Soproni győzelem, győri helytállás

Szép győzelemmel búcsúzott az idei Euroliga-idénytől a bajnoki címvédő Uniqa-Euroleasing Sopron együttese. A Győr tisztes helytállást követően szenvedett vereséget az esélyesebb USK Praha otthonában.

Uniqa Eurroleasing Sopron - Famila Schio 69-54 (18-16, 14-4, 20-18, 17-16)

Vagy félszáz szurkoló kísérte el a Schio csapatát, amely előtt az Orenburg hazai környezetben a Fenerbahce csapatától elszenvedett vereségével megnyílt az út a csoport harmadik helye felé.

Több, mint másfél perc elteltével Erkic betörés után a vendégeknek szerzett vezetést. Rossz dobásokkal, eladott labdákkal kezdett a Sopron. a vendégek pedig idegesek voltak. rossz döntéseket hoztak. A negyed közepén Kuraszova és Horti révén fordított a magyar bajnok, ám a 6. percben is csak 4-2-t mutatott a tábla... A szakasz második felében felpörgött a Sopron, Fűrész vezetésével ellépett. A negyed hajrájában a csereként beküldött Macchi és Zavecz pontpárbaját láthatták a nem túl népes közönség.

A második szakasz elején folytatódott a küzdelmes, de nem túl színvonalas játék, tartotta szűk előnyét a Sopron. Zónára állt át a Schio, s Fűrész köszönte szépen, átdobta egy szép hármassal. Hiába állt vissza emberfogásra a vendégcsapat, Kuraszova duplája s triplája után 10 pontra nőtt a soproni előny, az olaszok igen vérszegény támadójátékot nyújtottak, túl sok tudatosságot nem lehetett látni náluk, bár ez a hatékony hazai védekezés eredménye is lehetett.

Szünet után beállt a vendégekhez az első félidőben derékbántalmai miatt nem játszó McCarville. Lendületesen is kezdtek a vendégek, s az időközben a 3. hibáját is begyűjtő Ford vezetésével fokozatosan zárkóztak fel. A nehéz pillanatokban Zavecz kosárral, majd Krnjicsnek címzett ügyes gólpasszal segítette csapatát, hamarosan ismét 10 fölé nőtt hazai előny. Sajnos McCarville bemelegedett, lepattanókat, kosarakat szerzett, Székely Norbert pedig a Ford-McCarville kettős ellen beküldte a Horti-Krnjics duót. Ez bejött, s a szakasz hajrájában a 10 pontos lélektani határ környékén tudta tartani előnyét a Sopron. Sőt, a negyed végén Németh és Horti révén még növelni is tudta előnyét a bajnok.

A negyedik negyedet egészpályás letámadással kezdte a Schio, s Macchi vezérletével indult nagy rohamra, amikor Ford ziccerben "toporgott", s lépéshibát vétett. A túloldalon Fegyverneky ellentmondást nem tűrő betörésből fejezte be a hazai akciót. Ez átlendítette a Sopront a kisebb hullámvölgyön, s a Macchi és Ford vezette Schio minden felzárkózási kísérletét visszaverve szépen búcsúzott az Euroligától.

Érdekességek a statisztikából:

Sopron: Zavecz (17 p., 8/9 mezőny, 7 lep., 2 blokk), Fegyverneky (15 p., 6/10 mezőny, 6 lep., 7 gólp.), Kuraszova (14/3 p., 6/10 mezőny, 1/1 tripla, 7 lep.), Fűrész (9 p., 3/8 mezőny, 2/2 tripla).
Schio: Ford (17 p., 6/14 mezőny, 14 lep.), Macchi (15 p., 6/14 mezőny, 0/4 tripla).

USK Praha - UNI Seat Győr 74-63 (20-20, 27-16, 14-10, 13-17)

Jól kezdett a győri együttes, ám 4-4 után Vitecková triplája egy 8-0-s, Milton-Jones vezette cseh roham cseh roham kezdetét jelentette. A szakasz második fele a győrieké volt, rendezték a védekezést, s Rasheed, Hollingsworth, valamint Vincze és Laklóth találataival 1 pontra feljöttek. Sőt, a győriek olyannyira belelendültek, hogy a negyed végén Rasheed büntetőivel meg is fordították az állást, s végül döntetlennel zárult a negyed. A második ugyan győri kosárral indult, de a prágiak egységes csapatmunkával egy 10-2-t bemutatva fordítottak, s elhúztak. Ebben a szakaszban egyértelműen a cseh csapat akarata érvényesült, szünetig megnyugtató előnyre tettek szert a hazaiak.

A győri együttes becsületére legyen mondva ezúttal nem tört meg. Bár fordítani nem volt esélyük Fűzy Ákos tanítványainak, Hollingsworth, Sujanová, valamint a feladathoz felnövő Vincze és Laklóth révén partiban voltak a hazaiakkal. Összességében tisztes vereséget szenvedett a Győr, volt tartása Fűzy Ákos együttesének s ezt egy jóval erősebb ellenfél otthonában bizonyította.

Praha: Milton (14 p., 3/8 mezőny, 8/10 bünt., 7 lep., 10 kiharc. f.), Elhotová (12/6 p., 4/11 mezőny, 3 lep., 2 blokk), Burgrová (10 p., 4/7 mezőny, 6 lep.), Whalen (10 p., 7 lep., 5 gólp.).
Győr: Hollingsworth (19 p., 6/8 mezőny, 7/7 bünt., 7 lep.), Sujanová (10 p., 5/13 mezőny, 5 lep.), Vincze (10 p., 5/7 mezőny), Ciglar (5 p., 2/13 mezőny, 0/5 tripla, 7 gólp., 5 ea. labda).