Hontiék dudaszóra kapott triplával vesztettek

A szerdai játéknapon szinte minden mérkőzésen borult a papírforma a női Euroligában. Ez alól sajnos szinte csak az Uniqa Euroleasing Sopron orenburgi fellépése volt a kivétel, bár három negyed után ott is a levegőben lógott a meglepetés. Honti Katáék, vagyis az eddig szédületes formában játszó Ros Casares Litvániában bukott, Ujhelyi Petra együttese, a Wisla Krakkó viszont simán verte a Szpartak Moszkvát, s így oda-vissza legyőzte a kiváló orosz együttest.

Nagyezsda Orenburg-Uniqa Euroleasing Sopron 64-51 (11-16,18-9, 14-19, 21-7)

A hazai csapat kezdett jobban, Veremejenka vezetésével 5-0-ra,majd a negyed közepén 11-5-re vezetett az Orenburg. A negyed második felében azonban remekül működött a soproni védekezés, és a hazai csapat lendületét megtörték a cserék. A nyitó szakasz második felét kiváló csapatjátékot nyújtva 11-0-ra nyerve lányaink 5 pontos előnyt szereztek a negyed végére.

A második negyed elején több, mint 4 percig pont nélkül maradt a soproni csapat, a hazaiak Douglas vezetésével ezalatt 8 pontot szerezve visszavették a vezetést. Kuraszova ugyan egy kosár plusz büntetős akcióval a soproni  kosárcsendet megtörve egyenlített, ám Veremejenka triplája egy újabb 8-0-s orosz futás kezdetét jelentette. A félidő végén egy 6-2-es részhajrával 4-re jött föl a magyar bajnok, amelynek e negyedben dobott 9 pontjából Kuraszova szerzett hetet, s ehhez tett még kettőt Fűrész.

Térfélcsere után egy ideig felváltva estek a kosarak, őrizte pár pontos előnyét az Orenburg.  A játékrész hajrájában Horti és Fegyverneky eredményessége révén előbb  egy pontra feljött, fél perccel a szakasz vége előtt Fűrész kosarával pedig fordított a Sopron, amely 44-43-ra vezetett a záró tíz perc előtt.

Ez a magyar szempontból ideális állás két és fél percen át a negyedik negyedben is "élt", ennyi ideig egyik csapat sem volt képes pontot szerezni. Ekkor Douglas vágott be egy triplát, majd Ruzsanova kosara után még egyet, e 8-0-rohammal 7 pontos előnyre tett szert a Nagyezsda. Kuraszova fokozta az izgalmakat, szintén egy triplával, igaz, ahogy a második negyedben, ekkor is több,mint négy perc kellett a magyar bajnok első pontjaihoz. Próbált tapadni ellenfelére a Sopron, 3 és fél perccel a lefújás előtt 53-49-re vezetett az orosz együttes. ám az ezt követő 7-0-s orosz rohamra már nem volt válasza Székely Norbert igen jól küzdő együttesének, amely 37 percig partiban volt a remek orosz társulattal.

Érdekességek a statisztikából:

Orenburg: Douglas (18 p., 6/12 dupla,2/3 tripla, 5 lep.), Veremejenka (13 p.,, 4/5 dupla, 1/2 tripla, 2/2 büntető, 8 lep., 3 gp., 3 blokk),Brunson (12 p., 5/9 dupla, 2/2 büntető, 1 lep.).

Sopron: Kuraszova (16 p.,6/11 dupla, 1/5 tripla, 1/1 büntető, 6 lep.), Fegyverneky (11 p., 4/7 dupla, 3/4 büntető,6 gp.), Horti (10 p., 4/9 dupla, 2/4 büntető, 6 lep.)

A csoport másik mai meccsén a címvédő Avenida együttesét Salamancán legyőző két csapat találkozott lengyel földön. A Fenerbahce az első negyed után még 5 pontos hátrányban volt a hazai Polkowice együttesével szemben.  Utána azonban két ex-soproni játékosa, az egyaránt 20-20 pontig jutó Matovics, valamint McCoughtry vezetésével fordítani tudott a török csapat, s végül egy színvonalas meccsen 86-79-re nyert -nem rossz eredmény soproni szempontból.

Az A-csoportban az elmúlt hetekben  remeklő Ros Casares váratlan vereséget szenvedett a litvániai Kaunasban a VICI Aistes együttesétől. Félidőben 9 ponttal vezetett az igen elszánt litván csapat az enerváltan játszó spanyol alakulat ellen. A harmadik negyedben aztán megrázta magát a Valencia, s 25-12-re nyerve a szakaszt 4 pontos előnnyel várhatta a záró tíz percet. Ezt ugyan gyorsan ledolgozták a litvánok, ám utána még jó ideig az volt a képlet, hogy a Valencia vezetett a VICI Aistes együttese pedig egalizált. Sőt, a 37. perc elején, Jackson kosara után a spanyol együttes 66-61-re vezetett. Még Kuktiene triplája sem lendített túl sokat a hazaiak szekerén,hiszen Yacoubou,majd Veselá kosara után 1:50-nel a vége előtt még 70-64-re vezetett, s biztos győztesnek látszott a Valencia. A hazaiak azonban innen is visszajöttek, Pilipaytis egy jó büntetője után Kuktiene egy triplát, meg egy duplát dobott,miközben a talán már túlságosan is megnyugvó vendégek sorra rontották el akcióikat. 70-70-nél Dominguez 3 másodperccel a vége előtt ismét előnyhöz juttatta a Ros Casares-t. A hazaiak időt kértek, s remek tervet főztek ki, hiszen Valentiene a dudaszó pillanatában bedobta a hazaiak számra nyerő triplát, óriási meglepetésre 73-72-re nyert a litván együttes. Honti Kata végre sokat játszott, s nem is lehetett rá panasza Natalia Hejkovának, a válogatott játékos egy híján 30 percet töltött a pályán, s ez alatt két kétpontos kísérletéből 1 jó volt, egyetlen tripláját bedobta. Emellett leszedett 2 lepattanót, s 5 gólpasszt is kiosztott társainak.

Az A-csoport másik szerdai meccsén is meglepetés született, a Bourges a döntetlenre végződő első félidő  után a harmadik negyedben szerzett 10 pontos előnyre építve végül 79-74-re megverte a Jekatyerinburgot.

A  C-csoportban a Wisla Krakkó a csoport első helyének megszerzéséért fogadta a Szpartak Moszkvát, és végig vezetve, simán, 81-60 arányban verte.  Szünetben 6 ponttal vezetett a lengyel együttes, a harmadik negyed után pedig már kerek tízzel, a záró szakasz pedig krakkói örömjátékot hozott. Ujhelyi Petra ismét hozta a maga nem feltétlenül látványos, ám igen hasznos játékát, 20 percet a pályán töltve 4 pontot dobott 2/5-ös mezőnymutatóval, s emellett megszerzett 6 lepattanót.