Legyőzte a Szekszárd a ZTE-t

A pénteki PEAC-Vasas mérkőzést követően szombaton három bajnokival folytatódott a női bajnokság negyedik fordulója.

Két rendkívül egyoldalú mérkőzés nyitotta a játéknapot: a Sopron talán a vártnál is nagyobb különbséggel, 51 ponttal kiütötte a Ceglédet. A Diósgyőr szintén száz pont közelébe jutva 33 ponttal nyert a Városmajorban.

A forduló legkiegyenlítettebb meccsét Szekszárdon játszották, ám kisebb meglepetésre az Atomerőmű a második negyedben előnybe kerülve, előnyét onnantól őrizve 14 ponttal felülmúlta a ZTE csapatát.

Ceglédi EKK – Uniqa Euroleasing Sopron 53-104
(8-23, 10-28, 15-28, 20-25)

A Sopron keveset pihenhetett a ceglédi fellépése előtt, hiszen csütörtökön még egy igen nehéz meccsen lépett pályára Komlón. Ennek ellenére már az első negyed elején magukhoz ragadták a vezetést (2-9). A 7. percben Milovanovics kosarával kilenccel mentek a vendégek, így Újhelyi Gábor időt is kért. Ez sem állította meg igazán a Sopront, a már ekkor sokat cserélő Székely Norberték 15 ponttal mentek.

A folytatásban továbbra is alig-alig hibázott dobást a kupagyőztes. a túloldalon viszont úgy festett semmi sem akar összejönni. Milovanovics és Zavecz is ponterősen játszott, így 20 perc után már 50 felett járt a Sopron, míg hazai oldalon 25%-os dobóteljesítményt jegyezhettünk fel (18-51).

A nagyszünet után továbbra is igen egyoldalú volt a találkozó, talán a vártnál is jobban. A Sopron közel 70%-kol szórva a mezőnyből már negyven fölé növelte előnyét. A záró negyedben egyetlen kérdés maradt, hogy megdobják-e a százat a vendégek, ez végül Vágvölgyi Petrának sikerült – stílszerűen egy triplával.

CEKK: Baksa 9/3, Cymmer 7/3, Orbán 4, Kobolák 2, Mrozinska 10. Csere: Medgyessy 2, Serbán 11/3, Hegedűs R. 2, Filipowicz D. 6, Millner. Vezetőedző: Újhelyi Gábor

Sopron: Pál, Johnson 20, Zavecz 12, Milovanovics 23/9, Teilane 10. Csere: Krnjics 12, Fegyverneky 10/6, Zsovár, Licskai 10/3, Vágvölgyi 7/3. Vezetőedző: Székely Norbert

BSE-FCSM – Work Force DKSK Miskolc 64-97 (15-22, 12-24, 16-28, 21-23)

Meglepetésre készültek a Városmajorban a szezont igen jól kezdő Diósgyőr ellen. A 7. percben Bagi kosarával még 9-9 volt az állás, utána viszont meglépett a DKSK, Raven vezetésével a 13. percben 25-15-re vezettek. A második játékrész végéig 10 pont körül maradt a különbség, de a félidőig megugrott a Diósgyőr és pillanatok alatt 19-re hízott a vezetésük.

A második félidőt Raven nyitotta meg egy hármassal, majd Skorics is hasonlóval jelentkezett, így Tiba kosara csak némileg csökkentette a különbséget. A 28. perchez közeledve Fürtös révén már 30 fölött vezetettek a miskolciak, ennek köszönhetően a záró tízpercre már csak a DKSK sikerének mértéke volt kérdéses.

BSE: Orsó 4, Sonyák 12, Károlyi 2, Vukov 4, Bagi 4. Csere: Tiba 9/6, Adamecz 3, Katona 5/3, Kovalcsik 6, Hegedűs M. 7, Miháczi 2, Zsilinszky 6. Vezetőedző: Stefan Csupics

DKSK: Bukovszki 8, Fürtös 8/6, Raven 24/9, Skorics 21/6, Sanford 8. Csere: Szabó P. 7, Bozóki 15, Reiner 4, Ocsenás, Dubei 2, Arad, Hájer. Vezetőedző: Peresztegi Nagy Ákos.

Atomerőmű KSC Szekszárd – ZTE NKK 82-68 (21-21, 22-10, 22-18, 17-19)

altA forduló rangadójára került sor Szekszárdon, és nem is okoztak meglepetést a felek. Kiegyenlített első negyedet hozott a mérkőzés, bár Maja Scsekics hármasával a 4. percben 12-6-ra vezetett az Atom. A ZTE egy 8-0-s rohammal került előnybe, de innentől fogva sokáig váltott vezetést láthattak a nézők. A 14. percben Vida tempójával még 26-25-re mentek a zalaiak, aztán Scsekics és az ismét ihletett formában teljesítő Bálint Réka pontjaival kilenc szekszárdi pontra nem érkezett válasz a vendégektől (34-26). Az első félidőt pedig Theodorán zárta le egy hármassal, amivel 12 ponttal vezetett a KSC.

A nagyszünet után Czank és Vida révén igyekezett közelíteni a ZTE, de nyolc pontnál közelebb ez nem sikerült (49-41). Hazai oldalon Bálint és Scsekics mellett mindig akadt valaki, akik érdemben hozzászólt a meccshez, Szepsi 5 pontjával ismét elléptek és már 15 ponttal is vezettek.

Az utolsó negyedben Scsekics érte el a 20 pontot egy hármassal, és ekkor már nagyon jelentős, 17 pontos előnyben volt csapata. A játékrész derekán még egy utolsó, kétségbeesett rohamba kezdett a ZTE, Szélesy kosarával 71-61-re zárkóztak, sőt a bedobó hármasával még kilenc pontra is feljöttek, de ismét újított a Szekszárd és Svitlica büntetőivel végül legyőzték a ZTE-t!

Szekszárd: Scsekics 23/12, Theodorán 9, Bálint 18, Svitlica 12, Csek 2. Csere: Hajdú 10/6, Pap, Szepsi 8/6, Tamis. Vezetőedző: Magyar Gergely

ZTE: Szalay 1, Czank 15/3, Szélesy 13/6, Varga Zs. 5, Mihajlova 15. Csere: Vida 13/3, Gensler 6/3, Ambrus, Horváth Zs. Vezetőedző: Gáll Tamás

A HAT AGRO UNI Győr – PINKK-Pécsi 424 mérkőzést december 6-án játsszák.

Kép (1.): wb-sopron.com
Kép (2.): kscszekszard.hu