Idegenben sem botlottak az élcsapatok

Biztosan nyert idegenben a Sopron, a Győr  és a Pécs, a két középcsapat, illetve a két alsóházi együttes küzdelmes összecsapásán pedig hazai siker született

altDKSK-MISI - Uniqa Euroleasing Sopron 69-87 (21-26,15-19, 19-21, 14-21)

Nrekiugrott a sikertelen lengyelországi fellépése után kissé tompán kezdző bajnoknak a Diósgyőr, a nyitó negyed közepén 15-10-re vezettek a hazaiak. A soproni csapaton sokat lendített az ezúttal a kispadról beszálló Krnjics játéka, Szabó Fanni pedig jelezte, jól emlékszik még a nyári B-divíziós U18-as Európa-bajnokság helyszínére, amely tornán bekerült az All Star csapatba. Kettejük eredményes játéka révén fordított, s fokozatosan húzott el ellenfelétől a vendégcsapat, ám az erősen  tartalékos, Czirjákot, Reinert és Farkasinszkit nélkülöző Diósgyőrt is dicséret illeti, Hadzsovics és Budimir  vezetésével nem adták olcsón a bőrüket Milen Vukicsevics tanítványai.

Érdekességek a statisztikából.
Diósgyőr: Hadzsovics (23 p., 6/9 dupla, 0/4 tripla. 11/12 bünt., 4 lep, 2-2 szerz. és gp., 3 ea), Budimir (20 p., 10/13 dupla, 0/1 bünt., 9 lep.), Szkorics (10 p., 4/12 dupla, 2/2 bünt., 5 lep,, 6 ea., 2 gp.)
Sopron: Krnjics (19 p., 9/12 dupla, 1/2 bünt., 7 lep., 4 ea.), Kuraszova (18 p., 6/10 dupla, 1/3 tripla. 3/4 bünt., 8 lep., 2-2 szerz. és gp.), Szabó (16 p., 6/10 dupla, 1/1 tripla, 1/3 bünt., 2-2 lep. és gp., 3 szerz.).

ELTE-BEAC Újbuda - Pécs 2010 56-86 (12-23, 15-24, 19-20, 10-19)

Papírforma eredmény született, de azért ez a végeredmény nyilván sokkal rokonszenvesebb a fővárosi együttresnek, mint az őszi, pécsi meccs után kialakult 103-21 lehetett...Egyik legjobbjukat, Csicsait nélkülözve is bátran, helyenként - különösen a harmadik negyedben - kifejezetten ügyesen kosaraztak az egyetemiek, különösen a hibátlan dobóteljesítményt nyújtó Horváth Enikő. . Nagyobb tudású, s fokozatosan fölébük kerekedő ellenfelük győzelmét nem tudták megakadályozni. Pécsi részről amit érdemes kiemelni az a 18 esztendős Szamosi Amadea ponterős, eredményes, jó játéka, ő lett a mezőny legeredményesebbje, s az ilyen teljesítmény minden bizonnyal még több önbizalmat ad a fiatal játékosnak, aki ennek köszönhetően talán hamarosan olyan mérkőzéseken is jelentősebb szerepet kaphat, amelyeken azért az ellenfél nagyobb, sőt teljes erőbedobásra készteti majd Zseljko Dokics együttesét.

BEAC: Zsámár (16 p., 8/11 dupla, 5 lep., 4 szerz., 2 ea.), Horváth Enikő (15 perc, 14 p., 4/4 dupla,. 2/2 tripla), Horváth Szilvia (13 p., 5/10 dupla, 3/4 bünt., 4 lep., 2-2 szerz. és gp.).
Pécs: Szamosi (19 p., 9/13 dupla, 1/2 bünt., 8 lep., 4 szerz.), Murphy (16 p., 8/10 dupla, 6 lep., 3 szerz., 5 ea.), Quigley (12 p., 6/8 dupla, 0/3 tripla, 4 lep., -3-3 szerz. és gp.,  2 ea.), Raksányi (9 p., 3/6 dupla, 1/1 tripla, 3 lep., 5 gp.)

altVasas - Ceglédi EKK 59-52 (16-10-10-19, 16-12, 17-11)

Érdekes, fordulatos, nem túl magas színvonalú, ám annál küzdelmesebb játékot hozott a két a legjobb nyolcba, azaz a felsőházba igyekvő együttes összecsapása. Az első negyed a hazaiak elképzelése szerint alakult, ám a második szakasz közepe táján hosszú percekig képtelen volt pontot szerezni a magassági fölényben lévő Vasas. A vendégek ezt kihasználva mezőnyben kosarazó játékosaik, Orbán és Cymmer eredményessége révén ezt kihasználva fordítani tudtak. Szünet után a támadásban bizonytalanná váló, s a második 20 percben a kemény, Teilane vezérelte hazai védekezéssel szemben mindössze 23 pontra képes vendégekkel szemben Adamecz és Mansaré eredményessége révén fordított, s igen fontos győzelmet aratott a Vasas.

Vasas: Mansaré (16 p., 6/13 dupla, 4/4 bünt., 2 lep., Adamecz (15 p., 5/11 dupla, 0/2 tripla, 5/5  bünt., 4 lep., 2 szerz., 3 ea.), Teilane (11 p., 3/10 dupla, 5/6 bünt., 16 lep., 3 szerz., 4-4 gp. és ea., 5 blokk)
Cegléd: Cymmer (20 p. 6/8 dupla, 2/5 tripla, 2/2 bünt., 5 lep., 2 szerz., 3 ea.), Orbán (13 p., 5/9 dupla, 0/3 tripla, 3/4 bünt., 4-4 lep. és ea.), Sosnowska (6 p., 2/7 dupla, 0/4 tripla, 2/4 bünt., 6 lep., 7 szerz., 2 ea., 3 gp.).

Atomerőmű KSC Szekszárd - BSE FCSM 69-60 (19-8, 15-16, 13-25, 22-11)

Bár az alsóházba tartozó csapatok játszottak, minden benne volt ebben az összecsapásban,ami miatt szeretni, imádni lehet a sportágat - leszámítva Cvetanovics kiállítást érő megmozdulását, bár földön fekve elkövetett rúgás a hazaiak szerint okozat volt, valmiért odakerült a nagyot zuhanó center. Úgy tűnt állítólag  - nagyon helytelenül - ő (ön)bíráskodott az eset, illetve az esés után  ... A játékban volt fordulat bőven, stratégia, taktika. A hazaiak a nyitó szakaszban szinte állva hagyták fővárosi ellenfelüket, ám a harmadik negyedben az akkor parádés támadójátékkal előrukkoló, az ifjú Miháczi Dia vezette, BSE fordítani tudott. A záró negyed azonban ismét a tolnai társulaté volt, amely ekkor részben kényszerből alacsonyabb szerkezetben játszott, ám azt remekül megtöltötte tartalommal . A hazai együttes, bár 9 pont különbséggel győzött, nagyon megküzdött ezért a sikerért, míg a BSE-nél néhány játékoson "számszakilag", azaz a statisztikából kiolvashatóan markánsan érződnek, látszanak a fejlődés jelei.

Szekszárd: Bálint (20 p., 6/11 dupla, 1/5 tripla, 5/6 bünt. 8 lep., 4 gp.), Zele (12 p., 5/8 dupla, 2/4 bünt., 3 lep.), Medgyessy (9 p., 0/2 dupla, 3/4 tripla, 4 lep.), Cvetanovics (8 p., 3/4 dupla, 2/2 bünt., 7 lep.)
BSE: Miháczi (16 p., 3/4 dupla, 2/2 tripla, 4/4 bünt., 3 ea.), Sonyák (14 p., 6/11 dupla, 0/1 tripla, 2/2 bünt.), Szondy (10 p., 2/8 dupla, 2/4 tripla, 6 lep., 2 p., 3 ea.), Károlyi (5 p., 1/5 dupla, 1/6 tripla, 9 lep., 2-2 szerz. ea. és gp.).

Bajai NKK - UNI Seat Győr 58-76 (8-25, 16-19, 19-19, 17-14)

A győri csapat ott kezdte a bajai meccset, ahol a VICI Aisetes elleni Euroliga-találkozót abbahagyta. Fűz Ákos tanítványai lényegében az első negyedben eldöntötték az összecsapást. A folytatásban a győri csapat szakvezetője sokat cserélt, bátran játszathatta az általában kevesebb lehetőséghez jutó játékosait. Közülük leginkább az a Fürtös Kata villogott, aki éppen Bajáról került a győri csapathoz. A Baja együttesét dicséret illeti, mert noha hamar jelentős hátrányba került, egy pillanatra sem adta föl, s fiataljai Gorjanácz, Szepsi és Theodorán jóvoltából az első negyedtől kiegyenlítetté tudta tenni a meccset - igaz, ez csak a tisztes vereséghez volt elegendő.

Kép (1.): boon.hu
Kép (2.): vasas-basket.hu