Hibátlan maradt a Sopron

A 15. fordulóból előrehozott Szekszárd-Sopron mérkőzéssel folytatódott a női bajnokság – a találkozó a vendégek kérésére került korábbi időpontra. Magyar Gergely tanítványai jó előjelekkel fogadhatták a kupagyőztest, hiszen a Diósgyőr és Vasas legyőzését követően újfent 50%-os mérleggel állnak (6-6). A Sopron ugyanakkor még veretlen a bajnokságban, a csapatnál viszont a legújabb hír Zavecz Hanna távozása és Amber Holt érkezése volt. Utóbbi csak a hét végén csatlakozik régi-új csapatához, előbbire viszont addig is számíthat Székely Norbert.

Nem kezdett megilletődötten az Atomerőmű, Bálint és Scsekics is triplával nyitott (6-2). A vendégek légiósai révén igyekeztek zárkózni, és Milovanovics valamint Johnson ponterősségével 13-13-nál utol is érték a Szekszárdot. Kiválóan dobtak a hazaiak, Szepsi hármasa után 4/4-es mutatóval álltak a triplavonal mögül (18-15), így egy negyed után is őrizték vezetésüket. A vendégeknél a 10. percig kellett várni az első kosárra, amely nem Johnsontól vagy Milovanovicstól érkezett.

A folytatásban közelített a Sopron, amelyben a fent említett páros a 13. percben 22 pontnál járt. Hazai oldalon Maja Scsekics járt élen a pontszerzésben, így még a negyed derekán is tartotta vezetését a Szekszárd (27-24). Aztán a támadólepattanókban jeleskedő Krnjics kosaraival a 26. percben először vette át a vezetést a listavezető (27-28). De megnyugtató előnyre nem sikerült szert tenniük, főleg azért nem, mert a vendéglátók továbbra is kiválóan céloztak és így alaposan megnehezítették a Sopron dolgát. A félidőre néhány eladott labdának és jobb soproni védekezésnek köszönhetően 44-39-re vezettek a vendégek.

A nagyszünet után a soproniak részéről folytatódott a Johnson, Milovanovics duó parádés játéka. A két légiós triplája után kilenc pontra ugrott a vezetésük (41-50), sőt a 23. percben már 22 egységnél tartó Johnson révén tíz fölé is növelték azt. Érezhetően szigorított csapata védekezésén Székely Norbert a félidőben és ez meg is hozta az eredményét, hiszen a Szekszárd csupán három egységnél járt a negyed derekán (42-56) és távolság egyre nőtt a felek között; Milovanovics kosara után pár 16 pont is volt (46-64). A negyed végén is folytatta rohamát a Sopron, Zsovár első kosarával 48-68-at mutatott az eredményjelző.

A soproniak rendkívül megnyomták a harmadik negyedet, így a záró szakaszra tulajdonképpen eldőlt a találkozó. Ráadásul továbbra sem találták a hazaiak az ellenszert a Sopron védekezésével szemben, igaz Magyar Gergely már ekkor zömmel a kiegészítő embereit játszatta (54-78). Hamarosan persze Székely Norbert is hasonlóan cselekedett és végül a Sopron remek második félidejével megőrizte veretlenségét az egy félidőn át jól teljesítő Szekszárd ellen.

Atomerőmű KSC-Szekszárd – Uniaqa Euroleasing Sopron 61-87 (22-17, 17-27, 13-28, 9-15)

Szekszárd, vezette: Németh Cs., Benedek, Kovács N.

Szekszárd: Scsekics 20/9, Theodorán, Bálint 9/3, Pap R. 8, Szvitlica 6. Csere: Szepsi 6/3, Tamis 5/3, Hajdú 3/3, Simon A. 2, Csek, Studer 2, Árvay. Vezetőedző: Magyar Gergely

Sopron: Pál, Fegyverneky 9, Johnson 28/3, Milovanovics 25/6, Krnjics 15. Csere: Zavecz, Teilane 6, Zsovár 4, Vágvölgyi, Böröndy. Vezetőedző: Székely Norbert,

Kép (1.): Tóth Zsombor
Kép (2.): jantner.hu