Pasaréten nyert a Szekszárd

A Szekszárd 21-4-es kezdésével állva hagyta a házigazda Vasast, de a fiatal pasaréti csapat többször is felzárkózott. Az Atomerőmű azonban így is végig vezetve 73-64-re győzött.

MKB Euroleasing Vasas – Atomerőmű KSC Szekszárd 64-73 (11-26, 17-13, 21-25, 15-9)

Budapest, Pasarét, női középszakasz, 5-10. helyért

A Szekszárd annak reményében lépett pályára Pasaréten, hogy életben tartsa esélyeit a 6. hely, a negyeddöntő eléréséért. Ennek megfelelően kiválóan kezdett az Atomerőmű. A ponterősen játszó Zele kosarával a 7. percben már 21-4-re vezettek. A negyed végén Mányoky hármasával érte el a tíz pontot a Vasas (11-26).

A visszatérő Pap Regina kosarával ugyan 35-15-re is vezetett a Szekszárd a folytatásban, de a játékrész végén összekapta magát Diósadi Deák Éva csapata. Pusztai kosaraival egy 8-0-s szakasszal zárta a negyedet a Vasas, így 39-28-ra zárkóztak.

A folytatásban Bajnóczi és Bálint triplaváltását követően tartotta előnyét a Szekszárd. A hazaiak többször is közelítettek, ám a lélektanilag fontos tíz pontos különbségen belülre nem tudtak jönni. A 28. percben aztán Mansare kosarával ez sikerült (47-56), de Zele azonnal egy hármassal válaszolt.

A záró szakasz Mányoky hármasával indult, de a vendégek ezekben a percekben végleg eldöntötték a meccset. A 36. percben Pap kosarával 73-54-re vezettek. Innen aztán alaposan kozmetikázott az eredményen a Vasas, egy 10-0-s periódussal végül szépen zárták a meccset, de a Szekszárd végül 73-64-re győzött.

Vasas: Pusztai 10, Katona Sz. 8, Bajnóczi 11/3, Mansare 13, Barnai 5. Csere: Hegedűs J. 2, Mányoky 11/9, Koch 2, Fejes 2, Müller.

Szekszárd: Scsekics 8, Theodorán 2, Bálint 12/6, Zele 19/3, Roglics 13. Csere: Szepsi 7, Tamis 6/6, Hajdú, Pap R. 6, Studer, Simon A.

Kép: jantner.hu