Kiváló védekezéssel fontos PEAC-siker

Fontos mérkőzés várt a magyar-szlovák középszakaszban a PEAC-ra, amely továbbra is szerette volna megőrizni a magyar bajnokságban elért harmadik helyét. Mivel szombaton a DKSK kikapott, így egy esetleges pöstyéni sikerrel komoly lépést tehet ehhez a Pécs. A szlovákiai együttes a sorozat első meccsén már megverte a Győrt hazai pályán, így nem várt könnyű meccs Zseljko Djokics tanítványaira. Igaz könnyítette dolgukat, hogy végre bevethették Nagy-Bujdosó Nórát is.

Piestanské Cajky – PEAC-Pécs 51-63 (19-21, 3-15, 18-17, 11-10)

Pöstyén, magyar-szlovák középszakasz, 3. forduló.

Kiegyenlített játékot hozott a találkozó első negyede. Egyik fél sem tudott jelentős előnyre szert tenni, a legnagyobb különbség is csupán négy pont volt, amikor Fűrész kosarával 15-11-re vezetett a PEAC. A hazaiak 15-15-nél ugyan egyenlítettek, de a negyed végén a pécsiek jártak előrébb két egységgel (19-21).

A folytatásban aztán 11. percben ismét egyenlő volt az állás, ám ezt követően Barbour vezérletével meglépett a PEAC, de nem is igazán a támadójátéka volt kimagasló a magyar csapatnak, hanem a védekezése. A pécsiek ugyanis hihetetlen módon 9 percen át (!!) tartották 0 ponton a Pöstyént. Mindössze 51 másodperc volt hátra a félidőig, amikor újra betaláltak a hazaiak (egyetlen büntetőt értékesítve), így ennek a hihetetlen szakasznak köszönhetően 14 pontosra nőtt a pécsiek vezetése a félidőre (22-36).

A nagyszünet után tartotta a félidőre kialakított előnyét a PEAC. A baranyaiak főleg Jaeschke és Nagy-Bujdosó révén lepattanózásban óriási fölényben voltak, a ponterősen játszó Barbour kosarával pedig a 26. percben már 17 ponttal is vezettek (29-46). A negyed hátralevő részében viszont összekapta magát a Pöstyén, amely 8-0-s szakaszt produkálva tíz ponton belülre kapaszkodott (37-46). Jókor villant Jaeschke és Barbour, megállítva ezzel a hazaiakat.

A záró szakaszra 13 pontos előnnyel vágott neki a PEAC, de sajnos ezúttal a magyar csapatnál történt egy rövidzárlat támadásban, így az öt perces gólcsendet követően nyolc pontra zárkózott a Pöstyén (45-53). Érkezett is Zseljko Djokics menetrendszerű időkérése, amely úgy festett eredményesnek is bizonyult. Dusanics révén megszületett az első pécsi kosár is a negyedben, ez pedig érezhetően megnyugtatta a magyar csapatot. Mindössze két perc volt hátra a mérkőzésből, amikor Jaeschke kosarával újfent 12 ponttal ment a PEAC (47-59), ezt pedig már okos játékkal őrizték a pécsiek és végül rendkívül fontos győzelmet arattak.

Pöstyén, ld.: Krc-Turbova (14/6), Shells (11/3).

PEAC: Fűrész 11/3, Barbour 18, Dusanics 5/3, Nagy-Bujdosó 8, Jaeschke 17. Csere: Horváth L. 3, Raus, Demeter, Czirják 1, Czukor.

Kép, slide: Rébay Viktor