Óriási csatákban búcsúztak válogatottjaink csapatai

Honti Kata és Vajda Anna csapata a spanyol Rivas hosszabbításban, Horti Dóra együttese a Wisla nagy küzdelemben kapott ki idegenben az Euroliga negyeddöntőinek mindent eldöntő harmadik mérkőzésén. Magyarországról tehát a sorozat nyolcas döntőjében két játékosért, a Good Angels Kassa két magyar válogatottjáért, Krivacsevics Tijanáért és Quigley Alexandriáért szurkolhatunk.

Olekszandra Kuraszova vezetésével remekül kezdett a Rivas Schióban. Az ukrán klasszis 10 pontjára alapozva 19-13-ra vezetett egy negyed után a Rivas. A második szakaszt 7-0-lal indította a Schio,a spanyol csapat kosárcsendjét Vajda Nusi törte meg. Utána fej-fej mellett haladtak a csapatok. A félidő vége a Schio csapatának sikerült jobba, szünetben 35-31-re vezetett a hazai együttes.

A harmadik negyed - jelentjük örömmel - Vajda Nusiról szólt. A válogatott kosaras e negyedben 9 pontot - benne egy triplát- dobott, Honti Kata pedig egy duplával s 2 szerzett labdával járult hozzá, hogy a Rivas 21-14-re nyerje a negyedet s hogy 3-mal "menjen" a záró negyedet megelőzően. A befejező negyed elején Macchi tripláival hamar visszaszerezte a vezetést a Schio. Kuraszova kosaraival tapadt a Rivas a Schio csapatára. 3 perccel a befejezés előtt utolérte a spanyol együttes az olaszt. Sőt, vajda gólpassza után Cruz kosarával vissza is szerezte a vezetést  Rivas s nem egészen 2 perccel a befejezés előtt továbbjutásra állt. Hihetetlen izgalmak közepette döntetlennel fordultak az utolsó percre a felek. A drámai utolsó percben háromszor is változott a vezető csapat kiléte, végül hosszabbításba torkollt az összecsapás.

A túlórában Macchi duplájával majd Sottana hármasával 5 ponttal megugrott a Schio. Kuraszova kipontozódott, s a hosszabbítás utolsó percig nem volt aki pontot dobjon a Rivasban, így hősiesen harcolva "túlórában" 79-75-re elbukott.

Vajda Nusi 23 perc alatt 5/10-es dupla és 1/5-ös triplamutatóval 13/3 pontig jutott. Mellé szedett5 pattanót, kiosztott 2 gólpasszt, volt 1-1 szerzett és eladott labdája, valamint 1 gólpassza. Honti Kata bő 36 perc alatt 1/4-esdupla és 0/3-as triplamutatóval 2 ponttal zárt. Emellett 2 lepattanó, 1 gólpasszés 3 szerzett labda került a statisztikai lapjára

Bourges-ban Horti Dóra korábbi soproni csapattársával, az amerikai bedobó a francia együtteshez szerződő Melissa Coleman-nal találkozhatott. A Wislának, Dodi együttesének amerikai bedobója, Alana Beard ott volt a kezdőben, s a meccs elején érződött is játékán a frissesség, a kipihentség. Csaknem annyi pontot dobott, mint a komplett Bourges, hetet s mivel ezúttal nem egyemberes csapatnak tűnt a krakkói, hanem a többiek is összeszedtek 10-et, így 17-9-es Wisla-vezetéssel zárult a nyitó 10 perc. A második szakaszban ahogy a párharc során eddig is jött a kőkemény tusakodás,szünetben 27-23-ra vezetett a Wisla.

A második félidő elején a Bourges több eladott labdába hajszolta bele Tina Charles-t és egy 8-2-es bő 2 perces kezdéssel gyorsan átvette a vezetést. Ezt követően a Wisla futott az eredmény s ellenfele után. A negyed végén aztán a kitűnő amerikai center összeszedet magát s szinte egymaga fordította meg az állást. A negyedik negyed előtt 46-44-re újra a Wisla vezetett. A záró szakaszban Charles megint magára maradt, a túloldalon Miyem, Dumerc, Kalcidu és Berrier is hozta magát. Horti Dóra a második negyedben kapott bő 7 percet s ez alatt 1 lepattanót szedett a csapata által 66-59-re elvesztett meccsen.