Megint a hosszabbítás döntött

Akárcsak a két csapat novemberi bajnokiján ezúttal is csak a hosszabbításban dőlt el a Cegléd-Szekszárd mérkőzés. A CEKK hiába kezdett kiválóan végül az összesen 52 büntetőt dobó Atomerőmű Szekszárd 91-86-ra győzött a kiélezett mérkőzésen.

Ceglédi EKK – Atomerőmű KSC Szekszárd 86-91, h.u. (27-18, 13-21, 17-18, 21-21, 8-13)

A két csapat „odavágója” nagy meccset hozott, akkor a szekszárdiak hazai pályán hosszabbítást követően nyertek három ponttal. Ezúttal állva hagyta az Atomot a Cegléd. A kiválóan kezdő CEKK Medgyessy kosarával 9-1-re, majd büntetőivel már 14-4-re is vezettek. A negyed derekán még úgy tűnt lassan, de rendezi sorait a Szekszárd, de a kiváló dobóformát hozó hazaiak már 15 ponttal is mentek (25-10). A negyed végén a múlt héten érkező Roglics pontjaival aztán visszajött tízen belülre a vendégcsapat (27-18).

A második tíz perc elején Baksa kosaraival tartotta előnyét a CEKK, a vendégek sokáig nem tudtak mit kezdeni a hazaiakkal, aztán a kiválóan játszó Roglics pontjaival 35-27-re közelítettek. Ritmust váltottak a szekszárdiak, akik 11 pontos hátrányt ledolgozva a 19. percben egyenlítettek (37-37)! Roglics mellett Tamis büntetői is jókor jöttek a vendégeknek, utóbbi révén már náluk volt az előny. A félidőben mégis a Ceglédnél volt az előny Medgyessy triplájával (40-39).

A térfélcserét követően Tamis hármasával 44-40-re vezetett a Szekszárd, de a Cegléd nem engedte ki kezéből a mérkőzést. Váltott vezetést láthattak a nézők: hazai oldalról Orbán, míg a vendégeknél Roglics vitte a prímet pontszerzésben. Meglépnie azonban egyik félnek sem sikerült, továbbra is kiélezett volt a mérkőzés (57-57).

A negyedik szakasz a dupla-duplát jegyző Roglics kosarával indult, majd Bálint révén hét pontos előnybe kerültek (60-67) és még a 37. percben is ennyivel jártak előrébb. Aztán Cymmer faulttal együtt szerzett kosarával indította meg a Ceglédet. Az irányító pontjaival 76-76-nál ki is egyenlítettek – érkezett is Magyar Gergely időkérése. Az utolsó percben Szvitlica kosarával ismét az Atom volt előnyben, de Cymmer két büntetőjével hosszabbításra mentette a meccset!

A ráadásban sokáig úgy tűnt 80-78 után végleg megfordítja a meccset a Szekszárd, miután büntetőikkel 89-83-ra húztak el. Cymmer azonban egy hármassal jelezte, hogy nem szeretné még lezárni a meccset, ám Theodorán büntetői végleg eldöntötték az idegőrlő mérkőzést az Atom javára.

CEKK: Medgyessy 16/6, Cymmer 23/6, Orbán 21/3, Kobolák 5/3, Mrozinska 6. Csere: Baksa 4, Serbán 9, Millner 2, Filipowicz D.

Szekszárd: Scsekics 1, Szepsi 8/3, Bálint 19, Zele 7, Szvitlica 7. Csere: Pap 3, Tamis 11/3, Theodorán 7, Roglics 25, Hajdú.

Kép: jantner.hu