Meglepte a Szekszárd a DKSK-t

Nagyon készült Magyar Gergely együttese a meglepetésre a Diósgyőr ellen, annak ellenére, hogy utóbbi a bajnokságban két győzelmet tudott a háta mögött, ráadásul a nemzetközi porondon is sikeresen mutatkozott be.

A szerdai osztrák Flying Foxes elleni Közép-Európa Liga találkozó után szombaton már Szekszárdon volt fellépése Peresztegi-Nagy Ákos csapatának. A vendégek 4-4-nél voltak egálban a hazaiakkal, aztán a remek szezont futó Bálint, majd Scsekics tripláival kissé meglépett az Atom. A DKSK-ban ezúttal is a két amerikai kiválóság, Raven és Sanford vitte hátán övéit, 12-12-nél újfent egyenlítettek, de az igen ponterősen első negyed végén Szepsi is betalált távolról, így öt ponttal vezettek.

A folytatásban eleinte tartotta, majd növelte is előnyét a Szekszárd, 38-29 után viszont összekapta magát a Diósgyőr. Raven és Fürtös pontjaival két pontra zárkóztak a 19. percbe fordulva, ám ekkor ismét fordult a kocka és kiváló szakasszal zárta a negyedet a hazai csapat. Scsekics büntetői egy 8-0-ás rohamot zártak le a félidőben (46-36).

A nagyszünet után Szvitlica kosarával már 14 ponttal vezetett a Szekszárd, de a játékrész derekán Sanford kosarával vissza tudott jönni tíz ponton belülre a DKSK (52-44). De az utolsó percek ezúttal is a hazaiaké voltak, Bálint valamint Tamis egyaránt triplát szórt, ezzel pedig 64-48-ra megléptek.

Az utolsó negyedben mindent egy lapra téve igyekeztek jelentős hátrányukat ledolgozni a miskolciak. A 32. percben Skorics 2+1-ével ismét tíz ponton belülre jöttek (68-59), bár Scsekics hármasa úgy tűnt végleg leszakítja a Diósgyőrt még innen is volt visszaút a vendégeknek. Raven pillanatok alatt dobott 5 pontjával a 38. percbe érkezve rég látott közelségbe, 77-70-re jött fel a DKSK. Fürtös triplakísérlete viszont lehullott, Szvitlica és Pap kosaraival pedig végleg a maga javára fordította a meccset a Szekszárd, amely kiváló játékkal bravúros győzelmet aratott a Diósgyőr ellen.

A DKSK pocsékul dobta a hármasokat a mérkőzésen (2/10), ráadásul elképesztően sok, 23 labdát adtak el - a túloldalon viszont kitűnően céloztak, hiszen a mezőnyből összességében majd' 50%-kal dobtak (6/12-es triplamutatóval) és 21 büntetőkísérletükből is csupán egyet hibáztak el.

Atomerőmű KSC-Szekszárd - Work Force DKSK-Miskolc 86–72 (28–23, 18–13, 22–18, 18–18).

Szekszárd: Scsekics 11/6, Theodoreán 4, Bálint 14/6, Szvitlica 21, Csek 7. Csere: Pap R. 19, Szepsi 3/3, Tamis 7/3. Vezetőedző: Magyar Gergely.
DKSK: Bukovszki 9, Raven 22/3, Skorics 11, Bozóki 6, Sanford 13. Csere: Szabó P. 4, Fürtös 7/3, Fejes, Reiner, Ocsenás. Vezetőedző: Peresztegi Nagy Ákos.

Kép: jantner.hu