Nagyon kikapott a Győr

Nem sikerült megnehezítenie a szupersztárokkal felálló Szpartak Moszkvának a dolgát a magyar bajnoknak a női Euroligában, amely 100-62-es vereséget szenvedett az orosz fővárosban.

Szpartak Moszkva - HAT-AGRO UNI Győr 100-62 (22-13, 32-18, 22-20, 24-11)
Moszkva, 500 néző, vezette: Mazics (szerb), Ponomarenko (ukrán), Sharapa (fehérorosz)

Nem várt könnyű meccs Fűzy Ákos csapatára, a magyar bajnok Győrre, hiszen a világklasszisok sorát felvonultató, a csoport élén tornyosuló Szpartak Moszkva otthonában léptek pályára. Az oroszok a két csapat győri mérkőzésén 74-56-re nyertek, ezúttal azonban már az első félidő végén 22 pontos különbség alakult ki.

A Győr egyébként nem kezdett megilletődötten, Rasheed és Shegog kosaraival 4-0-ra vezettek, de még 6-2-nél is a magyar csapatnál volt az előny. Innen aztán egy 10-0-át repesztettek a hazaiak, és tíz pont fölé növelték a vezetésüket. A negyed végén Raksányi kosarával még sikerült hét pontra zárkózni.

A második negyed viszont nagyon beragadtak Kublináék. A hazaiak három perc elteltével 21 ponttal húztak el (36-15), jókor jött tehát Raksányi öt pontja, sőt Kublina triplájával 14 pontra zárkózott a Győr (39-25). A negyed vége azonban ismét a moszkvaiaké volt, Hammon is Aguilar is hármast szórt (52-27).

A félidőre eldőlt tehát érdemi részben a mérkőzés, és eleinte úgy tűnt nagyon csúnya vereségbe is belefuthat a Győr. A 24. percben Kuzina kosara után már 32 pont volt a különbség. Ekkor összekapták magukat a mieink, így a 30. percbe fordulva Laklóth kosarával sikerült 21 pontra visszarántaniuk a különbséget. 76-51

A záró szakasz azonban végképp a Szpartak kedve szerint alakult: alig több, mint három perc alatt 11-0-s rohamot produkáltak. Őri kosarai után sem szűkült a különbség, sőt már 40 felett is mentek a hazaiak, akik végül Barics révén a 100 pontot is elérve, könnyedén győzték le a magyar bajnokot.

Szpartak: Aguilar (5/3), Hammon (8/6), Augustus (13/3), Dupree (6), Yacoubou (11). Csere: Petrovics (4), Beljakoa (10/6), Barics (8), Kuzina (17/6), Karcsenko (-), Vieru (14), Ruzanova (4). Vezetőedző: Pokey Chatman.