PINKK-siker Cegléden

A ceglédiek három zsinórban aratott győzelemmel megközelítették a 7. helyen a Szekszárdot, ám a középszakaszban eddig egy vereséget elkönyvelő PINKK ellen még hazai pályán sem Újhelyi Gábor tanítványai voltak az esélyesebbek.

Ceglédi EKK – PINKK Pécsi 424 63-73 (14-18, 9-13, 20-18, 20-22)

Cegléd, női középszakasz, 5-10. helyért, 8. forduló. V.: Király, Gál, Fodor

Az első negyed derekáig fej-fej mellett volt a két csapat, aztán a brit Stewart kosaraival tudott kicsit megnyugtatóbb előnybe kerülni a PINKK (10-16). A negyed végén Chomac pontjaival maradt közel a Cegléd.

A második játékrészben Laczi triplája után hamar átlépte a tíz pontos határt a különbség (14-25), így a negyed derekán Újhelyi Gábornak időt kellett kérnie. Ez jót is tett a csapatának, Kobolák kosarai után már Roberto Hernandez hívta magához játékosait (20-27). Orbán triplájával tovább közelített a CEKK, de Sarok kosara után 23-33-mal zárult a félidő.

A nagyszünet után nem nagyon bírtak a hazaiak Stewarttal: hat pontjával 39-27-re vezetett a PINKK. Ruják majd Iványi kosaraival 15 pont is volt már a különbség, de a negyed végére Medgyessy hármasas után visszajött tízen belülre a Cegléd (43-51).

A záró negyedben is futott az eredmény után a Cegléd, Cymmer triplájával hat pontra tudtak feljönni (53-59), majd Mrozinska kosara után csak négy pont volt a különbség. Stewart ismét jókor villant pécsi szempontból, majd Ruják is betalált, így aztán a lefújásra a PINKK visszaállította a félidei 10 pontos különbséget.

Ceglédi KK: Medgyessy 14/6, Cymmer 5/3, Orbán 9/6, Serbán 12, Mrozinska 7. Csere: Baksa, Chomac 10, Hegedűs R., Millner, Kobolák 6, Filipowicz D.

PINKK Pécs: Iványi 11/3, Török 6, Sarok 2, Dorogobuzova 2, Brumermane 10. Csere: Kovács K. 4, Laczi 5/3, Stewart 16, Kováts N. 7/3, Ruják 10, Pénzes.

Fotó: Tóth Zsombor