Schióban esélye sem volt a Sopronnak

Végig vezetve nyert az olasz Schio az Euroligában az Uniqa Euroleasing Sopron ellen. A soproniak végig hátrányban voltak, először a második negyed közepe táján nőtt a különbség 10 pont fölé, s sokáig mozgott ekörül - a végén viszont csaknem húszra hízott.

Famila Schio - Uniqa Euroleasing Sopron 89-71 (21-17, 23-15, 21-20, 24-19)

Másfél perc elteltével Godin révén a Schio szerzett vezetést, majd Lavender vezérletével hamar megugrott 8-2.  Milovanovics hármasával próbált kapaszkodni a Sopron. Wambe és Godin pontjaival tartotta pár pontos előnyét az olasz együttes, ám a Sopron próbált tapadni a hazai együttesre. Johnson találatával a 7. perc elején 13-11-re zárkózott föl az Uniqa. A negyed végén Lavendenrt nem tudták tartani a vendégek, de Zsovár kosara után 4 pontra jött föl a Sopron.

A második negyed elején közel 2 percig nem esett kosár, majd dobtak kettőt a hazaiak. Milovanovics kosár plusz büntetős akciójával próbálta újra megközelíteni a Schiót. Lavender továbbra is tarthatatlan volt, a negyed közepe táján egy 9-0-s futást mutatott be a Schio és 10 pont fölé nőtt a Sopron hátránya. A félidő hajrájában ezt Krnjics és Cserny próbálta csökkenteni, ám a Schiónak mindenre volt válasza s 12 pontos olasz előnnyel zárult a félidő. És 12-vel több lepattanót is szedtek a hazaiak az első 20 percben.

A második félidő Milovanovics és McCray  dobópárbaját hozta, nem csökkent a Sopron hátránya. Sőt ahogy Masciadri is villant kétszer. közel  20 pontra nőtt a különbség. 56-38 után azonban Fegyverneky rázta meg magát, Holt is beemelt egy hármast s egy 8-1-es futással a 10 pontos határ közelébe küzdötte fel magát az Uniqa. Ekkor Masciadri dobott egy "gyilkos" hármast. A negyed végén Licskai villanásaival próbálta tartani a lépést a Schio csapatával a Sopron. Ha nem is sokkal, de 10-en túl volt a különbség.

A záró szakasz elején Miovanvics és Fegyverneky eredményességének köszönhetően ismét a 10 pontos határ közelébe küzdötte fel magát a magyar kupagyőztes. A szakasz közepe Masciadri és Cserny dobópárbaját hozta - az olasz bedobó triplákat a visszatérő magyar kosaras duplákat szerzett. A 35. percre eldőlt, hogy nem tud fordítani a Sopron, a Schio összességében végig vezetve simán nyert a gyengén védekező soproniak ellen.

Schio: WAMBE 10, Sottana, MASCIADRI 17/9, GODIN 8, LAVENDER 21. Cs: NADALIN 11, Consolini 5/3, Mosetti.