Krivacsevics dupla-dupla közelében

A győzelmek rovatba húzhatott egy újabb stirgulát Honti Kata, Vajda Anna és Krivacsevics Tijana együttese a női Euroligában. A nemrég még Sopronban kosarazó center egy lepattanó híján dupla-duplát ért el a Rivas Ecopolis színeiben Brnóban

Katáék igencsak megszenvedtek a Bourges elleni sikerért, s egy fordulatos, küzdelmes meccsen 68-61-re nyertek. A sikert a 22-16-ra elbukott első negyedet követően a második 10 percben alapozta meg a Ros Casares, ebben a szakaszban 6 ponton tudta tartani francia ellenfelét, miközben 20 pontot "termelve" fordított. Térfélcsere után egy védekezős harmadik negyedben tvább növelte előnyét a Valencia, s a 16-12-es szakaszgyőzelem után az is "belefért", hogy a záró negyedet 21-16-ra megnyerje a szívósan küzdő francia együttes.

Kata ugyan csupán 8 percet kapott, ám e rövid időt remekül megtöltötte tartalommal. Mezőnykísérlete nem volt, s talán ennek fényében még értékesebb, hogy mind a 4 büntetőjét biztos kézzel értékesítette, s emellett társainak kézbesített 8 gólpasszt.

Rangadót nyert Vajda Anna együttese, a címvédő Perfumerias Avenida, amely az orosz Nagyezsda Orenburgot fektette kétvállra. A forgatőkönyv hasonló volt a valenciai mérkőzéséhez, itt is a két középső negyedben döntött a spanyol együttes. Az első és az utolsó negyedet egyaránt 18-16-ra elveszítő Salamanca a két középső tíz percben összesen 16 pontot vert orosz riválisára, s ennek köszönhetően végül 75-63-ra biztosan nyert. Mivel ezúttal a négyes posztn DeWanna Bonner remekelt (26 pont, 12 lepattanó), Nusinak csupán 4 perc jutott, s ezalatt volt egy rossz dobása, és egy eladott labdája.

Amellett, hogy csapata biztos győzelmet aratott, Krivacsevics Tijana Brnóban kis híján dupla-duplával bizonyította, hogy egyre inkább beilleszkedik a Rivas Ecopolis együttesébe. A válogatott center 20 játékperce alatt 12 pontot (6/13 mezőnyből) és 9 lepattanót szerzett, még 1-1 eladott labda és egy blokk került statisztikai lapjára.
A Rivas Ecopolis pedig az ő hathatós közreműködésével 81-52-re nyert Brnóban.