Hibátlanok maradtak

Minden eddig hibátlan együttes megőrizte veretlenségét a női bajnokság 3. fordulójában. A Zalaegerszeg a BEAC, míg a Győr otthonában aratott papírforma sikert, míg a Fradi fontos két pontot hozott el Szekszárdról. A Baja ugyancsak 100%-os: ezúttal Pasarétről távoztak győztesen.

ELTE-BEAC Újbuda – ZTE NKK 52-79 (8-21, 7-23, 18-14, 19-21)
Budapest, Bogdánfy u., 70 néző. V.: Vétek, Jurák, Radnóti.
BEAC:
Zalaegerszeg:

Az első negyedben sokáig tartotta jól magát a BEAC, aztán a játékrész derekát követően Zsovár hármasával tíz pont fölé nőtt a zalaiak előnye. Balogh Judit tanítványai többször maradtak hosszú percekre pont nélkül, amit nagyon jól használt ki a tavalyi szezon bronzérmese. Varga Zsófia vezérletével a félidőre a rendkívül simán, 44-15-re vezettek a vendégek.
A fordulást követően talán túlságosan is nyugodttá vált a Zalaegerszeg, a nagy előny tudatában kissé alábbhagyott Czukorék lendülete. Zsámárral az élen meg is nyerte a negyedet a BEAC. A záró szakaszban aztán újra tudta növelni előnyét Gáll Tamás együttese, aki bátran szerepeltethette a cserejátékosait is.

Érdekességek a statisztikából: Zsámár (12 pont, 5 lepattanó), Csicsai (8/3 pont, 5 lepattanó, 7 labdaszerzés, 7 kiharcolt fault), ill.: Varga Zs. (20 pont, 8 lepattanó, 6 labdaszerzés), Czukor (14/3 pont, 6 lepattanó), Zsovár (12/3 pont, 4 gólpassz).

Vasas – Bajai NKK 62-64
(20-21, 19-9, 11-15, 12-19)
Budapest, Pasaréti út, 70 néző. V.: Forrai, Németh A., Surányi.
Vasas:
Baja:

Az eddig hibátlan bajaiak ezúttal is jól kezdték a találkozót, Maja Scsekics vezetésével nyolc pontos előnyre tettek szert, de a Vasas a negyed végére felzárkózott. A folytatásban aztán Bajnóczi révén előbb átvették a vezetést, majd növelték is azt a hazaiak, a nagyszünetre immár 39-30-ra vezettek.
A második félidőben javított védekezésén a Baja, Scsekics pedig továbbra is tarthatatlannak bizonyult. Egészen a 36. percig azonban tartotta előnyét a Vasas, de 58-58-nál egyenlítettek a vendégek. Az utolsó pillanatokban 63-62-es bajai előnynél Scsekics csak az egyik büntetőjét értékesítette, ám a túloldalon Pusztai Sára dobása kimaradt. A Baja Pasarétről is győzelemmel távozott, így továbbra is veretlenül áll a bajnokságban.

Érdekességek a statisztikából:

altAtomerőmű KSC – FTC 53-65
(7-14, 14-17, 17-20, 15-14)
Szekszárd, 400 néző. V.: Németh Cs., Horváth A., Szalai Zs.
Szekszárd:
FTC:

Alig két héttel ezelőtt a Sió Kupán simán tudott nyerni (85-68) a Szekszárd a Fradi ellen és Földi Sándor ezúttal is bízott a sikerben, annak ellenére, hogy a zöld-fehérek eddig hibátlanak a bajnokságban.
Jól kezdték azonban a meccset a vendégek, akik elsősorban a roppant kemény védekezésüknek köszönhetően szereztek megnyugtató előnyt. A félidőben 31-21-re vezettek az Englert Orsolya által remekül irányított vendégek.
A második húsz percben sem engedte közelebb magához a Szekszárdot a Fradi. A dupla-dupláig jutó Kovács Krisztina és a padról kiválóan beszálló Russai Petra révén még növelték is előnyüket és magabiztos győzelmet arattak. A hazaiaknál a 17 lepattanót lekapó Cvetanovics emelhető ki leginkább.

Érdekességek a statisztikából: Cvetanovics (12 pont, 17 lepattanó), ill.: Kovács K. (11 pont, 10 lepattanó), Englert (13/9 pont, 5 gólpassz).

DKSK-MISI – UNI SEAT Győr 60-84
(11-24, 18-16, 10-21, 21-23)
Miskolc, 600 néző. V.: Papp, Tőzsér, Sallai
Diósgyőr:
Győr:

Hogy semmit sem bízott a véletlenre a győri együttes azt jól jellemzi, hogy már mérkőzés kezdetétől fogva maximálisan összpontosítottak. Ennek eredményeként 10-0-ával kezdték a meccset, a negyed végén pedig csak Hadzsovics hármasa szűkítette 13 pontra a különbséget. A második negyedben az amerikai Hollingsworth remekelt győri oldalon, míg a vendégeknél Farkasinszki Orsolya igyekezett hátán vinni csapatát.
A nagyszünet után Hadzsovics révén úgy tűnt feljebb jöhetnek a diósgyőriek, ám Ciglar két hármasával húsz fölé nőtt a különbség. Az utolsó negyedben tartotta előnyét a Győr, amely magabiztos győzelemmel várhatja a jövő heti Euroliga bemutatkozást.
Érdemes kiemelni Quanitra Hollingsworth teljesítményét, aki első mérkőzésén 12 perc alatt 12 pontot és 13 lepattanót gyűjtött, ám Fűzy Ákos még sem lehetett boldog, ugyanis az amerikai center a harmadik negyedben térdsérülést szenvedett.

Érdekességek a statisztikából: Hadzsovics (21/3 pont, 7 lepattanó, 10 kiharcolt fault), Skorics (18 pont, 7 lepattanó), ill.: Hollingsworth (12 pont, 13 lepattanó), Ciglar (19/9 pont, 3/3 tripla).

A vasárnapi mérkőzésen:

Ceglédi EKK – Pécs 2010 53-95 (12-28, 10-22, 15-23, 18-22)
Cegléd. V.: Pozsonyi, Fodor, Rácz
Cegléd:
Cymmer (11), Orbán (19/3), Ruttner Zs. (2), Dobrowolska (10/3), Serbán (7). Csere: Ruttner R. (-), Filipowicz D. (-), Nagy N. (-), Kobolák (4), Szabó D. (2). Vezetőedző: Újhelyi Gábor
Pécs:
Török (2), Sarok (7), Raksányi (13/3), Horváth L. (9), Murphy (16). Csere: Pilav (20), Quigley (14/3), Laczi (5/3), Csutorás (2), Pénzes (7/3). Vezetőedző: Zseljko Djokics

A hazaiak továbbra sem számíthattak a lengyel Sosnowska játékéra. A vendégek rendkívül koncentrált játékkal kezdték a meccset, amire nem talált ellenszert a Cegléd. A pécsieknél Aida Pilav remek teljesítményt nyújtott a találkozón, de az amerikai Murphy is kiválóan élt meg a palánkok alatt. A hazaiaknál leginkább Orbán Katinka és Katarzyna Cymmer igyekezett tartani a lépést a vendégekkel, ám a lengyel irányító játékba is sok hiba csúszott.
A harmadik negyed végén már a negyvenes határt ostromolták a pécsiek, amit aztán a 31. percben Csutorás Fanni révén át is léptek. A Pécs lendületes játékot nyújtva sima, magabiztos győzelmet aratott. A ceglédiekre jövő héten újabb nehéz csata vár, hiszen Sopronba látogatnak, míg a Pécs tovább növelheti győzelmei számát, hiszen a BSE látogat Baranyába.

Érdekességek a statisztikából: Cymmer (11 pont, 10 lepattanó, 5 gólpassz, 4 labdaszerzés, 6 labdaeladás, 8 kiharcolt fault), Orbán (19/3 pont, 4 lepattanó, 10 kiharcolt fault), Ruttner Zs. (2 pont, 0/6 tripla), ill.: Pilav (20 pont, 6 lepattanó), Horváth L. (9 pont, 1/8 mezőnyből, 7 lepattanó), Török (2 pont, 1/1 mezőny, 7 assziszt), Murphy (16 pont, 8 lepattanó, 4 gólpassz, 6 kiharcolt fault), Quigley (14/3 pont, 6 lepattanó, 3 gólpassz).

Fotó (1.) – ztenkk.hu
Fotó (2.) – fradikosar.hu
Fotó (3.) - mizopecsbasketball.hu

Normal 0 21 false false false HU X-NONE X-NONE MicrosoftInternetExplorer4

Minden együttes megőrizte veretlenségét a női bajnokság 3. fordulójában. A Zalaegerszeg a BEAC, míg a Győr otthonában aratott papírforma sikert, míg a Fradi fontos két pontot hozott el Szekszárdról. A Baja ugyancsak 100%: ezúttal Pasarétről távoztak győztesen.

BEAC: Szász (6), Csicsai (8/3), Guti (7/3), Zsámár (12), Horváth Sz. (4). Csere: Cseh-Szombthy (-), Horváth E. (4), Katona Zs. (7/3), Havasi (2), Brixel (2), Rakolczai (-). Vezetőedző: Balogh Judit

Zalaegerszeg: Szalay (6), Zsovár (12/3), Czukor (14/3), Varga Zs. (20), Horváth Zs. (6). Csere: Szélesy (5), Bukovszki (7/3), Ambrus (7), Góth (-), Dukai (2). Vezetőedző: Gaál Tamás

Vasas – Bajai NKK 62-64 (20-21, 19-9, 11-15, 12-19)

Vasas: Pál (6/3), Pusztai (8), Adamecz (2), Mansaré (11), Teilane (12). Csere: Bajnóczi (14/6), Velkey (6/6), Szabó Fl. (3), Katona Sz. (-), Kovalcsik (-), Mányoky (-). Vezetőedző: Diósadi Deák Éva

Baja: Scsekics (25/9), Szepsi (5), Theodoreán (7/3), Szabó P. (10), Bozóki (9). Csere: Zygaité (2), Gorjanácz (-), Kühn (6/6). Vezetőedző: Stevan Csupics

A második félidőben javított védekezésén a Baja, Scsekics pedig továbbra is tarthatatlannak bizonyult. Egészen a 36. percig azonban tartotta előnyét a Vasas, de 58-58-nál egyenlítettek a vendégek. Az utolsó pillanatokban 63-62-es bajai előnynél Scsekics csak az egyik büntetőjét értékesítette, ám a túloldalon Pusztai Sára dobása kimaradt. A Baja Pasarétről is győzelemmel távozott, így továbbra is veretlen áll a bajnokságban.

Érdekességek a statisztikából: Pál Sz. (6 pont, 9 lepattanó), Pusztai S. (8 pont, 6 lepattanó), ill.: Scsekics (25/9 pont, 10/11 büntető, 6 lepattanó, 4 labdaszerzés, 6 kiharcolt fault), Szabó P. (10 pont, 6 lepattanó, 6 labdaszerzés, 9 kiharcolt fault).

Atomerőmű KSC – FTC 53-65 (7-14, 14-17, 17-20, 15-14)

Szekszárd: Baksa (1), Szemerédi (12/6), Bálint (6/6), Licina (2), Cvetanovics (12). Csere: Demeter (3), Fejes (6), Medgyessy (6/3), Zele (5), Hajdu (-). Vezetőedző: Földi Sándor

FTC: Englert (13/9), Kovács K. (11), Szlimák (14/3), Vida (8), Turóczi (4). Csere: Russai (10/3), Tamás (3/3), Süle (-), Ruják (2), Barna (-). Vezetőedző: Farkas Sándor

Jól kezdték azonban a meccset a vendégek, akik elsősorban a roppant kemény védekezésüknek köszönhetően szereztek megnyugtató előnyt. A félidőben 31-21-re vezettek az Englert Orsoly által remekül irányított vendégek.

DKSK-MISI – UNI SEAT Győr 60-84 (11-24, 18-16, 10-21, 21-23)

Diósgyőr: Hadzsovics (21/3), Czirják (-), Reiner (6), Farkasinszki (15), Skorics (18). Csere: Szabó B. (-), Budimir (-), Lugosi (-). Vezetőedző: Milen Vukicsevics

Győr: Ciglar (19/9), Simon Zs. (13/3), Rasheed (8/3), Nagy-Bujdosó (16), Őri (4). Csere: Hollingsworth (12), Laklóth (5/3), Nagy D. (7), Vincze (-), Fürtös (-). Vezetőedző: Fűzy Ákos