Meglepetéssel kezdődött az olimpia

Jókora meglepetéssel kezdődött az olimpiai női kosárlabdatorna, kikapott a világbajnoki ezüstérmes cseh válogatott. A kínaiak végig vezetve nyerték az olimpia nyitó mérkőzését

Még hogy alacsonyak a kínaiak? Jao Ming óta azért sejtjük, a világ legnépesebb országában akadnak kivételek ezen Európában honos általánosítás alól. Nos, a hölgyeknél is. Vej-vej személyében a kínai női kosárlabda válogatott prezentálja az egész londoni játékok legmagasabb hölgy sportolóját, 207 centire nőtt, és Csen In is csupán 3 centivel marad alatta a 2 méternek...

Az ázsiaiak nem sokat vacakoltak, nekiestek a vb-ezüstérmes cseh együttesnek. 8-2-re majd 15-4-re is vezettek, Ma Zeng Dzsu vezérletével. Úgy tűnt az európaiak számára a "hajnali" - a kínaiaknak persze nem az - időpont inkább az ázsiai válogatottnak kedvezett. A cseh csapat a negyed közepén tért magához és Vitecková vezetésével megkezdte a felzárkózást, a szakasz végén már csak 4 pont volt a különbség. A második szakasz elején "fonalat kapó" Elhotová kosaraival egyenlítettek is az európaiak. Ekkor azonban újra jött Ma Zeng Dzsu, és a tarthatatlan bedobó eredményességére alapozva 24-24 után egy 10-2-es futást mutatott be Kína.

A második félidő alacsony színvonalú, csapkodó játékkal kezdődött. Aztán a kínaiak rendezték soraikat és sikerült állandósítaniuk egy 10 pont fölötti vezetést, a csehek hátrányban siettették a felzárkózást ami kapkodásba ment át. Ahogy az első,a harmadik negyed hajrája is a cseheké volt, s a negyedet "tizenöt mindes tenisz egálra" mentve maradt a félidőbeli 7 pont a felek között.

A zárószakasz elején lendületben maradtak a csehek és a játékrész közepére ledolgozták hátrányukat. 53-53 után azonban jött 6 kínai pont és innen már nem volt  visszaút. Nagy meglepetéssel, a világbajnoki ezüstérmes vereségéve kezdődött az olimpia.

Kina-Csehország  66-57
  (20-16, 16-13, 15-15, 15-13)
Ld: Ma Zeng Dzsu 16/6, Miao Li Zsie 12, Csen In 10 ill. Vitecková 14//6, Elhotová 13/3, Kuklichová 9.