Magabiztos Győr

A 13. győzelmük begyűjtése mellett a visszavágás is fűthette a győri együttest, hiszen a bajnok még október végén 66-58-as vereséget szenvedett a ZTE otthonában. A Győr teljes kerettel készülhetett a bajnokira, míg zalaiak immár a téli szünetben menesztett Irina Mihajlova nélkül léptek pályára, de Vida Anna sem lépett pályára.

HAT-AGRO UNI Győr – ZTE NKK 75-57 (20-15, 21-16, 22-9, 12-17)

Győr, Egyetemi csarnok, vezette: Cziffra, Gorka, Balog

Nagy elánnal kezdett a Győr, ellentmondást nem tűrő játékuknak köszönhetően Gáll Tamásnak alig négy perc elteltével időt kellett kérnie – Rasheed kosarai után 9-2-re vezetett a házigazda. Úgy festett ez sem különösebben törte meg a győri lendületet. A 6. percben Shegog találatával már tíz volt közte (14-4). Zalai oldalon a csereként érkező Szalay Virág találata fújt riadót, 14-10 után már Fűzy Ákos kért időt. A rossz rajton túltette magát a ZTE és kiegyenlítettebbé vált a meccs.

A második játékrészt hasonlóan kezdte a Győr, mint az elsőt. Laklóth távolija valamint Kublina ziccere után ismét tízzel mentek (25-15). Czank ponterősségével igyekezett a „közelben” maradni a ZTE, de Hurst hármasát követően az addigi legnagyobb, 14 pontos különbség alakult ki a 17. percre. Hiába dobott két triplát is Gensler, mivel a félidőt Semsei hasonlója zárta, így 41-31-re vezetett a Győr.

Megint nem kezdte jól a negyedet a ZTE. Hurst kosara után 13 pont volt a különbség, így Gáll Tamás még idejében szerette volna egy időkéréssel megállítani a hazaiakat. Szélesy ugyan rögvest betalált, de Kublina eredményességével már a húszas határt súrolta a különbség, amelyet végül Semsei hármasával el is ért a Győr (60-40).

Semsei pedig a negyed negyedben is ott folytatta, ahol abbahagyta. Negyedik kísérletéből a negyedik távoliját dobta (66-40). Nagyon nem ment a játék a második félidőben a zalaiaknak, rendkívül pontatlanul játszottak, így könnyedén tudta tartani előnyét a Győr és végül magabiztosan nyerte meg az összecsapást.

Győr: Hurst 14/6, Raksányi 2, Rasheed 9/6, Nagy-Bujdosó 4, Shegog 7. Csere: Simon Zs. 4, Kublina 18, Laklóth 3/3, Semsei 12/12, Őri 2, Nagy D. Vezetőedző: Fűzy Ákos

ZTE: Czank 14, Szélesy 8, Gensler 11/6, Varga Zs. 5, Horváth Zs. 8. Csere: Szalay 6, Ambrus 5/3. Vezetőedző: Gáll Tamás