Női Eb, 9. nap: Veretlen maradt a házigazda

Azok után, hogy a szerbek remek második negyedükkel állva hagyták s biztosan verték a cseheket, tét nélküli meccsen nagy dobópárbajban a britek legyőzték a horvátokat. Az F-csoport záró mérkőzésén a házigazdák fokozatosan őrölték fel a jól küzdő fehéroroszokat s veretlenül jutottak a negyeddöntőbe. A csoporton belül a 2-3. és a 4-5. hely sorsáról egyaránt - mivel pontegyenlőség alakult ki - az érintett válogatottak egymás elleni eredménye döntött.

Szerbia - Csehország 75-59 (15-11, 21-4, 15-13, 29-26)

Roppant fontos meccs volt a nyolc közé kerülés szempontjából, hiszen ha a szerbek kikapnak s a britek nyernek, Milovanovicsék csomagolhattak volna.... A találkozót a cseh csapat második negyedbeli totális csődje döntötte el. Ebben a szakaszban a szerbeknek minden bejött, Csehország legjobbjainak viszont semmi nem sikerüt - ekkor nagyon hiányzott tőlük egy vezéregyéniség, mint például az Eb első meccsén súlyos sérülést szenvedett Jana Veselá. Szünetben több mint 20 ponttal, 36-15-re vezetett Szerbia s a hátrányban lévő cseh csapat a harmadik negyedben sem tudott érdemben közelebb kerülni, míg a 4. negyed nagy dobópárbajt hozott. A szerbek győzelmükkel bebiztosították helyüket a negyeddöntőben.

Legjobb dobók: Dabovics 17/3, Rad 14/6, Milovanovics 13/3 ill. Zrustová 15/9, Kulichová 12.

Nagy Britannia - Horvátország 85-79 (19-13, 25-21, 20-20, 21-25)

A két kiesett csapat tét nélküli búcsúmeccse remek játékot, nagy pontpárbajt hozott. A britek két legjobbjuk, Leedham és Butler vezérletével az első félidőben rá tudták kényszeríteni akaratukat a nagy csalódást okozó horvátokra. Szünet után szomszédaink az igen erős dupla duplát összehozó (17 pont, 15 pattanó) Lelas remeklése révén szorossá tették a mérkőzést de a kritikus helyzetekben a briteknél valaki mindig lendített egyet a csapaton, így megérdemelten nyertek - más kérdés, hogy mivel az egymás elleni csoportmeccsen kikaptak a csehektől, ez nem sokat ért.

Legjobb dobók: Leedham 26/9, Butler 17/6, Stewart 9 ill. Lelas 17/3, Ivezic 14/6, Sliskovic 14

Franciaország-Fehéroroszország 58-50 (12-7, 14-13, 19-14, 13-16)

A csoportelsőség volt a tét s ez nyomasztotta is a csapatokat. A 8. percben 6-5-re vezettek a franciák, majd Gruda villanásaival megugrottak. A második szakasz elején Yacoubou büntetőivel, közeli kosaraival tartotta előnyét a házigazda, de a kosáreső csak nem akart "eleredni". A félidő végén megélénkült a játék, a 18. percben Leucsanka eredményességére alapozva egyenlitettek a fehéroroszok. A félidő Gruda és Dumerc villanásaival s egy 6-0-s francia rohammal zárult.

A második félidő úgy kezdődött, ahogy az első befejeződött, Gruda és Dumrerc remek megmozdulásaival. Nem egészen 4 perc alatt egy 8-3-as rohammal 10 pont fölé "hizlalta" előnyét az olimpiai ezüstérmes francia csapat. A negyed közepén Sznyicina "belőtte" magát, kosaraival 4 pontra feljöttek a fehéroroszok. A negyed végén Yacoubou vette széles vállaira a házigazda együttest, az ő vezérletével egy 7-0-s rohammal s 11 pontos előnnyel zárt Franciaország.

A záró szakasz két Gruda kosárral indult, a különbség 15 pontra nőtt s ezzel eldőlt a meccs, bár a végén a francia "fakó" ellen 10 ponton belülre kerültek a fehéroroszok. A hazaiak veretlenül nyerték a csoportot s hibátlan mérleggel jutottak be a negyeddöntőbe.

Legjobb dobók: Gruda 18 Yacoubou 12 ill. Sznyicina 16/6, Leucsanka 9.