Ismét túlóra után vesztettek Hortiék

A Sopron és a Győr hazai pályán kapott ki s végignézve a négy Euroliga-csapatban légióskodó magyar kosaras hölgy csapatainak eredményeit, megállapíthatjuk: ez nem a mieink fordulója volt.

A négy  válogatott játékosunk három együttese egyaránt idegenben lépett pályára. Horti Dóra és Honti Kata sajnos "lógó orral" térhetett haza Krakkóba illetve Madridba, hiszen csapatuk vereséget szenvedett. Krivacsevics Tijana és Quigley Alexandria viszont a jól végzett munka örömével, idegenbeli sikerrel utazhatott haza, Kassára

Hiába érkezett meg a Wisla csapatához dobott 32 pontot és szedett 14 lepattanót az olimpiai bajnok amerikai center, Tina Charles, ahogy egy hete Krakkóban a győriek ellen, úgy a  mostani fordulóban Brnóban is hosszabbításos vereséget.szenvedett. Horti Dóra teljesítményét nem érheti kritika, centerünk 24 perc alatt 3/7-es mezőny és 2/2-es büntető mutatóval 8 ponttal zárta a meccset, s mellé ugyanennyi lepattanót szerzett. Amúgy 3 negyeden át az első szakaszt 3, a másodikat 2, a harmadikat pedig 1 ponttal nyerő krakkóiak akarata érvényesült, a záró szakaszban azonban a Brno ledolgozta hátrányát, s hosszabbítás után 77-74-re nyert, a Wisla még mindig nyeretlen.

Honti Katának nem ment a dobás francia földön, Bourges-ban. A válogatott játékos 36 perc alatt 9 mezőnykísérletéből 2-t értékesített, s mindkét büntetőjét bedobta. A 6 pontja mellett 1-1 gólpassz és szerzett labda került statisztikai lapjára a csapata, a Rivas Ecopolis által 60-49-re elveszített mérkőzésen.

A B-jelű csoportban, amelyben a soproniak is találhatók, Krivacsevics Tijana és Quigley Alexandria csapata, a Good Angels Kassa is Franciaországban lépett pályára, ám a két magyar válogatott kosaras remek játéka révén is, fordulatos meccsen nyerni tudott az Arras otthonában. 30 perc után 8 ponttal még az Arras vezetett, ám a kassaiak kitűnően hajráztak, s végül 70-67-re győztek. A két magyar válogatott játékos főszerepet játszott a kassai sikerben. Krivacsevics 4/11-es mezőny és 4/4-es büntető mutatóval 12 pontig jutott és leszedett 8 lepattanót. Egy labdát eladott, négyet szerzett. Quigley 5/10-es dupla, 1/4-es tripla és 3/4-es büntető mutatóval 16 ponttal zárt, volt 3 lepattanója és 1 gólpassza.

Egy érdekes eredmény ebből a csoportból: Orenburgban 65-64-re kikapott a Fenerbahce.