Magabiztos győzelemmel él még a soproni remény

A második negyedtől egyértelműen uralva a játékot a vártnál jóval nagyobb különbségű, magabiztos győzelmet aratott Franciaországban, az Arras otthonában az Uniqa Euroleasing Sopron. Székely Norbert együttese ezzel a sikerrel életben tartotta továbbjutási reményeit

Arras - Uniqa Euroleasing Sopron 55-74 (17-16, 10-19, 12-19, 16-20)

Malasenko triplájával kezdett az Arras, Milovanovics duplával felelt. Székely Norbert már a 3. percben csatába dobta csapata régi-új játékosát, Amber Holtot. Fej-fej mellett haladt a két együttes, az 5. percben 8-8 volt az állás. Váltott vezetéssel haladtak a csapatok, kezdetben Shenise Johnson, a negyed hajrájában pedig Krnjics Szara villogott. A negyed vége az Arrasnak sikerült jobban, ráadásul Jelena Milovanovics megkapta második hibáját.

Az ő és Zsovár Orsolya kosarával kezdődött a második negyed, 4 ponttal megugrott a Sopron, amely igen alacsony szerkezetre váltott. Ez működött, a 13. percben Holt első kosarával 6 pontra nőtt a vendég magyar együttes előnye, s ezt a szakasz közepén Krnjics eredményessége révén tartotta. A félidő végén remekül védekezett a soproni együttes, az eddig az eredményességért felelős Johnson óriási mezőnymunkát végzett, a pontokat most főleg Krnjics szállította. Szünetben 35-27-es soproni vezetést mutatott az eredményjelző.

Johnson kosarával hamar 10 pontra nőtt az Uniqa előnye. Krnjics és Milovanovics tovább növelte a különbséget. A hazaiakat szinte bénította a Sopron szervezett védekezése, a negyed közepén 45-30-ra vezetett Székely Norbert együttese. A szakasz második felében Holt is hozzátett két kosarat, az ő és Johnson pontjaival őrizte magabiztos vezetését a Sopron. Hiába talált be időnként Evans és Malasenko, a negyedik negyed közepén Krnjics és Milovanovics kosaraival közel 20 pontra nőtt a különbség. A végén hiába villant párszor Dijon is, minden felzárkózási kísérletre volt válaszuk a soproniaknak, akik a vártnál jóval biztosabban nyertek.

Sopron: Pál, Fegyverneky 6, Johnson 13, Milovanovics 22, Krnjics 22. Cs: Holt 6, Zsovár 5, Licskai.

Kép: Tóth Zsombor