Otthonában vesztett a PEAC

A magyar-szlovák bajnokság 7. fordulójában a PEAC-Pécs együttese a sereghajtó Pöstyén csapatát fogadta. A pécsiek számára nem kis téttel bírt az összecsapás, hiszen győzelem esetén biztossá tehetik helyezésüket, a magyar csapatok közül a harmadik hely pedig azt jelentené, hogy biztosan megelőzik a DVTK-t és egy esetleges bajnoki elődöntőben minden bizonnyal elkerülnék a Sopron gárdáját. A PEAC a bajnokságban két vereséget tudhat a háta mögött (a Rózsahegy és a Kassa ellen mindez papírforma eredmény), ám a hétvégi Adria Liga bronzérem miatt így is kellemes előjelekkel készülhettek a középszakaszban öt meccse nyeretlen Pöstyén ellen.

PEAC-Pécs - Piestanske Cajky 69-76 (22-16, 16-18, 17-19, 14-23)

A PEAC az első percektől kezdve a kezébe vette az irányítást. A vendégek az amerikai Simon hármasával 7-7-nél egyenlítettek, de Jaeschke révén újított a Pécs – sajnos a pécsiek centere közben hamar összeszedte második személyi hibáját. A negyed triplapárbajjal zárult: Fűrész kettőt is szórt és mivel a vendégek támadóideje is lejárt a jó védekezésnek hála, így 22-16-tal zárult a játékrész.

A második játékrész elején Nagy-Bujdosó hibázott ordító ziccert, majd Fűrész harmadik kísérletéből a harmadik hármasát is bedobta (25-18). Nem sokkal később a játékmester ellen viszont sportszerűtlen hibát ítéltek, szerencsére Shells révén csak a két büntetőt értékesítették a vendégek. Jaeschke kosaraival 30-22-re szakította le a Pöstyént a PEAC – időt kértek a vendégek. Ez helyrerázta őket, ráadásul a pécsiek borzasztóan sok büntetőt is elrontottak. Zseljko Djokicsnak egy percen belül kétszer is időt kellett kérnie, mert csapata védekezése nem igazán működött, a Pöstyén a vezetést is átvette (32-34). A félidőig 11 büntetőt rontott el a PEAC, de így is sikerült négy pontos előnnyel zárni (38-34).

Kiválóan kezdte a második félidőt a pécsi együttes, Nagy-Bujdosó pontjaival 50-41-es előnybe kerültek. A Pöstyénben ismét Shells állt csapata élére és a kiválóan egy-egyező amerikai kosaraival hamar 3 pontra csökkent a különbség. Úgy festett Jaeschke kosara nyugtatóan hathat a pécsiekre, de Palenikova lepördüléses ziccere után 52-51 állt a táblán.

A záró szakasz 55-53-as állással kezdődött és ismét Nagy-Bujdosó pontjaival sikerült megint kisebb előnybe kerülnie a PEAC-nak, ráadásul Dusanics dobott demoralizálónak tűnő triplát dudaszóra (65-57). De csak annak tűnőt, mert a Pöstyén Shells révén zárkózni kezdett, három perccel a lefújás előtt időt kért Zseljko Djokics. Sajnos a vendégek folytatták rohanásukat, miközben sorra védekezték ki a PEAC támadásokat; Palenikova pontjaival pedig a vezetést is átvették – először a meccsen (65-66). Az utolsó percbe fordulva Fűrész csapdázták be a vendégek és labdát is loptak, a csapatkapitány Krc-Turbova ziccerével pedig már 70-65-re vezetett a Pöstyén. A 34. perc után 15-0-s rohamot produkált a szlovák csapata, amely ezzel meglepetésre győzni tudott a Pécs otthonában.

PEAC: Fűrész 17/9, Barbour 10, Horváth L. 2, Nagy-Bujdosó 16/3, Jaeschke 16. Csere: Dusanics 5/3, Czirják 2, Szamosi, Balla 1, Raus, Szűcs.

Pöstyén, ld.: Palenikova 17, Shells 17/3, Bartanusova 10.