Sopronban nyert a Rózsahegy

A forduló felvezetésében úgy fogalmaztunk, hogy két csalódott csapat csatázik Sopronban. A vendég Rózsahegy az Európa Kupa elődöntőjében búcsúzott a sorozattól, míg a Sopron nem jutott az Euroliga rájátszásába. Nehezítette Székely Norbert dolgát, hogy a találkozón nem számíthatott a lábát fájlaló szerb kiválóságra, Jelena Milovanovicsra.

UNIQA Euroleasing Sopron – MBK Ruzomberok 63-81 (16-18, 13-21, 17-23, 17-19)

Sopron, MKB Aréna, magyar-szlovák középszakasz, 3. forduló.

Johnson találatával indult a találkozó, bár Parker egyenlített, de úgy tűnt Fegyverneky kosarával a Sopron kapta el a fonalat előbb. Cernakova triplájával megindult a Rózsahegy, bár Fegyverneky révén igyekezte minimális előnyét őrizni a Sopron, Holmes és Parker vezérletével átvette a vezetést a jobban célzó vendég csapat (9-15). A negyed végén közelített a Sopron, de csak két pontra sikerült zárkózniuk.

A második negyed elején Szabó Fanni kosarával kiegyenlített a Sopron, de Holmes és Parker ott folytatta, ahol abbahagyta és elkezdett elszakadni a Rózsahegy (20-28). Zsovár egy hármassal igyekezett szűkíteni a hátrányon, de a 19. percben Kmetova kosarával már tízzel mentek a vendégek (27-37). Ezt a különbséget a félidőre meg is őrizte a szlovákiai együttes.

A nagyszünet után Cserny 2+1-ét kedvező jelnek gondolhattuk a folytatásra, ám amikor a 23. percben Székely Norbertnek 32-48-nál időt kellett kérnie már sajnos a Rózsahegy rohamának megállításában kellett bízni. A pocsék dobóformát nyújtó Sopronnak azonban nem sikerült közelebb férkőznie, sőt újabb öt perc elteltével már 21 pont volt a különbség… (38-59). A negyed végén igyekezett ledolgozni hátrányából a Sopron, de Holt kosara után így is 62-46-ra ment a Rózsahegy.

A záró negyed Zsovár kosarával indult, visszajött 14-re a Sopron, de a vendégek újítani tudtak és Cernakova tripájával 71-50-nél már ismét tetemes volt a vezetésük. A tartalékos magyar listavezető nem tudott közelebb férkőzni, minden felzárkózási kísérletüket rendre visszavertek a vendégek, akik távolról is több, mint 50%-kal célozva tartották előnyüket (56-77). A Soproniak Fegyverneky kosaraival igyekeztek kozmetikázni az eredményen, ám ezúttal a Stefan Svitek vezettek Rózsahegy egyértelműen jobbnak bizonyult.

Sopron: Fegyverneky 18, Zsovár 5/3, Johnson 12, Cserny 8, Krnjics 8. Csere: Holt 10, Licskai, Szabó F. 2.

Rózsahegy: Mincikova, Cernakova 10/6, Kmetova 9/3, Tetemondova 8/6, Parker 14. Csere: Holmes 14, Lukacovicova 15, Andersson 5, Brezaniova, Baburova 6/6.

Fotó: Tóth Zsombor