Sima sikerrel rajtolt az U16-os csapat

A szerdai hivatalos megnyitót követően a csütörtöki napon már a lényegi résszel, azaz a mérkőzésekkel is megkezdődött a miskolci rendezésű U16-os leány Európa-bajnokság. Ahogy azt a felvezetőnkben már említettük a Mészárosné Kovács Andrea vezette magyar válogatott a nyitónapon Svédország hasonló korú legjobbjaival mérte össze tudását.

Harcosan, de ami ennél fontosabb eredményesen kezdtek a lányok, a palánkok alatti fölényét Dobos Ági váltotta pontokra, így 5-0-ával kezdődött a találkozó. Sajnos a folytatásban kissé megállt a csapat, így a zárkózó svédeknek a vezetést is sikerült átvenni 8-7-nél – jött is magyar időkérés. Felváltva estek a kosarak, aztán Horváth Betti triplájával 16-14-re vezettünk. A svéd együttesben Tivenius semlegesítése tűnt megoldhatatlannak, az erőcsatár a 9. percben már 12 egységnél járt (20-18). A rendkívül szoros negyed aztán mégis jól zárult a szempontunkból: a többieket jól mozgató Horváth újabb hármast süllyesztett el, így végül 27-20-as előnnyel mehettünk rövid pihenőre.

Ragyogóan kezdődött a második játékrész: rövid idő alatt sikerült kétszámjegyűre növelni a vezetést (32-22). A negyed derekán nem véletlenül érkezett a svédek időkérése, ám ez sem tudta megakadályozni a mieink rohanását. Horváth harmadik kísérletéből a harmadik hármasát is bedobta, és ugyan a svédeknél Tivenius továbbra is ponterősen játszott, az előnyünk 41-22 volt. Az északiak igen pocsékul céloztak a triplavonalon túlról (0/9), nem úgy a mieink, akik közül a miskolci Dubei Debóra a negyed végén már az ötödiket szórta hét kísérletünkből.

A nagyszünet után a szinte hibátlanul célzó Weninger kosara után nőtt tovább a mieink előnye – a 23. percben ismét az addigi legnagyobb különbség, 19 pont alakult ki. Rendkívül sok hiba tarkította ezt a játékrészt, ám így a vendégek egyáltalán nem tudtak közelíteni, sőt Tóth Tímea gyorsleindításból szerzett kosarával már 56-36-ra vezettünk. Ragyogóan védekeztünk, a svédek 5 percig nem is találtak a gyűrűbe! Triplából pedig 0/15-ös mérleget mutathattak.

A záró negyed 60-38-as magyar előnnyel indult, így igen nagy csodának kellett volna történnie ahhoz, hogy fordítsanak a svédek. A vendégek ráadásul már a kiegészítő embereket is a pályára küldték, miközben például az első negyedben 14 pontig jutó Tivenius is leragadt 17 pontnál. A remek hangulatról mind a lelátón, mind a pályán gondoskodtak a mieink (72-44). Ahogy néhány külföldi szurkoló megjegyezte: a mai napon látottak alapján a magyar válogatott az egyik legjobb benyomást tette. A remekül védekező magyar együttes végül magabiztos, nagyarányú győzelmet aratott Svédország felett.

Magyarország – Svédország 74-46 (27-20, 19-12, 14-6, 14-8)
Miskolc, Generali Aréna

Magyarország: Horváth B. (15/9), Farkas F. (5), Dubei (9/3), Wéber (4), Dobos (14). Csere: Tóth T. (10), Weninger (16/3), Aho (-), Kaposi (1).

Svédország: Stern (-), Lundquist (5), Sandström (3), Hrnjez (11), Tivenius (17). Csere: Garderyd (4), Carlsson (-), Brunnberg (2), Wolde (-), Andersson (2), Ljunggren (2), Prytz (-).

Labdaeladások: 13 – 12

Lepattanók: Horváth B. (10), Tóth B. (9), Kaposi (7)
Gólpasszok: Horváth B. (5), Dubei, Weninger (2-2)
Labdaszerzések: Horváth B., Weninger (3-3)
Blokkok: Kaposi (2), Aho (1)

A magyar válogatott pénteken 20:30-kor Törökországgal játszik az Egyetemi körcsarnokban. Az A-csoport mai mérkőzésén a törökök 72-46-os vereséget szenvedtek Belgium ellen.