A női NBI legutóbbi fordulójának legjobb teljesítménye Sopronból érkezett, de ismét több kiemelkedő magyar mutatókat jegyezhettünk.

A 16. forduló csapata:

Natalie Hurst (PEAC-Pécs, 2) – Czank Tímea (Aluinvent DVTK-Miskolc, 1) – Bria Hartley (Uniqa-Euroleasing Sopron, 1) – Vajda Anna (CMB Cargo-UNI Győr, 7) – Biljana Sztjepanovics (Atomerőmű KSC Szekszárd, 1)

Natalie Hurst (PEAC-Pécs)

Végig vezetett, a záró negyedben pedig magabiztossá tette győzelmét a PEAC Cegléden. Ebből pedig idei legjobb egyéni teljesítményével vette ki a részét az ausztrál irányító. 31 perc alatt 30 VAL értéket „termelt”, mindezt 18 ponttal, 7 lepattanóval valamint 4-4 gólpasszal és labdaszerzéssel ért el.

Czank Tímea (Aluinvent DVTK-Miskolc)

Közel járt a tripla-duplához a miskolciak válogatott hátvédje a forduló zárómérkőzésén, ahol a DVTK a vártnál simán győzte le a címvédő PINKK-et. Czank egyetlen percet sem pihent a találkozón, ezalatt pedig 12 pontig, 8 lepattanóig és 9 gólpasszig jutott. Volt 2 labdaszerzése is, mindezzel pedig 30 VAL pontot gyűjtött.

Bria Hartley (Uniqa-Euroleasing Sopron)

Megyei rangadóval biztosította alapszakasz elsőségét a Sopron, amelyben McBride hiányában honfitársa Hartley nyújtott kiemelkedőt. Az amerikai hátvéd toronymagasan magyarországi pályafutásának legjobb meccset játszotta, szinte tarthatatlannak bizonyult a győriek számára. 36 perc alatt 27 pontot, 6 lepattanót és 5 gólpasszt hozott, ráadásul 8 (!) labdaszerzése is volt. 42 VAL pontjával a forduló legjobbja lett.

Vajda Anna (CMB Cargo-UNI Győr)

Finoman szólva sem Vajda Annán múlott a győriek soproni veresége, sőt a válogatott kiválóság gyakorlatilag egyedül maradt a listavezető ellen. Ismét kiemelkedő mutatókat hozva 23 pontig jutott (8/13-as mezőnymutatóval), szedett 8 lepattanót, adott 2 gólpasszt és egy 1 blokkot is. Végül 36 játékperce alatt 37 VAL pontot szerzett.

Biljana Sztjepanovics (Atomerőmű KSC Szekszárd)

Fontos meccsen nyújtott magabiztos játékot a Szekszárd az MTK ellen és a tolnaiak szerb centere hasonlóképpen remek játékkal jelentkezett. Sztjepanovics 32 percet a pályán töltve 16 pontos, 13 lepattanós dupla-duplával zárt, de adott még 2 gólpasszt és volt 1 labdaszerzése is – mindez 27 VAL pontra volt elegendő.

A 16. forduló magyar csapata:

Nagy Dóra (ZTE NKK, 8) – Aho Nina (MKB-Euroleasing Vasas, 2) – Czank Tímea (Aluinvent DVTK-Miskolc, 3) – Vajda Anna (CMB Cargo-UNI Győr, 10) – Krivacsevics Tijana (Uniqa-Euroleasing Sopron, 1)

Nagy Dóra (ZTE NKK)

Nem okozott gondot a fiatal Vasas legyőzése a ZTE-nek, amely legutóbbi öt meccséből négyet „hozott”. A győzelemhez ismét sokoldalú játékkal járult hozzá a zalaiak hátvédje, akinek 17 pontja mellett volt 6-6 asszisztja és lepattanója is valamint 3 labdaszerzése. Végül 26 VAL ponttal zárt.

Aho Nina (MKB-Euroleasing Vasas)

A fővárosiak fiatal tehetsége ismét megcsillantotta tudását, hiszen remek dobószázalékkal (6/8 mezőnyből, 2/2 a büntetővonal mögül) 15 pontot dobott Zalaegerszegen. 35 perce alatt volt 3 pattanója, 2 gólpassz, 4 labdaszerzése és 1 blokkja is – mindez 22 VAL értéket jelentett.

Czank Tímea teljesítményét a forduló válogatottjánál említettük.

Vajda Anna teljesítményét a forduló válogatottjánál említettük.

Krivacsevics Tijana (Uniqa-Euroleasing Sopron)

Hazatérést követő harmadik bajnokiján máris alaposan hozzájárult csapata győzelméhez Krivacsevics Tijana. A center a Győr elleni rangadón kipontozódásáig 28 percet töltött a pályán, ezalatt pedig 10 pontos, 12 lepattanós dupla-duplát hozott. Összesen 22 VAL pontot gyűjtött.