Kiütéses DKSK győzelem

A 12. fordulóból elhalasztott mérkőzésen a Diósgyőr együttese a ZTE-t fogadta a női bajnokságban. A vendég zalaiak jó formában érkeztek Miskolcra, legutóbbi három meccsüket behúzták, de összességében a ZTE mögött egy győzelemmel álló DKSK sem panaszkodhat, hiszen négy meccsükből hármat nyertek.

Nagyon jól kezdett a Diósgyőr, Skorics 2+1-ével már 7-2-re vezettek, és hiába talált be a triplavonalon túlról Gensler a túloldalon, Bukovszki hasonló kosarával már 14-5-öt mutatott az eredményjelző. Gáll Tamás hármas cserével igyekezett frissíteni csapatán, de a hazaiak Raven kosarával már 14 ponttal vezettek a 7. percben (21-7). Kirobbanó formában játszott a DKSK, alig hibáztak dobást, aztán a ZTE-ben Vida vette hátára csapatát, öt perc alatt 10 pontot szórt és valamelyest csökkentett csapata hátrányán (25-16) a negyed végére.

Hiába zárkózott fel a ZTE, a második negyedet ismét a Diósgyőr kezdte jobban. A továbbra is Bukovszki és Raven repítette DKSK visszaállította a közte 14-et (32-18). Gáll Tamás időkérést követően Vida szórta be harmadik tripláját, majd Czank is betalált távolról, ám így sem tudtak tíz ponton belülre férkőzniük. Sőt, a hazaiak hat büntetővel a 18. percre az addigi legnagyobb, 18 pontos különbséget rakták a két csapat közé (44-26). A félidőhöz közeledve összeomlani látszottak a vendégek, Skorics hármasa után húsz fölé is nőtt a távolság.

Egyik csapat sem dicsekedhetett túlságosan a nagyszünet utáni percekben produkált játékával: öt perc után mindössze 4-7 állt volna a harmadik negyed eredményjelzőjén. A ZTE nem tudott közelebb jönni, 14 pontos különbség után Bozóki és Raven pontjaival lassan ismét húsz pontra növelte vezetését a DKSK.

Az utolsó negyedbe fordulva arra kellett igazán figyelniük a csapatoknak, hogy az „odavágón” a ZTE kilenc ponttal nyert Zalaegerszegen, és mivel a két csapat nagy közel áll egymáshoz a tabellán egyáltalán nem volt mindegy a különbség mértéke. A Diósgyőr viszont továbbra is magabiztosan őrizte tetemes előnyét, a 37. percben Mihajlova hármasa is csak 21 pontra „hozta fel” csapatát. A hazaiak a halvány (4/19) triplamutató ellenére is fokozatosan növelték előnyüket, Reiner és Raven kosaraival már a harmincas határt ostromolták. A DKSK végig vezetve, magabiztosan nyert a rossz napot kifogó ZTE ellen.

Work Force DKSK-Miskolc – ZTE NKK 81-52 (25-16, 22-12, 14-14, 20-10)
Miskolc, vezette: Papp, Gorka, Rácz

Diósgyőr: Bukovszki 20/3, Raven 23/6, Skorics 12/6, Szabó P. 7, Bozóki 10. Csere: Sanford 5, Reiner 4, Dubei, Ocsenás. Vezetőedző: Peresztegi Nagy Ákos
ZTE: Czank 7/3, Gensler 7/3, Szélesy 4, Varga Zs. 3, Horváth Zs. Csere: Mihajlova 8/3, Szalay 8/3, Vida 15/9. Vezetőedző: Gáll Tamás

Kép: boon.hu | Kozma István