Megszenvedett Győrben a Bourges

Végig partiban volt a jelentősen meggyengült magyar bajnok Győr a három olimpiai ezüstérmes kosarast felvonultató Bourges-zsal. A Győr remekül védekezett, ám a végjátékban a magassági fölényét s játékosai nagyobb nemzetközi tapasztalatát kihasználó Bourges nyert.

HAT-AGRO UNI Győr - Bourges 59-65 (17-18, 10-13, 19-16, 12-17)

Kapkodó-csapkodó játékkal indult a mérkőzés, majd Hurst hármasa a Győrnek lendületet adott, Rasheed indítás utáni ziccere következett. A Bourges a két olimpiai ezüstérmes center, Dumerc és Ndongue palánk alatti kosaraival tapadt a hazaiakra, két magas emberének ügyesen alakítottak ki helyzeteket a Bourges mezőnyben játszó kosarasai. Távolról viszont nagyon gyengén dobtak a vendégek, a negyed közepén 5 ponttal megugrottak a hazaiak. A szakasz második felében az Euroliga meccsen a játék az utcák-terek bajnokága szintjére süllyedt. Kalcidu hármasa, no meg Raksányi bravúros kosara a győrieknek adott lökést. A negyed végén az utolsó szó egy hármassal Miyem révén a vendégeké olt, akik e találattal átvették a vezetést.

Nem indult kosáresővel a második negyed, az első győri kosárra közel 2 és fél percet kellett várni, igaz Simon duplája előtt a vendégek is csak egy kosarat szereztek - a védekezés dominált, nagyon sok volt a rossz dobás. A negyed közepén a Bourges érvényre juttatva magassági fölényét 8 ponttal megugrott. Simon és Raksányi ügyes, jó helyzetfelismerés után dobott dupláival - és védekezés rendezésével egy 6-0-s rohammal 2 pontra feljöttek. Szünetben 4 ponttal vezetett a Bourges.

A második félidőt Dumerc kiszolgálása mellett Ndoungue és Miyem révén 5-0-lal kezdte a Bourges, 2 és fél perc elteltével Simon betörése után szerezte meg első pontjait a Győr. Az új győri "cséká" a negyed közepén parádézott, hármasával 4 pontra hozta föl csapatát. Rajta kívül más nem is nagyon jelentett veszélyt sokáig  francia kosárra. Ahogy mások is - jelesül Hurts és Őri Györgyi - is besegítettek a kosárszerzésbe, noha Dumerc hármast dobott, még közelebb került ellenlábasához a magyar bajnok. A 28. percben Hurst büntetőivel egy 8-0-s rohammal átvette a vezetést Fűzy Ákos csapata. A negyed utolsó percében Leedham triplájára Raksányi ügyes kosár plusz büntetős akciójával visszavette a vezetést a Győr. A negyed legvégén az utolsó szó Dumercé volt, minimális 1 pontos vendég vezetéssel várták a 4. negyedet a felek.

Több rontott támadás után Skrba szerezte a záró szakasz első kosarát, Raksányi büntetőivel tapadt ellenfelére a magyar bajnok. Mindkét csapat triplákkal operált ekkor - pontatlanul. A negyed közepén 50-50 volt az állás. Megvillantak a Bourges klasszisai, 6 ponttal megugrottak a vendégek. A franciák is idegesek voltak, Ndongue kipontozódott,  Simon vezetésével ebből 4-et ledolgozott a Győr. Több lehetőség is volt egyenlíteni, ám ekkor megremegtek a kezek. Nem úgy Miyemé, nem egészen fél perccel a vége előtt.

Nagyot küzdött-hajtott a győri csapat, kiadtak mindent magukból játékosai, s a vereség ellenére emelt fővel fejezték be a meccset.

Fűzy Ákos: - Büszke vagyok a csapatra, szívszaggató meccset játszottunk. Egy ilyen játék egy ilyen csapat ellen a büszkeségen túl önbizalmat is adhat, jól reagáltuk le a szerkezeti váltást. A lepattanóharc 42-28-as elvesztésének nagy szerepe volt a mérkőzés elvesztésében, de megint igazi harcosokat láttam a pályán s akint játszók pótolták a bentről ezúttal hiányzó pontokat. Örülök neki, hogy állandó szurkolói magunk is értékeli erőfeszítéseinket.

Győr: Hurst 11/3, SIMON 15/3, Rasheed 9, Őr 2, Dobos. Cs: RAKSÁNYI 18, Laklóth 4, Semsei, Nagy D..

Bourges: DUMERC 13/3, Leedham 9/3, Kalcidu 6/3, MIYEM 17/3, Ndongue  11. Cs: Skrba 2, Krawczyk 3/3, Bernies 2, Diallo 2.

Fotó: gyor.hir24.hu