Hiába hajrázott a Diósgyőr

Fontos meccsre készült a Diósgyőr csapata a Somorja ellen a magyar-szlovák középszakasz harmadik fordulójában. Az egy győzelemmel álló miskolciak úgy léptek pályára Pozsonyban, hogy egy esetleges győzelemmel akár az 5. helyre is előreléphetnek a sorozatban és ami ennél is fontosabb, akár meg is előzhetik a PEAC-ot, a harmadik helyre lépve a magyar csapatok között.

SBK Samorin – Work Force-DKSK Miskolc 74-61 (23-18, 17-11, 20-13, 14-19)

Pozsony, magyar-szlovák középszakasz, 3. forduló

Jól kezdett Peresztegi-Nagy Ákos csapata, 6-2-re vezettek és még 8-6-nál is náluk volt az előny. Ezt követően viszont egy 8-0-s szakaszt repítettek a hazaiak, szerencsére a magyar csapat Bukovszki és Raven kosaraival egyenlített (18-18). A negyedet követően mégis a Somorja örülhetett, főleg az ex-pécsi Murphy révén öt ponttal jártak előrébb.

Sajnos a második negyed nem alakult a magyar csapat kedve szerint. Fürtös hármasával még 23-21-re feljött a DKSK, de ezt követően egy rendkívül rossz periódus következett. A hazaiak csaknem nyolc perc alatt csupán két pontot engedélyeztek a Diósgyőrnek, miközben Sujova és Murphy pontjaival 37-23-ra léptek meg. Az utolsó percekben a fiatal Dubei kosarával is csak 11 pontra sikerült csökkenteni a hátrányt.

Fordulás után megpecsételődni látszott a miskolciak sorsa. A Somorja öt perc alatt egy 12-0-s rohamot mutatott be, így nagyon hamar tetemesre nőtt az előnyük (52-29). Főleg a palánkok alatt bizonyult tarthatatlannak a Murphy, Vynuchalova duó, ráadásul Slamova is betermelt egy hármast. A túloldalon viszont Raven és Bukovszki is rossz dobóformát mutatott (60-42).

A záró szakasz elején mindent megpróbáltak a miskolciak, hogy szűkítsenek a különbségen, és erőfeszítéseik eredményesnek is bizonyultak. A 33. percben még mindig 18 ponttal ment a Somorja, ám ekkor Skorics vezetésével zárkózni kezdett a DKSK. A negyed derekán a triplájával 66-55-öt mutatott az eredményjelző. Sőt Raven is összekapta magát, így 2:45-tel a vége előtt öt pontra sikerült feljönni (66-61). A lehető legrosszabbkor jött tehát Slamova hármasa, amely megtörte a mieink lendületét, így végül a szlovákiai együttes tudott győzni.

Somorja: Slamova 15/9, Sujova 11, Gyurcsi 2, Murphy 26/3, Vynuchalova 15. Csere: Harris 10/3, Talajkova 3/3, Szondy.

Diósgyőr: Bukovszki 9/3, Raven 14, Szabó P. 4, Skorics 17/3, Sanford 8. Csere: Fürtös 3/3, Reiner, Dubei 6.