényszerítve ellenfelét s közel 20 pontra nőtt előnye.

A záró szakaszt 7-0-lal kezdte a Szekszárd, Székely Norbert csapatára dühösen rúgott bele az MKB Aréna berendezésébe - technikait kapott, a vendégek pedig 10 ponton belülre kerültek. Ezt követően azonban egy 10-2-es rohammal eldöntötte a meccset a Sopron, de erre a produkcióra a két csapat közül inkább a remekül kezdő s végig szívósan küzdő Szekszárd lehet büszkébb. A Sopron bár nyert, e mérkőzését nem lehet igazán sikeres Euroliga-főpróbának minősíteni. Ahhoz, hogy a jövő szerdai, Arras elleni előadás sikeres legyen, jóval több kell a soproniaktól.