Papírforma eredmény Szekszárdon

altA Szekszárd végig vezetve 66-50-re nyert a Vasas ellen a két győzelemig tartó párharc első mérkőzésén a 7-10. helyért folyó rájátszásban.

Atomerőmű KSC Szekszárd – MKB Euroleasing Vasas 66-50 (26-13, 10-11, 15-15, 15-11)

Szekszárd, rájátszás, 7-10. helyért, 1. mérkőzés.

Nagyon hamar előnybe került a Szekszárd, amely a 4. percbe érkezve 10-2-re vezetett. A Vasas Határ büntetőivel négy pontra ugyan feljött, de a hazaiak a negyed végéhez közeledve már 14 ponttal is mentek.

A folytatásban jobban tartotta magát a Vasas, a pontszegény negyedben tíz pontra is feljöttek, végül meg is nyerték a játékrészt (36-24).

Jelentősen a második félidőben sem változott a játék, a hazaiak a 28. percben 48-30-ra vezettek, de a fiatal fővárosiak ismét visszaállították a 12 pontos különbséget.

A záró szakaszban Zele vezérletével azért biztosította győzelmét a Szekszárd, de a vendégek összességében tisztességesen helytálltak és a két középső negyedet egy ponttal nyerték. Az Atomerőmű jövő vasárnap Pasaréten biztosíthatja helyét a 7. helyért vívandó párharcra.

Szekszárd: Scsekics 6, Szepsi 5, Bálint 14, Szvitlica 6, Zele 14. Csere: Hajdu, Pap 5, Studer 10, Csek 6, Tamis.

Vasas: Pusztai 4, Katona Zs. 5, Bajnóczi 7/3, Mansare 9, Barnai 4. Csere: Határ 6, Hegedűs J., Mányoky 7/3, Koch, Fejes 6, Müller 2.

A két győzelemig tartó párharc állása: 1-0 a Szekszárdnak.