Magyar mérleg: 1 győzelem, 2 vereség

Sokáig úgy nézett ki, szomorú szerdájuk lesz a szerdán az Euroligában pályára lépő magyar kosaras lányoknak s csapatainak. Azok után, hogy a Wisla Ujhelyi Petrával hazai pályán, a Good Angels Kosice pedig Németh Bernadettel a soraiban idegenben kapott ki, a nap csúcsrangadóján a Valencia a záró szakasz elején még 11 pontos hátrányban volt a Jekatyerinburggal szemben...

A nap csúcsmeccsén, a Ros Casares Valencia - Jekatyerinburg találkozón a várt remek iramban, s magas színvonal mellett keződött a játék. Kezdetben a hazaiak vezettek a Valencia első 15 pontjából 6-ot jegyző Wauters eredményessége révén. A negyed utolsó csaknem 3 percében aztán nem tudott pontot szerezni a Valecia, így a szakasz "tenisz-remivel" (15-15) végződött. A második negyedet egy kifejezetten magas szerkezetű ötrössel kezdte a hazai csapat, egyszerre volt a pályán Laureen Jackson, Sancho Lyttle és Isabelle Yacoubou. Mivel ezzel a szerkezettel a Valencia csak futott az ekkor a fehérorosz Leucsanka vezette "Jeka" után, hamar visszatért a hagyományos strukúrához Hejková - rögrön fordított is a spanyol együttes. Ekkor érdekes módon a vendégek magasítottak egyszerre bevetve Leucsankát, Parkert és Vidmert.  Csak  játékost, szerkezetet nem váltottak a vendégek, amikor Leucsanka heylett a francia sztárt, Grudát küldték harcba a negyed közepén. Natalia Hejková pedig Honti Katát szóíltotta, s a 17. perc elején beküdlte a szupersztárok közé. Ahogy az első, úgy a második negyed vége is az orosz együttesé volt, a hazaiak utolsó 10 (!) mezőnykísérletüket elrontották. Szünetben 32-28-ra a Jekatyerinburg vezetett, a félidő végeredményét Kata álíltotta be két biztos kézzel értékesített büntetővel.

Ennek ellenére nem kezdett szünet után, amikor a Ros Casares tapadt ugyan ellenfelére, ám a cél hazai pályán nem volt, nem lehetett ez. Mivel azonban átlagon felülit csak Wauters nyújtott, többre nem futotta a hazaiaktól. Ráadásul a szakasz második felében egyértelműen a vendégek akarata érvényesült, akiknél ugyan kiemelkedő egyéni teljesítmény nem akadt, de minden sztár hozzátett egy kicsit az egészhez, s ez a Jekatyerinburg 48-39-es vezetését eredményezte a záró szakasz előtt.

Az pedig ráadásul Leucsanka kosarával indult, ami azt eredményezte, hogy a Jekatyerinburg vezetése átépte a lélektani 10 pontos határt Tény, hogy lélektani volt, hiszen ez a tetemes hátrány hihetetlen energiákat mozgósított a hazaiakban. A Wauters mellé felnövő Sancho Lyttle eredményessége és az eszméletlen hatékony védekezés  eredményeképp több, mint 7 és fél perc pont nélküliségre - miközben 15 pontot jegyezett a Valencia - kárhoztatta a Ros Casares a szupersztárok sokaságát felvonultató Jekatyerinburgot. Az egészen pazar 21-4-es negyedik negyedével szinte a sírból visszahozva a partit végül 60-52-re nyert a Valencia.

Kata az első félidő végén azt közel 4 percet töltötte a pályán, amelyről már szóltunk.

Bourges-ban drámai meccsen nyert a Galatasaray 66-65-re, a legmesszebbmenőkig betartva azt az alapelvet, hogy csak a végén kell vezetni. Igaz 65 másodperccel a vége előtt Torrens triplájával már vezettek a törökök, ám az erőn felül küzdő hazaiak visszaszerezték az általuk szinte végig birtokolt vezetést. A meccs hőse, az összecsapást "brutális" 25 pontos és 18 lepattanós dupla-duplával záró Tina Charles 3 másodperccel a lefújás előtt értékesített büntetőivel azonban felülkerekedett a Galatasaray, amelyben Taurasi 17 pontig jutott - 18 mezőnykísérletből...

A soproniak csoportjában a Polkowice a sorozat során először valós tudásához méltón játszón görög Malci (17 pont, 7 lepattanó) vezérletével simán, 78-52-re verte a gyengécske Tarbes együttesét. Ugyanebben a csoportban igen érdekes, fordulatos meccset játszott a Fenerbahce a balkezes nehéztüzért, Kathie Douglas-t is megszerző orosz Orenburggal. Meglepetésre a vendégek kezdtek jobban, akiknél a jelek szerint igen jól megfért egymás mellett a két "bombázó" - s ez nem feltétlenül csak a remek tripladobó készségre utaló jelző - Danyilocskina és Douglas. A 21-16-os orosz vezetéssel zárult első negyed után Angel McCoughtry vezetésével fordított s szünetben 44-40-re vezetett a Fener. Brunson eredményessége révén a harmadik negyed elején újra fordult a kocka, ám 51-48-as vendégvezetés után Penny Taylor és Ivana Matovics eredményességére alapozva egy 12-0-s futással jelentős előnyre e szert. A szakasz második felében a Fener szinte átfutott egyébként igen jó erőkből álló ellenfelén, s a már említett 3 pontos orosz vezetés után összességében a szakasz hátralévő részében bemutatott 24-4-es futással el is döntötte a meccset, amelyet végül 84-72-re nyert meg.

Krakkóban az első negyedben érezhető volt a nagy tét sok volt a hiba, a szakasz 12-11-es krakkói vezetéssel zárult. A második negyed első felében, miközben a magyar középjátékos a kispadon ült, Petra korábbi csapata az amerikai válogatott center, Asjha Jones vezetésével egy 10-2-es rohamot mutatott be, s meglépett. A félidő hajrájában a negyed közepén visszatérő Ujhelyi hasznos játéka, mezőnymunkája is kellett ahhoz hogy 2 pontra felzárkózzon a Wisla, ám az utolsó szó a spanyol együttesé volt, 30-26-ra vezetett félidőben a Rivas.

A második félidőt a vendégcsapat kezdte jobban, a tavaly még Győrben szereplő Carson megmozdulásai révén a szakasz közepén 10 ponttal (42-32) ellépett a Rivas. Petrának a dobás nem ment, a pattanókat szedte, s vele a pályán, az amerikai erőcsatár Powell jó dobóteljesítménye révén egy 8-0-srohammal 2-re feljött a Wisla. A negyed hajrájában újítani tudott a Rivas, s 6 pontosra növelte előnyét a szakasz végéig. A záró negyed elején lendületben maradt, s 5-0-s kezdésével 10 pont fölé növelte előnyét a vendég együttes. Utána azonban csapatmunkával egy 7-0-s szakasszal újra szorossá tette a partit a Wisla, ám a hajrában Carson előbb duplát, majd triplát dobott, s ezzel eldőlt, Ujhelyiék 65-50-re kikaptak. Úgy persze érthető, hogy a 10 pontot Powell után másodikként elérő Phillips az utolsó percben szerezte meg 10. pontját A pontokkal ezúttal Petra is adós maradt, nem sikerült a gyűrűbe találnia, négyszer próbálkozott. Szerzett 4 lepattanót, s adott egy gólpasszt.

Montpellier-ben a Good Angels Kosice színeiben igen hamar, már a 3. perc elején bevetésre került Németh Bernadett, mivel az első irányító, az itthon leánykori nevén a BSE-ből Musovicsként ismert Bojovics addigra megkapta 2. személyijét az egyébként remek, 5-0-s kezdése után hamar hátrányba kerülő kassaiaknál. A magyar irányítónak a első negyedben nagy szerepe volt abban, hogy a kassaiak tudták tartani a lépést a hazaiakkal, hiszen a nyitó negyed után 3 gólpassz s 2 bedobott büntető került a statisztikai lapjára, bár a szakasz végén 4 ponttal megugrott a Montpellier. A folytatásban lendületben maradtak a franciák, s 4 perc alatt egy 9-2-es futást bemutatva elléptek az ekkor Németh nélkül játszó kassai csapattól. Betti csak a félidő végén állt újra be, de csupán egy gólpasszal tudott segíteni a második negyedben szétesően játszó csapatán, amely a szakaszt 27-13-ra elveszítve szünetben 18 pontos (48-30) hátrányba került a remekül dobó, utolsó 5 triplakísérletéből 15 pontot szerző franca csapat ellen.

A harmadik negyed kiegyenlített játékot hozott, a magyar irányító szerzett labdával, kiharcolt faultokkal vétette észre magát, sajnos a mezőnybeli dobásokkal neki sem volt szerencséje, csapata pedig nem tudott közelebb kerülni ellenfeléhez. Sőt a negyed végén több labdát is eladtak a vendégek, a záró szakasz előtt már 24 pont volt a kassai csapat hátránya...Ebben hosszú hajrát nyitottak az "angyalok" Bojovics beemelt két triplát,s a szakasz közepén 13-re jött föl a szlovákiai társulat. A hajrára Stefan Svitek Némethet is felküldte Bojovics mellé, ám ennél közelebb kerülni nem sikerült már a hazaiakhoz, akik végül 83-65-re nyertek. A magyar irányító több, mint 21 percet játszva 2 büntetőjét értékesítette, mezőnyből viszont bár négyszer megpróbálta, nem sikerült betalálnia. Volt 5 gólpassza, 1 szerzett és 3 eladott labdája, s kiharcolt 4 faultot.

Brnóban a Gospic végig uralva a mérkőzést, magabiztosan nyert, s a 80-61-es végeredmény nem is fejezi ki hűen a horvát fölény. Az már inkább hogy a befejező negyed előtt 69-36-ra vezettek a vendégek.