Magabiztos kassai siker Schióban

Két győzelem egy vereség a magyar válogatott játékosokat foglalkoztató csapatok mérlege a női Euroliga heti fordulójában.

Moszkvában, a Szpartak sztárcsapatának otthonában pillanatnyi esélye sem volt a Horti Dórával felálló Wisla Krakkónak. Az orosz együttes 25-14-re az első szakaszt, a meccset pedig nagy fölénnyel, 89-63-ra nyerte. Horti 2/6-os mezőnymutatóval és 1/2-s büntetőzéssel 5 ponttal zárt, lepattanózásban viszont 9-cel ő lett nem csak csapata, hanem az egész mezőny legjobbja - gyanítjuk: sovány vigasz.

Honti Kata csapata, Rivas Ecopolis mind saját maga, mind pedig a Győr számára fontos, továbbjutást érő győzelmet aratott hazai pályán a Brno ellen. A 67-50-re megnyert összecsapáson Kata 2/3-as dupla, 0/2-es tripla és 2/2-es büntető-mutatóval 6 pontig jutott. A mezőnyben aktív olt s ezt a statisztikai lapján olvasható 3 lepattanó, 2 gólpassz s egy szerzett labda jelzi.

A Good Angels Kosice meglepően magabiztos győzelmet aratott a B-csoport rangadóján, Schióban. Bár az első negyed után még 20-13-raa Schio vezetett, utána a kassaiak egyértelműen rátudták kényszeríteni akaratukat az olasz együttesre, s 78-67-re nyertek. Krivacsevics Tijana 4/7-es dupla, valamint 1/1-es tripla mutatóval 11 ponttal zárt. Emellett volt 1-1 gólpassza s lepattanója, de nem egészen 18 perc játék után kipontozódott. Quigley Alexandria dobott már jobban a sorozatban, 5 pontig jutott 6-ból 1 duplát és 2-ből 1 triplát értékesítve. Leszedett 5 lepattanót, de ugyanennyi labdát el is adott, 2 szerzett ellenében - de csapata még azt is elbírta, hogy ő most gyengébb napot fogott ki.