Soproni kötelező

Nem érkezett rossz előjelekkel Sopronba a BSE, hiszen a városmajoriak két nyert meccsel zárták a 2012-es évet. Ennek ellenére természetesen a listavezető számított az egyértelmű esélyesnek. Székely Norbert csapatában bemutatkozhatott a visszatérő Cserny Réka, ugyanakkor Krnjics Szara sérülés miatt hiányzott.

UNIQA-Euroleasing Sopron – BSE-FCSM 83-38 (25-15, 24-7, 18-7, 16-9)

Sopron, MKB Aréna, vezette: Tóth K., Sabáli, Németh A.

Már az első percekben magához ragadta a kezdeményezést a Sopron, Holt tempójával 7-2-re vezettek. A vendégek azonban a sokadik virágzását élő Károlyi triplájával a 4. percben kiegyenlítettek. A 7-7-es állás után azonban nagy rohamba kezdett a Sopron: Johnson vezérletével egy 9-0-ás rohamot produkáltak (16-7). Hazai oldalon a 6. percben érkezett a pályára a visszatérő Cserny Réka – ekkor Milovanovics büntetőivel tíz pont fölött ment csapata. Károlyi triplájával igyekezett látótávolságon belül maradni a BSE, a negyed végén 25-15-re vezetett az éllovas.

A második negyedben sem csupán Szabó Fanni pályára lépésének örülhettek a soproni szurkolók, hiszen Johnson ponterősségével 15 ponttal sikerült meglépniük (33-18). Már a húszas határt súrolta a különbség, és amikor Fegyverneky ziccerével el is érte azt a Sopron, a vendégek időt is kértek (39-19). A félidőig azonban még rá tudott pakolni a különbségre a kupagyőztes, amely egy 22-3-as szakaszt is produkált a negyedben (49-22).

A nagyszünet után pillanatok alatt növelte tovább előnyét a Sopron. A légiósaik mellett Licskai és Fegyverneky is betalált, így 38 ponttal vezettek – a fővárosiak több mint öt percen át nem találtak a gyűrűbe. Továbbra sem találta az ellenszert a soproni védekezésre a BSE, hiába az időkérés Milovanovics öt pontja után már 65-22-es állást mutatott a tábla. Tiba törte meg a borzasztóan hosszúra nyúló gólcsendet, de így is csak 40-en belülre tudtak jönni (67-29).

Az utolsó negyedben már mindkét oldalon már főleg az addig kevesebb játéklehetőséghez jutók léptek pályára és ekkor kiegyenlítettebbé vált a meccs. Cserny Réka visszatérése utáni első pontjai után Böröndy Vivien is betalált, végül 83-38-ra magabiztosan hozta a kötelezőt a Sopron.

Sopron: Fegyverneky 8, Holt 12, Johnson 15, Milovanovics 22/3, Licskai 9. Csere: Pál 3, Cserny 5, Zsovár 5/3, Szabó F. 2, Böröndy 2, Vágvölgyi. Vezetőedző: Székely Norbert

BSE: Miháczi, Orsó, Tiba 10, Károlyi 12/9, Vukov. Csere: Adamecz 1, Zsilinszky 1, Katona Zs. 11/3, Bodnár, Varga B. 2, Kovalcsik 1, Karlócai. Vezetőedző: Stefan Csupics

Fotó: Tóth Zsombor