Küzdött, de fejet hajtott a Győr

A magyar bajnok Győr nagy sikert ért el azzal, hogy bejutott az Euroliga rájátszásába (idén egyedüli magyar alakulatként). A sorozat egyenes kieséses szakaszában viszont a török sztárgárda, a Fenerbahce várt rájuk. Fűzy Ákos dolgát valamelyest könnyítette, hogy a távozók után már egy hete a csapatnál van a spanyol válogatott Cindy Lima, aki a legrangosabb európai sorozatban most mutatkozhatott be a győrieknél.

Fenerbahce – Hat Agro-UNI Győr 93-61 (27-18, 27-17, 19-14, 20-12)

Az ex-soproni McCoughtry kosarával indult a találkozó, majd alig telt el egy perc eltelte után már cserélnie kellett a győri csapatnak, ugyanis Simon Zsófia keze sérült meg. Lima pontjaival igyekezett a Győr tartani a lépést a Fenerrel, a hazaiak viszont az első öt dobásukat célba juttatták (10-6). Örömteli volt, hogy sok rossz dobást szerencsére magyar oldalon sem lehetett feljegyezni, így a negyed derekán 12-12 volt az állás. A szezont még Győrben kezdő Kublina pontjaival aztán 18-12-re megléptek a hazaiak. Kicsit kapkodtak a győri lányok, a szintén ex-soproni Matoviccsal pedig nem bírtak, 10 perc után 14-nél járt a center (27-18).

Szinte hiba nélkül játszott a Fenerbahce, közel 60%-kal tüzelve 33-18-ra léptek meg. Hurst triplája mellett Lima kosarai tartották a Győrt látótávolságon belül, sőt az ausztrál irányító újabb távolijával ismét sikerült tízen belülre zárkózni (37-28). A török csapat erősségét jelezte, hogy pillanatok alatt újítottak, Bibrzycka is betalált és máris 46-30-at lehetett feljegyezni. A lengyel kiválóság újabb hármasa után először kúszott húsz fölé a különbség (54-33), végül Raksányi büntetői zárták a félidőt.

A nagyszünet után továbbra is mind Matovics, mind pedig Hurst ponterősen játszott. Hozzájuk sajnos McCgoughtry is csatlakozott ebben a játékrészben, így aztán a 25. percre 69-43-ra alakult az eredményt. A győriek védekezése főleg a palánk alatt bizonyult halványnak, a festékből dobott pontokat 40-20-ra nyerte ekkor a Fener. A negyed Simon leindításból dobott kosarával zárult (73-49).

A záró negyedre a párharc első mérkőzése már eldőlt, a 33. percben éppen Kublina büntetőivel lett 30 közte (81-51). Mindkét oldalon a kiegészítő játékosok is lehetőséget kaptak, a három negyed alatt 28-ig Matovics is a padon ült már ekkor. A lefújás előtt Cakir triplájával alakult ki az addigi legnagyobb különbség – a győriek tisztességes játékot nyújtva voltak kénytelenek meghajolni a nagyobb játékerőt képviselő törökök előtt.

Fenerbahce: Vardarli 5/3, Pondexter 4, McCoughtry 16, Veramejenka 6, Matovics 28. Csere: Kublina 8, Bibrzycka 10/6, Tuncluer 7/3, Horasan 4, Cakir 3/3, Nevlin.

Győr: Hurst 17/9, Simon Zs. 2, Rasheed 2, Őri, Lima 16. Csere: Raksányi 14, Laklóth 10/6, Dobos, Nagy D.

Kipontozódott: Raksányi (37. perc).

A két győzelemig tartó párharc állása: 1-0 a Fenerbahce javára.

Fotó: gyorikosar.hu