Női Euroliga: soproni siker a rajton

Magabiztosan győzött az Euroliga nyitányán az Uniqa Euroleasing Sopron francia ellenfelével szemben. A két magyar kosaras hölgy krakkói összecsapása után Ujhelyi Petra örülhetett a győzelemnek.

Túlzás lenne azt állítani, hogy a Tarbes elleni összecsapás tűzbe hozta volna a sportszerető soproniakat, a vasárnapi amerikai válogatott elleni teltházas összecsapáshoz képest úgy harmadannyi néző figyelte a találkozót.

Pár másodperc elteltével Fegyverneky büntetőből a Sopronnak szerzett vezetést. Utána azonban a két ideges csapat hibát hibára halmozott, jó 2 perc múlva ugyancsak büntetőből egyenlítettek a vendégek.

Az első akcióból született kosárra csaknem 3 percet kellett várni, Zavecz ügyesen hozta helyzetbe Hortit, aki értékesítette a ziccert. Krivacsevics egy támadáson belül kétszer is szabálytalankodott, érkezett Krnjics. A negyed közepén megnyugodott a Sopron, technikai elemekben többször is hibáztak a vendégek.

A szakasz második fele egyértelműen a hazaiaké volt, Gyors lerohanás végén, szépen végigvezetett gyors akciók után szerzett kosarakkal megnyugtató előnyt szereztek a negyed végére.

Krnjics vezetésével gond nélkül tartotta 15 pont körüli előnyét a Sopron, Lepronnál pedig elszakadt a cérna, egy ítéletet teátrálisan vitatott, azonnal megkapta a technikait, s a büntetők után 19 pontra duzzadt a különbség, szünetben pedig 42-22-es soproni vezetést mutatott a tábla.

Az első félidőben a játékvezetők 29 személyi hibát ítéltek, s mindkét csapat játékosai 19-19 büntetőt dobhattak. A hazaiak 16-ot, míg a Tarbes játékosai csupán tízet értékesítette.

Neaves révén a vendégek szerezték az első kosarat szünet után, majd Zavecz megkapta a 3. hibáját. Több, mint 2 percet kellett várni az első hazai kosárra, ám Krivacsevics dupláját egy kivédkezett francia akció után rögtön követte egy tripla Zavecztől.

A szakasz közepén zónára váltott a Tarbes. Kihagyott ziccer, eladott labda követte ezt hazai részről, ám előny volt bőven. Jól védekezett a Sopron, a Tarbes nem igazán tudott kibontakozni. A negyed hajrájában a fiatal Szabó Fanni egy megszerzett labdával végigrobogott a pályán, s két francia gyűrűjéből is betalált a franciák gyűrűjébe.

A záró negyedet az addig semmit nem mutató Drljacsa két triplájára 1alapozva egy 10-3-as rohammal kezdte s 20 ponton belülre került a Tarbes. Székely Norbert azonnal időt kért. Annyira azért tudta rendezni csapata sorait, hogy a kiegyenlített hajrában ne fenyegesse veszély a hullámzó teljesítményt nyújtó együttese magabiztos győzelmét.

Érdekességek a statisztikából.

Sopron: Krnjics (17 p. 4/6 dupla, 9/9 büntető, 10 lepattanó), Fegyverneky (16 p., 3/8 dupla, 2/4 tripla, 3 lepattanó, 5 gólpassz, 3-3 szerzett és eladott labda), Krivacsevics (12 pont 5/9 dupla, 2/4 büntető, 3 lepattanó), Horti (11 p. 3/6 dupla, 0/1 tripla, 5/6 büntető, 5 lepattanó), Kuraszova ( 7p., 3/9 dupla, 1/2 büntető, 3 gólpassz), Zavecz (5 p., 0/2 dupla, 1/1 tripla, 6 lepattanó, 1 gólpassz, 4 eladott, 3 szerzett labda).

Tarbes: El Gargati (18 p. 5/6 dupla, 8/15 büntető, 3 lepattanó, 1 gólpassz, 2 szerzett labda, 10 kiharcolt fault), Drljacsa (12 p. 2/6 dupla, 2/3 tripla, 2 lepattanó, 2-2 szerzett és eladott labda), Salagnac (8 p. 4/6 dupla, 0/1 tripla, 0/2 büntető, 5 lepattanó, 1 gólpassz, 2 eladott,2 szerzett labda).

A játéknap kétszeresen is magyar vonatkozású összecsapását megelőzően,délelőtt már találkozott a BSE-ben anno egy ideig együtt kosarazó Ujhelyi Petra és Németh Bernadett. Az Ujhelyivel felálló Wisla Krakkó egy nem túl kosárgazdag összecsapáson 52-45-re verte a Némethet a soraiban tudó kassai Good Angels csapatát.

A krakkóiak magyar centere tevékenyen kivette a részét csapata sikeréből, hiszen 34 és fél percet a pályán töltve mezőnyből 8 kísérletéből 3-at értékesítve 6 pontot szerzett, s emellett lekapott nem kevesebb, mint 12 lepattanót. A kassaikanál Németh közel egy félidőt töltött a pályán, volt két sikertelen mezőnykísérlete, s emellett leszedett 1 lepattanót, adott egy gólpasszt, s szerzett, valamint eladott 1-1 labdát.

Fotó: Tumbász Hédi - nemzetisport.hu