Papírforma: sehol sem borították

Ám míg  a Fradi a vártnál valamivel könnyebben verte a Diósgyőrt, addig a Baja megszenvedett a BEAC-cal, és a Zalaegerszegnek is akadtak gondjaik a ceglédi együttessel. A papírforma ugyan mind a négy összecsapáson érvényesült, szerdán négy mérkőzést játszottal le a második fordulóból.

A Fradiban Túróczi, a Baja együttesében pedig Bozóki ért el dupla-duplát. A győri játékosok közül pedig ezzel ketten - Ciglar és Nagy-Bujdosó - is büszkélkedhetnek a játéknap után.

FTC – DKSK MISI 76-62 (24-17, 22-12, 15-15, 15-18)

Bár a vendégek a népligeti viszonyokkal tisztában lévő, ex-fradista játékosának, Reiner Dórának a kosarával indult a találkozó, az első tíz hazai pontból 8-at szerző Túróczi vezetésével gyorsan fordított a Fradi. A vendégektől az első negyedben csak Reiner és Hadzsovics volt veszélyes, a hazaiaknál többen is eredményesek voltak. Farkas Sándor sokat forgatta csapatát, Milen Vukicsevics kezdetben nem nagyon nyúlt bele együttesébe.

A második negyedben ügyesen használta ki Farkas Sándor együttese, hogy a vendégek alacsony szerkezetben játszottak, vagy Hadzsovicsot, vagy Czirjákot egy magasabb külső emberrel bevitték a palánk alá, s így szereztek pontokat. A DKSK támadójátéka elég egysíkú volt, Hadzsovics sokat vezetgette a labdát, s próbált betörni. A félidő hajrájában mindkét csapat bevetette a zónát. Ez is a hazaiaknak jött be inkább, vagy távolról találtak be, vagy türelmesen végigjátszott akcióik végén Túróczi és Russai ziccerezhetett, a távolról operáló diósgyőriek nem nagyon találtak be.

A második félidőt a magára találó Farkasinszki vezetésével egy 8-3-as rohammal indította a DKSK, ám Farkas Sándor egy időkéréssel rendezte csapata sorait. Túróczi újabb találatai révén amolyan teniszes „egálra” (15 mind) hozta a negyedet a Fradi. A záró szakaszban Milen Vukicsevics leültette a fáradó Hadzsovicsot, s ettől érdekes módon jóval gördülékenyebbé vált a vendégek játéka, a hazaiaké pedig a biztos vezetés tudatában eléggé leült...Skorics eredményessége révén a negyed közepén tíz ponton belülre került a Diósgyőr, ám ekkor Szlimák beemelt egy a Diósgyőr számára demoralizáló triplát, amely megtörte a vendégek ellenállását.

Érdekességek a statisztikából:

FTC: Túróczi (19 pont 8/12 dupla, 3/3 büntető, 10 lepattanó, 1 blokk), Vida (15 pont, 4/10 dupla, 1/3 tripla, 4/5 büntető,1-1 szerzett labda és gólpassz), Szlimák (14 pont,3/6 dupla, 2/2 tripla, 2/2 büntető, 5 lepattanó, 7 gólpassz), Russai (8 pont, 4/4 dupla, 0/1 tripla, 3 (mind támadó) lepattanó), Kovács (6 pont, 0/5 mezőnyből, 6/6 büntető, 7 lepattanó), Englert (5 pont, 0/3 dupla, 1/2  tripla, 2/3 büntető, 2 lepattanó, 6 gólpassz).

DKSK: Skorics (16 pont, 7/15 dupla, 0/2 tripla, 2/2 büntető, 9 lepattanó (5 támadó), 2-2 szerzett és eladott labda, 2 gólpassz), Hadzsovics (13 pont, 4/9 dupla, 1/6 tripla, 2/4 büntető,3 lepattanó, 1 szerzett, 4 eladott labda, 3 gólpassz), Reiner (13 pont, 6/12 dupla, 1/1 büntető, 2 lepattanó, 2 eladott labda, 1 gólpassz, 1 blokk), Farkasinszki (11 pont, 4/8 dupla, ¾ büntető, 8 lepattanó (6 támadó), 1 szerzett, 3 eladott labda, 1 blokk).

Csapat: Gólpasszok 21-10, lepattanók: 35-31, mezőnybeli dobószázalék: 43-40, büntető százalék: 89-69.

ZTE NKK -Ceglédi EKK 67-45 (14-10, 15-10, 20-14, 18-11)

A vártnál jóval nagyobb ellenállásba ütközött a tavalyi évad meglepetéscsapata, a bronzérmes egerszegi együttes. A 6-0-s hazai „repülőrajt”után hamar egyenlítettek a vendégek, s a negyed végén csak Szélesy rutinjának köszönhette előnyét a hazai együttes.

A második szakasz közepére Czukor majd Bukovszki hármasával 10 pont fölé nőtt a különbség, ám a szívós vendégcsapat Cymmer és Orbán vezetésével szünetig ezen belülre került a sokat hibázó, pontatlan hazaiakkal szemben.

Szünet után valamivel pontosabb lett a zalai együttes játéka, fokozatosan húzott el ellenféltől Gáll Tamás együttese, s ha nem is igazán látványos, jó játékkal, de hozta a kötelező győzelmet, a szívós, s helyenként ügyesen játszó ceglédiekkel szemben.

ZTE: Czukor (18 pont, 4/7 dupla, 2/2 tripla, 4/4 büntető, 3 lepattanó, 2 szerzett labda), Szélesy (17 pont, 4/10 dupla, 2/2 tripla, 3/3 büntető, 4 lepattanó, 2 szerzett, 3 eladott labda, 3 gólpassz), Bukovszki (8 pont, 1/2 dupla, 2/3 tripla, 3 szerzett, 2 eladott labda, 1 gólpassz), Szalay (6 pont, 1/6 dupla, 0/1 tripla, 4/4 büntető, 4 lepattanó, 5 szerzett, 3 eladott labda, 3 gólpassz), Zsovár (5 pont, 2/3 dupla, 0/2 tripla, ½ büntető, 8 lepattanó, 5 gólpassz).

Cegléd: Cymmer (20 pont, 6/11 dupla, 1/6 tripla, 5/9 büntető, 8 lepattanó (4-4 védő és támadó), 3 szerzett, 7 eladott labda, 8 kiharcolt fault, 1 gólpassz), Orbán (14 pont, 4/8 dupla, 1/4 tripla, 5 lepattanó, 3-3 szerzett és eladott labda, 6 kiharcolt fault, 1 gólpassz), Serbán (4 pont, 2/9 dupla, 0/1 tripla), Dobrowolska (4 pont,1/3dupla, 0/4 tripla, 3 lepattanó, 2-2 szerzett és eladott labda)

Bajai NKK - ELTE-BEAC Újbuda 61-48 (16-11, 10-17, 17-5, 15-15)

Kezdetben jól tartotta magát a BEAC a magassági fölényben lévő hazai együttes ellen. A Baja azért nagy nehezen kicsikart egy csekélyke 5 pontos előnyt a nyitó negyed végére. A BEAC azonban, ahogy a múlt hét végén, a Fradi ellen, ezúttal is káprázatos második negyedet produkált. Meg is lepte Szászék jó játéka és szervezett védekezése a hazai együttest, olyannyira, hogy a félidő végére át tudta venni a vezetést a BEAC.

Vélhetően igen kemény dörgedelmek hangzottak el a hazai öltözőben, mert egy az első félidőben látotthoz képest egészen más felfogásban kosarazó, harcos, agresszív védekezést bemutató Baja jött ki a pályára a második félidőre. Nem is igazán tudott ezzel mit kezdeni a BEAC, ez a tíz perc nagyon egyoldalú játékot hozott. Az utolsó pedig kiegyenlítettet, így végül a vártnál valamivel nagyobb küzdelemben, de hozta a papírforma-győzelmet a Baja, de a BEAC ismét megmutatta: tud kellemetlen perceket szerezni...

Baja: Bozóki (12 pont 2/6 dupla, 0/1 tripla, 8/10 büntető, 11 lepattanó, 3 szerzett, 2 eladott labda), Szabó P. (12 pont, 6/15 dupla, 0/2 büntető, 8 lepattanó), Zygaité (11 pont, 4/10 dupla, 3/4 büntető, 2 eladott labda), Scsekics (8 pont, 1/4 dupla, 1/4 tripla, 3/4 büntető, 10 szerzett, 6 eladott labda, 4 gólpassz).

BEAC: Katona Zs. (12 pont, 5/9 dupla, 0/2 tripla, 2/3 büntető, 3 lepattanó, 3 szerzett, 4 eladott labda, 2 gólpassz), Guti (7 perc, 7 pont, 2/3 dupla, 1/1 tripla, 2 lepattanó, 2-2 szerzett és eladott labda), Zsámár (6 pont, 3/4 dupla, 4 lepattanó, 1 eladott labda, 1 gólpassz), Horváth Sz. (2 pont (1/3 dupla, 0/2 bünttő, 11 lepattanó).

BSE FCSM -UNI Seat Győr 45-87 (9-19, 10-27, 14-17, 12-24)

Ellentétben a múlt hét végi ZTE elleni összecsapással, ezúttal nem tudott jelentősebb ellenállást kifejteni nagyobb tudású, tapasztaltabb játékosokból álló riválisával szemben a BSE. A győriek Rasheed vezérletével már az első félidőben eldöntötték a mérkőzést, különösen a második tíz perc hozott egyoldalú játékot.

A harmadik negyedben a hazaiak kiegyenlítetté tudták tenni a játékot, ám a végére a fiataljait is bevető győri együttes fölényes győzelmét nem tudták megakadályozni.

BSE: Szondy (15 pont, 5/11 dupla, 0/2 tripla 5/5 büntető, 1 szerzett, 5 eladott labda, 1 gólpassz, 1 blokk), Bagi (9 pont, 3/5 dupla, 3(4 büntető, 4 lepattanó, 2 gólpassz, 2 blokk), Orsó (7 pont, 2/5 dupla, 1/4 tripla) Sonyák (5 pont, 2/4 dupla, 0/1 tripla, 1/2 büntető, 7 lepattanó, 4 szerzett, 6 eladott labda)

Győr: Rasheed (23 pont, 7/8 dupla, 2/3 tripla, 3/4 büntető, 3 lepattanó, 1 szerzett, 3 eladott labda), Nagy D. (8 perc, 13 pont, 3/5 dupla, 1/1 tripla, 4/5 büntető,2 lepattanó,1 szerzett labda), Nagy-Bujdosó (12 pont, 6/12 dupla, 0/1 büntető, 17 lepattanó, 3-3 szerzett és eladott labda, 4 gólpassz), Ciglar (11 pont, 3/9 dupla, 0/1 tripla, 5/6 büntető, 3 lepattanó, 6 szerzett, 2 eladott labda, 10 gólpassz).

Fotó(1.): fradikosar.hu

Fotó(2, slide): zalaihirlap.hu

Fotó(3.): gyorikosar.hu