Honti Kata elégtétet vehet a Polkowice-n

Befejeződtek a csoportmeccsek a női Euroligában, s kialakultak a párharcok a nyolcas döntőbe jutásért Honti Kata a Ros Casares csapatával elégtételt vehet a Sopron előtt a rájátszásba jutó lengyel Polkowice csapatán. Ujhelyi Petra csapatának, a Wisla Krakkónak igen nehéz dolga lesz a prágaiakkal, de a pályaelőny Petráéké, Krivacsevics Tijana és a Rivas a francia Bourges, Vajda Anna, s a címvédő Salamanca pedig az olasz Schio "testén át" juthat a nyolcba, szintén pályaelőnyből indulva. A Szpartak Moszkva-Nagyezsda Orenburg párharc pedig igazi "orosz rulett"

Az A-csoport csúcsmeccsén a Ros Casares egy tényleg hihetetlen magas színvonalú összecsapáson végig vezetve 98-80-ra verte a Galatasaray csapatát. Honti Kata, sajnos, ahogy a múlt héten, ezúttal sem jutott szóhoz a spanyol együttesben.
A másik török-spanyol derbin, a B-csoportban a Fenerbahce csapatának nem okozott gondot a címvédő Perfumerias Avenida ellenében megőrizni veretlenségét. A Fener úgy nyert 86-64-re, hogy az első negyed után már 29-15-re vezetett.

Vajda Nusi a címvédőnél ezúttal ahhoz képest, amennyit szokott, bőven kapott lehetőséget edzőjétől, 14 percet játszott. Egyetlen dupla kísérlete sikeres volt, négyszer próbálkozott triplával - egy után esett be a labda korábbi csapatának kosarába. 5 pontja mellé 3 lepattanót és 1 labdát szerzett.

Ujhelyi Petra csapata, a Wisla egy igen fordulatos meccsen verte a horvát Gospicot 74-71re. Az első negyed után 26-10-re vezető krakkói csapat a negyedik negyed közepén 66-61-es hátrányba került. A magyar center 8 percet kapott edzőjétől, s ez 2 lepattanó megszerzésére volt elegendő.

Vereséggel zárta a csoportkört Krivacsevics Tijana csapata, a spanyol Rivas Ecoplis, amely Olaszországban, a Taranto vendégeként kapott ki 68-65-re. Krivacsevics - Vajda Annához hasonlóan - 14 percet játszott, ő ezalatt 4 alkalommal próbált kosarat szerezni, kétszer sikerrel tette. A 4 pontja mell 2 lepattanó, valamint 1-1 szerzett és eladott labda került statisztikai lapjára.
Ki is alakult a nyolcaddöntők párosítása, amelyek győztesei - a rendező Galatasaray-jal egyetemben - bejutnak a Final Eight-be, azaz a nyolcas döntőbe, ugyanis a korábbi évek négyes döntőivel ellentétben idén nyolcas döntője lesz a női Euroligának.

A párosítás:
Fenerbahce (török) - Montpellier (francia)
Ros Casares (spanyol) - Polkowice (lengyel)
Wisla Krakkó (lengyel) - USK Praha (cseh)
Rivas Ecopolis (spanyol) - Bourges (francia)
Szpartak Moszkva (orosz) - Nagyezsda Orenburg (orosz)
Perfumerias Avenida (spanyol) - Beretta Famila Schio (olasz)
UMMC Jekatyerinburg (orosz) - Good Angels Kosice (szlovák)

A mérkőzéseket február 21-én, 24-én, és amennyiben szükséges február 29-én rendezik.